дивись.info

Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо фінансування одноразової виплати з безробіття

Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо фінансування одноразової виплати з безробіття
Доходи / problem-net.com

Верховна Рада України ухвалила за основу проєкт закону №3692 про надання можливості за рахунок коштів Фонду соцстраху фінансувати видатки державної служби зайнятості.

Як передає Finance.ua, відповідне рішення підтримали 316 народних депутатів України.

«Ми призупинили фінансування активних програм і їх не фінансуємо. Законопроєктом пропонується розблокування активних програм, а також, щоб активізувати працевлаштування активних осіб. Так, до кінця поточного року залишок коштів у сумі 322 млн грн може бути спрямований на організацію безробітним підприємницької діяльності – 19,7 млн грн, професійне навчання безробітних – 144 млн грн», – сказала під час обговорення законопроєкту голова комітету ВР з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Читайте також: Рівень безробіття в єврозоні у липні зріс: показники невтішні

Частиною третьою статті 15 ЗУ «Про зайнятість населення» були визначені основні напрями державної політики у сфері зайнятості населення:

  • створення умов для розвитку економіки та сприяння створенню нових робочих місць;
  • активізація підприємницької ініціативи та самостійної зайнятості населення;
  • здійснення заходів, що сприяють зайнятості громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці;
  • заохочення роботодавців, які зберігають діючі та створюють нові робочі місця насамперед для громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці тощо.

Згідно із зазначеними напрямками, було передбачено низку соціальних послуг та заходів сприяння зайнятості населення, які фінансуються коштом Фонду.

Читайте також: У Раді пропонують фінансово допомагати безробітним у періоди інших карантинів

Йдеться про компенсацію роботодавцям витрат у розмірі єдиного соціального внеску за працевлаштування окремих категорій безробітних, у тому числі на новостворені робочі місця; стимулювання підприємницьких ініціатив безробітних шляхом виплати їм допомоги по безробіттю одноразово; організацію громадських робіт для працевлаштування безробітних і заходи сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб тощо.

Читайте також: На Львівщині на одне вакантне місце претендують 8 людей, – Центр зайнятості

Згідно з документом, пропонується внести зміни до ЗУ «Про внесення змін до ЗУ «Про державний бюджет на 2020 рік» щодо надання можливості коштом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття здійснювати фінансування видатків для державної служби зайнятості. Зазначається, що ці кошти будуть спрямовані на одноразову виплату допомоги з безробіття для організації безробітним підприємницької діяльності та на оплату соціальних послуг.

Нагадаємо, що наприкінці липня, на піку карантину, пов’язаного із поширенням пандемії коронавірусної хвороби, в Україні 3,1 мільйона мешканців перебували у стані прихованого безробіття. Пізніше у Національному банку погіршили прогноз рівня безробіття. Там зазначили, що показник у 2020 році сягне 10%, а не прогнозованих 9,5% у квітні.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.