ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку цікавих подій у Львові. Цього разу ми зібрали заходи, які відбудуться з 15 по 22 лютого на різних локаціях міста.
Фотовиставка про тяглість українського опору
У офісі INDEX відбудеться відкриття виставки «Роман Чорномаз. Оптика боротьби». На ній покажуть 36 фоторобіт Романа Чорномаза, які відображають тяглість українського опору.
Про автора виставки: Роман Чорномаз з позивним «Корсар» — фотограф, активіст, майданівець, доброволець, снайпер 3-го батальйону «Свобода» 4-ї Бригади оперативного призначення Національної гвардії України «Рубіж». Працював у Києві журналістом і фотокореспондентом. Його світлини подій 20 лютого 2014 року на Інститутській долучили до доказової бази злочинів тодішньої української влади проти власного народу. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну долучився до війська. Загинув у 2023 році на Донеччині.
«Тут, на фото, він рухається від листопада 2013 до літа 2023, від Києва до Бахмута. Ущільнюється. Пропускає чимало подробиць. Але вихоплює із потоку щось пікове, щось надто непроминуще, але й недопрожите. Те, що скімлить і відлунює болем, але й говорить про вперту силу. Показує її, підсвічує в одній окремо взятій людині, а крізь неї — у багатьох», — підсвічує в тексті про виставку кураторка Катерина Міхаліцина.
Коли та де: 15 лютого о 16:00, вулиця Івана Франка, 33 (3 поверх, центральні двері).

Лекція про найдавніші кінохроніки Львова
У Музеї Міста відбудеться відкрита лекція Ірини Патрон «Найдавніші кінохроніки Львова». Дослідниця розповість про пошуки найдавніших кінохронік, знятих українцями у Львові.
Також під час лекції відвідувачі зможуть побачити зацифровані фрагменти міської кінохроніки 1920–1930-х років, які відкривають вікно в минуле Львова.
Спікерка — Ірина Патрон, культурологиня та дослідниця історії кіно, магістр культурології, аспірантка кафедри кінознавства КНУТКіТ ім. І.К. Карпенка-Карого та асистентка кафедри театрознавства та акторської майстерності ЛНУ ім. І. Франка. Вивчає міську історію, зокрема досліджує творчість львівського фотографа і кіноаматора Юліана Дороша.
Вхід — вільний. Для цього потрібно зареєструватися за покликанням.
Коли та де: 15 лютого о 13:00 год у Музеї Міста, площа Ринок, 1.

Концерт «Крига»
У Львівській національній філармонії відбудеться концерт «Крига» у виконанні оркестру INSO-Львів під орудою маестро з Франції Ніколя Шалвіна.
«Своєю міццю крига захищає життя, а згодом піддається теплу і стає початком справжнього відродження. Тож потужна програма концерту INSO доведе, що чуттєвість — це теж сила. Четверта симфонія німецького романтика Роберта Шумана — це як скуте кригою озеро, що пробуджується весною: напружена енергія, яка ховається під поверхнею, розкривається у вирі емоцій. Її контрасти ніби ведуть діалог між холодним спокоєм і внутрішнім полум’ям, тож залишитися байдужим перед цим природним і надприродним явищем просто неможливо.У другому відділі концерту маестро Шалвін традиційно представить публіці французьку класику — легку та розкішну водночас», — зазначають організатори.
Детальніше за покликанням.
Коли та де: 15 лютого о 18:00 год у Львівській національній філармонії.

Екскурсія виставкою про барви та лінії
У Домі Франка відбудеться екскурсію виставкою «Барви і лінії. Подорожі Соломії». від Соломії Трильовської. На події вона детальніше розповість про свої роботи.
Детальніше про екскурсію тут.
Коли та де: 15 лютого о 15:00 год вул. Івана Франка, 150.

