ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку цікавих подій у Львові. Цього разу ми рекомендуємо заходи, які відбудуться з 7 по 13 грудня на різних локаціях міста.
Виставка про репресії у суспільстві
У Львівському органному залі можна переглянути виставку «Репресовані голоси». Вона зображає багатогранність репресій у суспільстві — не лише в політичному або правовому контексті, але й — у культурному, соціальному та психологічному.
За словами організаторів, картини на виставці розповідають про тих, хто опинився на периферії, чиї проблеми залишаються невизнаними, чиї емоції стираються з плином часу, і хто продовжує боротися з внутрішніми і зовнішніми обмеженнями.
«Ця виставка — мій діалог із часом, з Україною, яка ніколи не здається. Вона — про незламний дух, про силу, що живе в кожному, навіть коли історія стискає нас у залізних обіймах репресій і страху. Це спроба закарбувати те, що неможливо стерти – нашу вічність», — розповідає художник Гліб Рахманін.
Коли та де: виставку можна подивитися з 6 грудня протягом двох місяців, щодня з 13:00 до 18:30 год у галереї Львівського органного залу.
Дискусія про те, як жити в оточені абсурду
У Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» (ЦІММ) відбудеться дискусія «Як жити в оточенні абсурду?». У розмові візьмуть участь фахівці із різних сфер, щоб дослідити, звідки виникає абсурд і як його переживати в сучасних умовах.
Вони поговорять про історію абсурду та його прояви, особливу увагу буде приділено останньому періоду творчості художника Олега Мінька (виставка якого зараз відбувається у ЦІММі) та спробують відповісти на питання: чи дійсно це театр абсурду, чи щось більше? Як мистецтво реагувало на дійсність того часу і що воно означає для глядача сьогодні?
Учасники дискусії: художник Влодко Кауфман, лікарка-психотерапевт Дзвенислава Кечур, філософ Андрій Дахній та історик Богдан Шумилович. Модератором зустрічі буде артдиректор Центру інтелектуального мистецтва «Меркурій» Богдан Мисюга.
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 7 грудня о 18: 30 год у Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій».
Концерт джазового квартету
У Jam Factory Art Center відбудеться концерт джазового квартету Ярослава Казмірчука. На слухачів чекають авторські композиції, що об’єднують сучасні музичні форми та джазову традицію.
За словами організаторів, стиль комозицій виділятиметься чуттєвими імпровізаціями та майстерним контролем ритмів, що занурюватиме слухача в унікальну звукову подорож.
Склад квартету: Казмірчук Ярослав – труба, бенд-лідер; Ємельяненко Віталій – клавішні; Костянтин Іоненко – контрабас; Ігор Пожидаєв – барабани.
Коли та де: 8 грудня у Jam Factory Art Center о 19:00 год (зал Авдиторія).
Майстерклас з колядок
У Художньо-меморіальному музеї Івана Труша відбудеться співочий майстерклас з колядок від етногурту «ЖИВА».
«Будемо співати світотворчі коляди, щоб довкола осі тисячоліть знову нанизати цей світ у його красі і вразливості, наче коштовне намисто коло серця землі! На майстер-класі ви зможете навчитися виконувати українські колядки та дізнаєтеся багато цікавого про наші традиції», — розповідають організатори.
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 8 грудня о 16:00 год у Художньо-меморіальний музей Івана Труша, вул. І.Труша, 28.
Музичка зимова казка про ангелика
Артисти Львівської національної філармонії ім. Мирослава Скорика підготували нову музичну казку «Як ангелик сни шукав».
«На героїв казки чекатимуть виклики, несподіванки і навіть невдачі, але як вони їх вирішуватимуть і чи відшукає ангелик сни, усі глядачі довідаються під кінець нашої казки», — розповідають у філармонії.
Авторка казки: Ліля Вікарук.
Персонажі казки: Ангелик з відерцем, Мишка, Зірочки, Азелло — Чорний ангел, Павучки, Павучиха, Синичка, Володар Часу.
Виконавці: Ірина Стефанко, Маріанна Лаба, Віталія Голубнича, Оксана Савіцька, Наталія Грановська Ніна Карпінець, Станіслав Гоян, Василь Понайда, ТанцТеатр «Життя», керівниця та постановниця Ірина Мазур, Танцювальний ансамбль «Смайлики», режисерка-постановниця Любов Фітьо.
Детальніше про це тут.
Коли та де: 8 грудня о 12: 00 год у Львівській філармонії.
Фестиваль джазу
У Львові триває XXIV Jazz Bez. Лейтмотив цьогорічного фестивалю «Повернення до основ».
На фестивалі виступлять артисти з України, Польщі, Норвегії, Данії, Ізраїлю та США.
