ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку цікавих подій у Львові. Цього разу ми рекомендуємо заходи, які відбудуться з 14 по 20 грудня на різних локаціях міста.
Виставка про полонених українців
Виставка «Art for Freedom: Unseen Civilians» представляють Common Sense Communications та Ukrainian PR Army. Проєкт показує долі людей, яких російська влада незаконно взяла у полон на тимчасово окупованих територіях, звинувачуючи у вигаданих злочинах.
На виставці можна побачити 10 графічних робіт, які створили ілюстратори з України, Німеччини, Португалії та Франції, що відображають історії українських цивільних.
Виставку можна буде оглянути до кінця грудня під час відвідин інших подій Музею Міста.
Коли та де: від 13 грудня у Музеї міста (пл. Ринок, 1).
Розмова довкола книжки «Кутя-челендж та інші різдвяні оповідання»
У Книгарні-кав'ярні Старого Лева на Галицькій, 17 відбудеться розмова довкола книжки «Кутя-челендж та інші різдвяні оповідання». Андрій Бачинський, Марта Сахно, Уляна Чуба, Віталіна Макарик та модераторка Анна Шиманська говоритимуть про збірку, яка об'єднала теплі різдвяні історії.
«Загалом до збірки увійшло 17 історій про українських підлітків, що в умовах війни проживають різдвяний час зовсім по-іншому, ніж колись. Хтось опинився в чужій країні і сумує за друзями чи рідними, хтось ходить із таємною колядою в окупованому Криму, хтось втратив найріднішу людину і не може навіть думати про свято. Але і в найтяжчому сумі є острівці для надії і можна віднайти світло темних днів. Бо насправді найбільше, чого ми потребуємо для різдвяного дива, — любов і підтримка друзів та рідних», — розповідають організатори події.
Коли та де: 14 грудня, о 16:00 у львівській Книгарні-кав'ярні Старого Лева на Галицькій, 17.
Зимовий ярмарок КРАМ в ЛНАМ
У Львівській національній академії мистецтв відбудеться зимовий ярмарок «КРАМ». На ярмарку представлять авторські вироби з металу, скла та дерева, а також кераміку, текстиль, живопис та графіку від студентів Львівської національної академії мистецтв.
Коли та де: 14-15 грудня о 12:00–20:00 год, вул. Снопківська, 47 (вхід через внутрішній дворик).
Читацький клуб для дітей та зустріч з авторкою
Цього разу на лисячому клубі ЧиТанців обговорюватимуть різдвяну книжку «Ослик Луні та його зимова історія». На зустрічі Лис Микита познайомить допитливих ЧиТанців з її авторкою Софії Філіпчук. Окрім того, учасники зможуть взяти участь у майстерці з виготовлення різдвяної зірочки-підвіски на ялинку.
Вік учасників: 5 -10 років. Щоб взяти участь у події, потрібно зареєструватися за посиланням.
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 14 грудня,14:00 год, вул. Івана Франка 150.
Цикл подій про пам'ять у часі війни
У комунальному підприємстві «Львівське радіо» відбудеться цикл подій «При Пам’яті». На заходах буде акцент на осмисленні феномену пам’яті та практик пам’ятання в часі життя у війні.
Програма серії подій
14 грудня, субота
Тематичний напрямок: Місто:
- 13:00 — Кураторська екскурсія виставкою «При Пам'яті» від Влодка Костирка та інших авторів.Локація: Дім 42, площа Ринок, 42
- 14:00 — «Подивіться вперед. Екскурсія Херсоном». Дистанційна екскурсія по місту з ефектом залучення від Миколи Гоманюка. Локація: виставково-подієвий простір Дому Звуку, вул. Князя Романа, 6.
- 15:00 — Читка «Надовго не планували»: історії нових львів’ян та презентація проєкту «Проживаючи Місто. Історії та маршрути». Локація: виставково-подієвий простір Дому Звуку, вул. Князя Романа, 6.
- 17:00 — «Медіа. Пам'ять. Деколонізація». Розмова з Богданом Шумиловичем та Оксаною Дарморіз, де на прикладі кейсів з історії львівського музичного ландшафту ми поговоримо про те, як Львівське радіо було інструментом впливу на формування колективної та індивідуальної пам'яті львів'ян. Модераторка - Богдана Ткачук.
Друга частина події — музична імпрофізація від Ігоря Монтескʼє.
- 19:00 — Місто і війна голосами жінок. Показ і обговорення фільму Post Bellum-Україна «З 2014 року: жіночі історії Донеччини» з Євгенією Нестерович та Лесею Берездецькою. Локація: виставково-подієвий простір Дому Звуку, вул. Князя Романа, 6
15 грудня, неділя
Тематичний напрямок: Свідчення:
- 13:00 — Кураторська екскурсія виставкою «При Пам'яті» від Влодка Костирка та інших авторів.Локація: Дім 42, площа Ринок, 42.
- 14:00 — «Війна, пам’ять, звук: як ми чуємо свої спогади?». Розмова з дослідницями усної історії та пам’яті Надією Пастух, Світланою Довгань та Веронікою Скляровою. Модерує Андрій Бондаренко.Локація: виставково-подієвий простір Дому Звуку, вул. Князя Романа, 6.
- 16:00 — Відкрита репетиція вистави «Як зробити так, щоб зник… танк» від Kherson Theatre Lab та каховської ГО «Романо Тхан» за художнього керівництва Миколи Гоманюка.Локація: виставково-подієвий простір Дому Звуку, вул. Князя Романа, 6.
- 18:00 — «Памʼятати і свідчити». Розмова з Даною Кавеліною за модераторства Богдана ШумиловичаЛокація: виставково-подієвий простір Дому Звуку, вул. Князя Романа, 6.
Події супроводжуватимуться постійними мистецькими та звуковими інсталяціями в просторах.
Вхід на всі події вільний та передбачає попередню реєстрацію за посиланням за посиланням.
Коли та де: 14-15 грудня в просторах Дому Звуку та Дому 42 ЛКП «Львівське Радіо».
Музика Вівальді на органі
У Львівському органному залі відбудеться концерт органних творів музики Вівальді у виконанні Олени Мацелюх.
«Навіть через кількасот років гармонійне поєднання шаленого ритму і водночас спокою музики Вівальді залишається актуальним і сьогодні. Оригінальність ідей і поглядів італійського композитора викликає захоплення. Свого часу Антоніо Вівальді вдалось створити нову барокову музику. Його твори впізнавані з перших звуків. Йоганн Себастьян Бах був сучасником Вівальді. Музика італійця настільки вразила його, що Бах створив нове аранжування, додав творчу індивідуальність, але не зруйнував унікальності оригінальних творів», — розповідають у Львівському органному залі.
Виконавиця: Олена Мацелюх — орган. Детальніше тут.
Коли та де: 15 грудня о 14: 15 год у Львівському органному залі.
Читання поезії у бібліотеці
У Мистецькій Бібліотеці відбудуться DIY-Читання. Цього разу у фокусі буде поезія.
Учасники можуть читати будь-яку свою поезію українською мовою. На виступ охочі матимуть 5-10 хвилин. Експерименти вітаються.
Використання ненормативної лексики заборонено. Загальний час вільного мікрофону — 30 хвилин.
Формат читань: реєстрація та відкритий мікрофон. Щоб взяти участь потрібно зареєструватися за посиланням тут.
Вхід — вільний.
Коли та де: 15 грудня о 15:00 год у Мистецькій Бібліотеці.
Вечір джазу
У Jam Factory Art Center виступить Карло Муската з презентацією свого нового альбому «The Body Is Only Light», який він записав у Києві в березні 2024 року. Цей концерт стане першим виконанням композицій альбому в Україні та першим виступом музиканта у Львові.
Карло Муската разом з українськими музикантами.
Карло Мускат — саксофон. Родіон Іванов — клавішні. Костянтин Іоненко — контрабас. Артур Фролов — барабани.
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 15 грудня о 19:00 год у Jam Factory Art Center.