Тематична екскурсія про те, як звучить мистецтво Біласа
У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться кураторська екскурсія «Як звучить мистецтво Біласа?!» за участю гурту автентичного співу «Родовід». Відвідувачі події вперше матимете змогу оглянути частину експозиції виставки М.Біласа, що присвячена темі: «Традиції та обряди».
Екскурсію проведе кураторка проєкту Любава Собуцька. Під час заходу звучатимуть бойківські народні пісні: колядки, гаївки, «ладканки» та обрядові весільні пісні.
«Михайло Білас був неординарною та всебічно обдарованою творчою особистістю. У юності мріяв про акторську кар’єру, навчався хореографії та вокалу, згодом працював актором в Дрогобицькому драматичному театрі. Але все ж вирішив стати художником. А свою любов до мистецького дійства втілив у неперевершених творах — барвистих гобеленах та аплікаціях. Вони наче переносять нас у той часопростір, коли давня обрядова культура була неодмінною частиною щоденного та святкового буття українців. Білас-митець був залюблений у традиції святкування Різдва, Великодня, а особливо був зачарований весільними обрядами Бойківщини та Гуцульщини», — розповідають організатори.
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 16 лютого о 16:00 год у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького.

Джазовий концерт
У Jam Factory Art Center відбудеться джазовий концерт квартету Костянтина Іоненка з програмою «Nautilus Nocturne». На концерті музиканти виконають авторські композиції.
Виконавці: Борис Могилевський — альт-саксофон; Олександр Малишев — фортепіано; Костянтин Іоненко — бас; Артур Фролов — ударні.
Детальніше — дивись тут.
Коли та де: 16 лютого о 19:00 (вхід з 18:20), вул. Б. Хмельницького, 124 (зал Авдиторія).

Презентація нової книжки Андрія Содомори
У Львові відбудеться презентацію нової книги Андрія Содомори «Від-homin за homo-ном».
Про книгу: «У цій книжці чи не вперше в нашій літературі поряд з українськими звучать вписані в тексти поетичних мініатюр латинські слова, вислови, афоризми. У їх гармонійному співзвуччі відлунюють започатковані ще в гомерівські часи вічні теми, в яких— жива тяглість людських думок, образів, почуттів».
У розмові під час презентації візьмуть участь: Андрій Содомора — поет, есеїст і перекладач, автор низки перекладів з давньогрецької та латинської та Михайло Зарічний — учений-математик. Доктор фізико-математичних наук, професор.
Вхід — вільний.
Коли та де: 17 лютого о 17:00 год. Бібліотека ім. Р. Іваничука (Площа Ринок, 9).

Саундтреки до фільмів на органі
У Львівському органному залі відбудеться унікальний концерт саундтреків до кінострічок, виконаних на найбільшому історичному концертному органі України.
«Органіст Віталій Дворовий подарує незабутні мелодії, що вже стали символами гарного настрою та епічних пригод. Почути їх на органі — особливий досвід! У програмі — шедеври з голлівудських стрічок, які давно закарбувалися в наших серцях. Тепла музика з сімейних кінофільмів, фентезі-саг та пригодницьких стрічок занурить вас у глибокий всесвіт звуків», — розповідають організатори.
Виконавець: Віталій Дворовий — орган.
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 18 листопада о 19:00 год у Львівському органному залі.

Перегляд фільму «За що мені це?»
У Палаці Гната Хоткевича відбудеться відкритий перегляд фільму «За що мені це?» Педро Альмодовара. У кінострічці оповідається про абсурдність економічно-соціального становища Іспанії вісімдесятих років, що переплітається з абсурдним і дещо хаотичним життям головної героїні.
Про сюжет фільму: «Скажене життя Ґлорії наповнене ексцентричними персонажами й подіями. Один із її неповнолітніх синів спить із дорослими чоловіками, а інший — торгує наркотиками. Жінка постійно знаходить пригоди: жорстокий чоловік-таксист, невдячна скупа свекруха, сусідка секс-працівниця, яка платить Ґлорії за те, щоб та розважала клієнтів-ексгібіціоністів. Випадковий секс з незнайомцем, труп у квартирі… За що їй це?».
Країна: Іспанія, 1984 р. Жанр: драматична комедія. Режисер: Педро Альмодовар.
Вхід — вільний. Для цього потрібно зареєструватися за покликанням тут. Вікові обмеження: 18+.
Коли та де: Коли? 18 лютого о 18:00 год, Палац Гната Хоткевича.