Програмам фестивалю
New Brain Trio зі свіжою програмою «Леонтович в джазі».
Окрім концерту, о 18:30 год на відвідувачі чекає розповідь дослідниці Богдани Ткачук про феномен Миколи Леонтовича та актуальність української класики в джазовому аранжуванні.
Коли та де: 7 грудня о 19:00 год, Артцентр Дзиґ.
Jazz Bez Kids: спеціальна програма для дітей від диригентки та музичної педагогині Ірини Вакуліної.
Коли та де: 8 грудня о 12:00 год, Артцентр Дзиґа.
I блок. Shachar Elnatan / Inbar Elnatan /Marinita (Ізраїль, США, Україна)
II блок. Hofseth / Wylezol / Zakus / Borys (Норвегія, Польща, Україна).
Коли та де: 8 грудня о 18:00 год, Львівська національна філармонія.
Детальніше про фестиваль тут.
Лекція про Юліана Захарієвича
У Мистецькій Бібліотеці відбудеться цикл лекцій та кураторських екскурсій Ігоря Жука в рамках нашого виставкового проєкту «Юліан Захарієвич: множинна ідентичність».
Перша лекція відбудеться 8 грудня о 18:00. Її тема — «Інтелектуальний бекґраунд та ідеї Юліана Захарієвича». На події розкажуть про Юліана Захарієвича як інтелектуала-теоретика, архітектора культурного пограниччя. Виступ лектора буде доповнений додатковою кураторською екскурсією.
Вхід — вільний.
Коли та де: 8 грудня о 18:00 год у Мистецькій Бібліотеці.
Екскурсія виставкою «РУЇНИ»
У Львівському муніципальному мистецькому центрі відбудеться екскурсія виставкою «РУЇНИ» Антона Худо та естонської художниці та кураторки Стіни Лєек.
Експозиція складається зі серії ілюстрацій, створених під час резиденції Hudo в центрі TYPA у Тарту, Естонія, у 2023 році, та ілюстрації, створені на резиденції Муніципального мистецького центру у Львові, що встановлює творчий зв’язок між нашими містами-побратимами.
Організатори зазначають, що хоча Антон Hudo відомий своїм стріт-артом, ця виставка досліджує більш особисті художні вирази: «від високодеталізованих ілюстрацій кульковою ручкою до творів, що експериментують з нашаруванням і текстурою, він зберігає впізнаваний візуальний стиль, який простежується в різних формах мистецтва».
Зареєструватися на екскурсію потрібно тут.
Коли та де: 11 грудня о 18:13 год у Львівському муніципальному мистецькому центрі.
Презентація альбому вишиванок Покуття
У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться презентація альбому-каталогу «Вишиті сорочки Покуття» (другої половини ХІХ – середини ХХ століття) зі збірки музею.
У музеї розповідають, що це видання є першим науковим опрацюванням колекції покутських вишитих сорочок з музейного зібрання, яке здійснила очільниця відділу народного мистецтва Любава Собуцька:
«В альбомі репрезентовано понад 100 сорочок з Городенківщини, Коломийщини, Снятинщини, Тисмениччини та Тлумаччини. У монографічній статті представлено історіографію дослідження, розглянуто шляхи надходження пам'яток до музею, здійснено поділ сорочок за характерними ознаками в межах певного району Покуття, простежено особливості крою та різноманітних технік вишивання. Альбомна частина містить світлини загального вигляду сорочок, а також вибраних деталей».
Вхід — вільний.
Коли та де: 11 грудня о 16:00 год у головній будівлі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20).
Відкриття виставкового проєкту «Візерунки Різдва»
У Домі Франка відкриють виставковий проєкт «Візерунки Різдва». Авторка виставки Христина Щербина – етнологиня, колекціонерка давнього українського народного одягу.
«Тринадцять років тому Христина придбала за студентську стипендію свою першу старовинну сорочку, а далі, за її словами, все, як у тумані. Виставка має на меті показати відвідувачам нашу українську традицію та її актуальність сьогодні. Саме Різдво – це період, який об’єднує нас, де б ми не були. Багато людей усвідомлюють свій зв'язок із минулим, опираючись на пошуки власної ідентичності», — кажуть організатори.
У музеї покажуть традиційний одяг: ґорсики, камізельки та сорочки, а також роботи сучасних художників та майстрів: свічники-трійці, зірки, павуки та витинанка, які інтерпретують і розвивають українську різдвяну традицію. Зокрема, представлять гуцульські трійці майстра-різьбяра Івана Вишиванюка та різдвяні павуки мисткині Лілії Лучишин.
Оглянути виставку можна до 13 січня 2025 р. Деталі тут.
Коли та де: відкриття виставки 13 грудня о 17: 00 год у Домі Франка.
До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх дивіться на нашому сайті в розділі «культура».