Сьогодні, 19 березня, на Львівщині попрощалися з трьома воїнами, з російського полону повернулися 24 воїни зі Львівщини, а у Львівській політехніці обрали нову ректорку.
ІА Дивись.info розповідає про основні новини цієї доби.
На Львівщині попрощалися із трьома захисниками
У Львівській області поховали трьох українських військових, які загинули у російсько-українській війні. Серед них мешканець Дрогобиччини Юрій Хомин, уродженець Яворівщини Іван Єсип та уродженець Брюховичів Сергій Леонов.

З російського полону до України повернули 175 воїнів
Між Україною та Росією відбувся обмін військовополоненими. До України повернули 175 воїнів у рамках обміну та ще 22 військових завдяки заходам поза обмінами. Серед обміняних військовослужбовців є й захисники Маріуполя, зокрема воїни, які обороняли «Азовсталь».
Також відомо, що додому після обміну повертаються 24 воїни родом зі Львівщини.

Зеленський і Трамп провели телефонну розмову
Президенти України та США Володимир Зеленський і Дональд Трамп провели телефонну розмову. Значна частина діалогу базувалася на вчорашній телефонній розмові президента Сполучених Штатів з Путіним, щоб «узгодити Росію та Україну з погляду їхніх запитів і потреб».
Детальніше про те, що обговорювали президенти — за покликанням.

У Львівській політехніці обрали нову ректорку
У Національному університеті «Львівська політехніка» пройшов другий тур виборів ректора. Новою очільницею вишу стане Наталія Шаховська — директорка Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій в університеті, докторка технічних наук, професорка, а також засновниця кафедри систем штучного інтелекту.

У Львові представили керівників нових управлінь освіти та культури
Управління освітньої інфраструктури очолив Віктор Давнюк, який до цього працював начальником відділу освіти Сихівського та Личаківського районів. Керівницею управління розвитку освіти стала Олеся Мандзюк — колишня директорка ліцею №93. Детальніше за посиланням.

Як українські виші борються з плагіатом: досвід «Львівської політехніки»
Плагіат є однією з найбільших проблем в українських навчальних закладах, попри посилення академічної доброчесності. Зокрема, це завдяки розвитку штучного інтелекту. Про це для ІА Дивись.info розповів проректор НУ «Львівська політехніка» Павло Жежнич, а також філологиня й викладачка Ірина Шмілик.

Лицар честі в житті і музиці: якою була племінниця Крушельницької Одарка Бандрівська
Напередодні, 17 березня, минуло 123 роки від дня народження камерної співачки, піаністки, педагогині Одарки Бандрівської, яка працювала у Львові та досліджувала творчість своєї тітки — Соломії Крушельницької. Про життєпис та творчий спадок Одарки Бандрівської розповіла дослідниця й музейниця Галина Тихобаєва.