Виставка про історію незламності
У Центрі Шептицького покажуть експозицію «САШКО – ІСТОРІЯ НЕЗЛАМНОСТІ», яка висвітлює історію особистісної незламності українського героя Олександра Базилевича.
«Це маленька візуальна оповідь про мужність та вдячність за дар жити і вижити, про силу та крихкість, про світло та біль, про неосяжність божих задумів та переплетення людських стежок…Ніхто не знає, як Бог обирає героїв... як ще зовсім хлопчина в 23 роки йде захищати свою землю від російського вторгнення і як через рік стає прикладом сили духу, бо витягуючи побратима з поля бою, отримує важке поранення, в результаті котрого втрачає три кінцівки. Проте замість мороку і відчаю, настає новий етап — подолання себе!» — розповідають організатори про воїна.
Авторкою проєкту «САШКО — ІСТОРІЯ НЕЗЛАМНОСТІ» є Адріана Довга — фотографка, котра працює в жанрі документальної та вуличної фотографії.
Виставку можна переглянути у період з 16 грудня 2024 до 16 лютого 2025.
Коли та де: презентація проєкту відбудеться 16 грудня о 16:00 год у холі Центру Шептицького, УКУ.
Аукціон українського мистецтва XX-XXI ст.
19 грудня у Львові відбудеться аукціон українського мистецтва XX-XXI століття. Подію організовує Аукціонний дім «Меркурій».
Поціновувачам мистецтва представлять 41 лот найкращих українських митців і мисткинь. Серед них — Іван Марчук, Анатолій Криволап, Алла Горська, Ада Рибачук, Роман Сельський, Карло Звіринський, Федір Тетянич, Олег Тістол та інші. На аукціоні представлять малярство, графіку, скульптуру.
Охочі стати новими власниками лотів зможуть робити ставки під час вечірнього аукціону та дистанційно з допомогою менеджерів аукціонного дому.
«Також серед лотів — твори представників Нової хвилі: Олега Тістола, Марини Скугарєвої, Василя Цагалова, Миколи Маценка та провідного колажиста сучасності, чиї твори зберігаються в колекції Данського Королівського Двору, Сергія Святченка. Сучасне українське мистецтво репрезентують Іван Марчук, Анатолій Криволап, Роман Мінін, Костянтин Зоркін. Також буде представлена скульптура Єгора Зігури — учасника аукціонів Phillips, Sotheby’s», — розповідає директорка Аукціонного дому «Меркурій» Ксенія Ціхурська.
Третина творів — благодійні, тому виручені кошти спрямують на підтримку ЗСУ. Серед них — роботи Івана Марчука, Мирослава Ягоди, Олега Тістола, Ганни-Оксани Липи, Івана Франка та інших.
Наживо твори можна оглянути з 6 грудня до 18 грудня в Центрі інтелектуального мистецтва«Меркурій» на передаукціонній виставці.
Коли та де: 19 грудня в Аукціонному домі «Меркурій».
Відкриття виставки Михайла Біласа
У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться відкриття виставки «Михайло Білас. Епатажний та самотній».
«Мистецький проєкт "Михайло Білас. Епатажний та самотній" представляє багатогранну постать непересічного українського митця і його величезний творчий спадок. Масштабна виставка, розгорнена одночасно у кількох просторах головної музейної локації, є свідоцтвом великого хисту та неабиякої працелюбності художника, який проявив себе у дизайні, у декоративному та художньому текстилі, виступив талановитим експозиціонером. Михайло Білас широко відомий як автор гобеленів, декоративних панно, майстер вишивки, а ще творець квіткових композицій і ляльок», — розповідають організатори.
На виставці також можна буде побачити оригінальні аплікації Біласа, пастелі, акварелі, які доповнять проєкти-ескізи гобеленів.
Виставка триватиме до 2 березня 2025 року. Вхід вільний у день відкриття.
Коли та де: відкриття відбудеться 20 грудня о 16: 00 год у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького.
До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх дивіться на нашому сайті в розділі «культура».