Вечір пам'яті воїна
У Театральному центрі «Слово і голос» відбудеться вечір пам'яті воїна Левка Кмітя.
«Запрошую друзів, знайомих, рідних та всіх охочих прийти й поділитися вашими спогадами про Левка, помолитися, посміятися, поспівати пісень, послухати прекрасного кобзаря Ярослава Криська, а головне — набутися разом у великому колі любові й згадати нашого ніжного та мужнього Ельфа, який дуже чекає на вас цього вечора!», — Марія Кміть, сестра Левка, актриса «Слово і голос».
Він прийшов у цей світ і пішов з нього за кількасот метрів. Левко був тихим, добрим, щиросердним. Він понад усе любив родину, друзів та Україну! Для усіх знаходив час побути разом, бо цінував людину. Саме тому ми робимо цей вечір — щоб побути разом та згадати наші теплі миті з Левком.
Вхід — вільний. Дрес-код вечора: вишиванка.
Коли та де: 18 лютого, 19:00 год, Театральний центр «Слово і голос» (вул. Городоцька, 38).

Виставка народної скульптури та ікони
У Львівській національній галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького триває виставка «Ой як же було ізпрежди віка: народна скульптура та ікона». На виставці можна побачити твори народного сакрального мистецтва XVII – початку ХХ ст.
«Кожен майстер вкладав у ці твори все своє вміння, розуміючи, що сакральність об’єкта, над яким він працює, зобов’язує його до максимальної щирості та майстерності.Багато з цих творів було знищено часом, політичною владою чи звичайними людьми. Проте частина народного спадку збереглася і чекає на те, щоб бути віднайденою наново», — зазначають організатори.
Коли та де: 30 березня 2025 року у Львівській національній галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького.

Звукова лабораторія для дітей
У Домі звуку відбудеться лабораторія для дітей «Планети звуку». Під час заходу діти отримують можливість дослідити, як народжуються звуки, які органи чуття допомагають нам їх сприймати та відтворювати, а також як звичайні предмети та навіть фрукти можуть стати джерелом різних звуків.
За словами організаторів, на звуковій лабораторії на юних дослідників та дослідниць чекають:
- Створення та дослідження шуму;
- Експерименти з музичними інструментами та предметами побуту;
- Експерименти зі звукопоглинаючими матеріалами та джерелом звуку;
- Звукова казка: відгадуємо сюжет за звуками;
- Звуки з фруктів: створення композиції з допомогою контролера та фруктів. Просимо взяти із собою улюблений фрукт.
Попередня реєстрація на подію — за посиланням. Лабораторія проводиться для дітей різних вікових груп у супроводі дорослого. Тривалість до 40 хв.
Коли та де: 22 лютого о 12:00 год — для дітей 4-6 років; 23 лютого о 14:00 год — для 6-8 років. Подієво-виставковий простір Дому Звуку, вул. Князя Романа, 6.

Презентація книжки про українську художницю
У Львові відбудеться презентація першої книги з серії «Історії українських митців» про Олександру Екстер. Авторкою видання про українську мисткиню стала дослідниця, журналістка й засновниця проєкту «Back to the Roots» Анна Лодигіна.
Модеруватиме зустріч – редакторка відділу культури українського Vogue Дарія Слободяник.
За словами організаторів, на події можна буде дізнатися про:
- сенси та цінність проєкту «Історії українських митців»;
- команду проєкту «Історії українських митців»;
- залаштунки створення книги, історії дослідження, які розкриє авторка книги Анна Лодигіна;
- історії життя, викликів, любові і творчості Олександри Екстер;
- виклики, які траплялися під час написання;
- про культурну спадщину, яку маємо собі повертати;
- про історії минулого, які впливають на сьогодення.
Вхід на подію – вільний. Для цього потрібно зареєструватися тут.
Коли та де: 22 лютого 16:00-18:30 год, Львівський муніципальний мистецький центр (вулиця Стефаника, 11).

До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх дивіться на нашому сайті в розділі «культура».