дивись.info

Як працюватиме електронний підпис у «Дії», – Мінцифри

Як працюватиме електронний підпис у «Дії», – Мінцифри
Зображення ілюстративне, з вільних джерел

Міністерство цифрової трансформації розпочинає роботу над впровадженням кваліфікованого електронного підпису «Смарт-Дія» у мобільний застосунок «Дія».

Постанову, що дала старт реалізації експериментального проекту, ухвалив Кабінет Міністрів України на засіданні 2 вересня, повідомляє пресслужба Кабміну.

Чим це корисно:

  • експеримент передбачає можливість віддаленої ідентифікації громадян за допомогою мобільного застосунку «Дія» для отримання кваліфікованого електронного підпису «Смарт-Дія»;
  • це означає, що користувачі Дії зможуть отримувати кваліфікований електронний підпис безкоштовно та повністю онлайн.

«Смарт-Дія — електронний підпис, що діятиме протягом короткого періоду та гарантуватиме найвищий рівень довіри й безпеки. Смарт-Дія дозволятиме підписувати документи, отримувати адміністративні, фінансові та комерційні послуги просто зі смартфону», — зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читайте також: У додатку «Дія» з’явиться електронна довідка внутрішньо переміщеної особи

Як відбуватиметься віддалена ідентифікація:

  • ідентифікація користувачів для формування першого кваліфікованого сертифіката здійснюватиметься на основі даних, що містяться в Єдиному державному демографічному реєстрі та єдиній інформаційній системі МВС, а також за допомогою технології розпізнавання обличчя FaceID;
  • упродовж 6 місяців ці дані будуть використовуватися для формування короткострокового КЕП у Дії;
  • після завершення терміну користувач знову проходитиме процедуру ідентифікації за допомогою мобільного застосунку;
  • підтверджувати запит на формування короткострокового КЕП у Дії користувачі будуть за допомогою технології розпізнавання обличчя.

У Мінцифри спрогнозували, що кількість потенційних користувачів кваліфікованого електронного підпису Смарт-Дія становить близько 8 000 000 українців.

Нагадаємо, у серпні 2020 року «Дія» відновила надання онлайн-послуг підприємцям.