• USD: 35.75
  • EUR: 37.80

Степанов розповів, чому передумав звільняти львівських чиновників

Степанов розповів, чому передумав звільняти львівських чиновників

У ЛОДА виправили свої провали щодо боротьби з коронавірусом.

Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

«В нас була достатньо жорстка розмова, в тому числі і з директором департаменту і з головою по тих провальних питання, які були в області. Ситуація виправлена, наприклад, по кількості тестувань, проведенню епідрозслідувань, маршрутизації пацієнтів, щоб вони доставлялися саме в ту лікарню, яка є спеціалізованою і визначеною для лікування. Тут ситуація покращилася, ми досить жорстко її моніторимо», - заявив міністр.

Він також запевнив, шо у визначенні зон ризику в регіонах немає жодної політики.

«Критерії щодо зон були відразу відомі в ці цифри, на основі яких ми їх визначаємо є відкриті. Тут немає жодної політики, про це говорять цифри. Водночас, чітко визначено законом, хто має контролювати дотримання обмежень, і що передбачено за їх невиконання. Щодо відповідальності, то є органи, які це контролюють це Держпродспоживслужба, поліція, прикордонники, кожен в межах своєї відповідальності. Неважливі назва міста чи посада. Це не просто бажання перевести когось в ту чи іншу зону, це чітко визначена методика визначення рівня небезпеки. Прикро, що є така реакція, що замість того щоб подумати про здоров’я людей хтось переходить в іншу площину», - додав Максим Степанов.

За його словами, на засоби індивідуального захисту і на лабораторне устаткування загалом виділено 2,9 млрд грн. Зараз проводяться закупівлі і постачання. Також додаткові кошти виділені на закупівлю обладнання для опорних лікарень.

Міністр також пообіцяв збільшити кількість тестувань.

«На початку карантину ми проводили 200 тестувань за добу, на сьогодні ми проводимо близько 18 тисяч тестувань, проте, ми маємо намір збільшити у вересні кількість тестувань до 25 тисяч за добу. У нас є алгоритми, щоб отримувати результати тестування без затримування процесів лікування. Звичайно є зволікання,  б не вистачає люде і устаткування, але ми в рази збільшили кількість тестувань. Ми визнаємо, що є проблем, але ми знаємо як їх вирішувати, інколи точково. Виникають питання щодо скерування хворих, до сімейних лікарів, але це людський фактор», – запевнив міністр.

Читайте також: У МОЗ повідомили на скільки часу лабораторні центри забезпечені тест-системами на COVID-19

Він також не вважає, що через поширення вірусу потрібно закривати церкви.

«В епідеміологічних розслідуваннях найчастіше причинами зараженнями є транспорт та в окремих районах богослужіння. Я теж, як людина, яка ходить до церкви, бачу недотримання карантинних заходів громадянами. Якщо є така проблематика в тому чи іншому храмі, треба просто виправити її», - заявив Максим Степанов.

З керівництвом ЛОДА міністр також обговорив ситуацію з проведенням вакцинації в області.

«Україна повністю забезпечена всіма вакцинами, вони є в регіонах. Треба суттєво посилити цей процес. Є певні позиції, які у нас з головою ЛОДА викликають занепокоєння, але, думаю, що ця ситуація буде виправлена», - сказав міністр.

Читайте також: Степанов закликав українців обов’язково вакцинуватись

«На жаль, справді є певні провали щодо імунізації. Ми розуміємо, що люди боялися й ти в лікарні, але це також і наші недопрацювання. Ми беремо на себе цю ситуацію покращити, бо розуміємо, що на осінь поєднання епідемії ковіду та інших інфекцій може призвести до важких наслідків», - додав голова ЛОДА Максим Козицький.

Читайте також: Вдихнути життя, або Чому система трансплантацій в Україні не працює

Міністр також пообіцяв допомогу Львівській лікарні швидкої допомоги щодо фінансування операцій з трансплантації.

«Ми хочемо за 2,5 роки, максимум 3, Україна здобула трансплантаційну незалежність, щоб наші громадяни не їздили за кордон лікуватися. Кожного року близько 5 тисяч громадян чекають на трансплантацію, кожного дня 9 людей помирає через те, що не дочекалися трансплантації. Трансплантація серця за кордоном коштує близько 3 млн. грн а в Україні – 609 тис.грн. Неважко порахувати, що за кошти, які сплачуються за лікування за кордоном, ми можемо лікувати 5 людей в Україні», - заявив міністр.

Нагадаємо, у четвер, 6 серпня, очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов прибув з робочим до Львова, аби розглянути плани трансплантації органів у місті, крім цього, завітати з певними питання у Львівську ОДА.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: