дивись.info

Щоб не знищили. У мерії затвердили перелік мозаїк Львова

Щоб не знищили. У мерії затвердили перелік мозаїк Львова

Виконавчий комітет погодив перелік мозаїчних творів на території Львова. До переліку увійшли 236 мозаїк. При цьому, дві з них перебувають під загрозою знищення.

Нагадаємо, про складення переліку львівських мозаїк заговорили після знищення мозаїки авторства Володимира Патика на будівлі колишнього магазину «Океан». 2 серпня виконком прийняв рішення про складення переліку мозаїк.

Відтак, до складеного управлінням захисту історичного середовища переліку особливо цінних історичних мозаїчних творів Львова, які необхідно зберегти, Львівська міськрада віднесла 236 мозаїки за 74 адресами.

«При проведенні інвентаризації ми скористалися дисертаційною роботою Наталії Піддубної, доцента інституту архітектури НУ «Львівська політехніка».

Так, до переліку ми включили 236 мозаїк за 74 адресами. З них 25 розташовано у пам’ятках архітектури, 10 на малих архітектурних формах, 226 на фасадах і інтер’єрах будинків.

З цих 74 адрес маємо 26 мозаїк, які виконані до 1939 року, і 48 — вже після 1939 року і до сьогодні.

Також розроблено облікові картки», — розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

У цих картках є вся інформація про кожну мозаїку: опис, розмір, ким та коли створена, тощо.

«Із цих мозаїк під загрозою знищення є мозаїка “Інформаційний простір”, створена у 1981 році художником-живописцем Богданом Сойкою у будинку Торгпреси на вул.Володимира Великого, 2, а також мозаїка на проспекті Чорновола, 49 у будинку побуту “Ювілейний. Цей будинок перебудовується і мозаїка є під загрозою. Тим більше було багато розмов, що її треба демонтувати, бо вона підпадає під закон про декомунізацію, бо символізує так зване воз’єднання, але комуністичну символіку забрали і ця мозаїка є гарним твором монументального мистецтва і її треба зберегти», – додала Лілія Онишенко.

Вона також наголосила, що каталог не є повним і буде доповнюватися.

Згідно із рішенням виконкому, ЛКП «Міський центр інформаційних
технологій» має розмістити на Порталі відкритих даних Львівської міської ради
перелік усіх мозаїк Львова, а підрядники, які ведуть нове будівництво чи реконструюють будинки з мозаїками, відтепер мають їх зберегти та відреставрувати.

Зокрема замовникам будівництва та підрядним організаціям при виконанні будівельних робіт на об’єктах, які містять мозаїчні твори дозволяється проводити виключно ремонтні роботи зазначених елементів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.