Понад 5 тисяч робочих місць: які підприємства переїхали на Львівщину
Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну у Львівську область релокували 966 підприємств. Торік в регіоні відновили роботу ще 7 компаній.
Про це у відповідь на запит журналістки ІА Дивись.info повідомили у департаменті економічної політики Львівської обласної військової адміністрації.
Там зазначили, що за цей час підприємства, що перебазували свою діяльність на Львівщину, створили понад 5 тисяч робочих місць.
У яких районах Львівщини діють релоковані підприємства
Згідно з даними департаменту, найбільше підприємства, а саме 152, переїхало у Львівський район. На другому місці — Стрийщина (28), а також Дрогобиччина — 21 підприємство.
А також:
- 13 — Червоноградський район;
- 13 — Самбірський район;
- 6 — Золочівський район;
- 5 — Яворівський район.
Звідки підприємства переїхали на Львівщину
Найчастіше переїжджають підприємства з Київської, Харківської, Донецької та
Дніпропетровської областей, відповідають в департаменті.
На Львівщину релокували бізнес з:
- 80 – Київської області;
- 64 – Харківської області;
- 30 – Донецької області;
- 17 – Дніпропетровської області;
- 17 – Запорізької області;
- 12 – Луганської області;
- 5 – Миколаївської області;
- 4 – Чернігівської області;
- 4 – Херсонської області;
- 4 – Одеської області.
Найбільші релоковані підприємства, які діють на Львівщині
У департаменті уточнили, про які саме компанії йдеться. Там кажуть, що найбільше підприємств, котрі переїхали на Львівщину, працюють у галузі легкої промисловості — таких близько пів сотні. Окрім цього, йдеться про компанії, що спеціалізуються на машинобудуванні та металообробці. До п'ятірки галузей також належать харчова промисловість (26 підприємств) та хімічна промисловість (16 підприємств).
Перелік компаній, що переїхали на Львівщину:
- ТзОВ «Промислова компанія "ПОЖМАШИНА"»
- ТОВ «Рубіжанська панчішна мануфактура». До речі, про неї ІА Дивись.info вже розповідала ось тут.
- ТзОВ «Сем екопак»
- ТзОВ «Чайка»
- ТзОВ «Агро мастер плюс»
- ТзОВ «МАКС-ЕКО сервіс»
- ПрАТ «ФІЛІП МОРРІС УКРАЇНА».
«161 релоковане підприємство продовжує тут свою діяльність на Львівщині, з них
57 підприємств було перереєструвались у Львівську область. Ще 76 підприємства думають повернутись назад або вже повернулись. Найчастіше це підприємства з Київської області (ці підприємства включені в загальний список релокованих підприємств, оскільки ми ще ведемо перемовини з підприємствами, щоб вони залишили тут свої філії)», — сказано у відповіді на інформаційний запит.
Натомість за даними Опендатабот, від початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну за програмою релокації у безпечніші регіони переїхали 840 підприємств. Найбільше — у Львівську та Закарпатську області. Це по 120 та 199 компаній відповідно.
Програма релокації бізнесу
Урядова програма релокації підприємств реалізується Міністерством економіки спільно з обласними держадміністраціями, а також Укрзалізницею та Укрпоштою. Щоб взяти участь в програмі, необхідно зареєструватись на платформі цифрової взаємодії за цим посиланням.
До програми може долучитися будь-яке підприємство з регіонів, що постраждали від бойових дій. Наразі релокація можлива в один з шістнадцяти регіонів: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Волинська, Рівненська, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська та Київська (за виключенням Києва) області.
Релоковані підприємства на Львівщині
У межах Програми підтримки бізнесу у Львівській області на період воєнного стану для таких виробничих підприємств передбачена безповоротна фінансова допомога у розмірі 100 тисяч гривень за умови, якщо підприємство перереєструється на територію Львівщини. Також підприємство отримає додаткових 100 тисяч гривень, якщо створить не менше ніж 20 нових робочих місць під час воєнного стану на момент подачі заявки. Таким чином надається безповоротна фінансова допомога для підтримки організації фінансово-господарської діяльності (крім заробітної плати і капітальних видатків).
Читайте також історію виробників спецавтомобілів та бронескла, котрі з тимчасово окупованого Криму переїхали до Мелітополя, що на Запоріжжі, а згодом — на Львівщину.