дивись.info

У закладах Львова з’явилися плакати з QR-кодами про рак молочної залози

У закладах Львова з’явилися плакати з QR-кодами про рак молочної залози

«Зі мною цього точно не станеться. Ніхто із моїх родичів не мав онкології. Я годувала трьох своїй дітей грудьми, не вживаю часто алкоголь і не палю».

Ці переконання були в моїй голові до 2016 — року, в якому я дізналася, що маю рак молочної залози. Я не ходила на щорічні обстеження і навіть коли лікарі озвучили підозру, надіялася, що вони помиляються. За цей час я пройшла всі п’ять стадій від заперечення до прийняття, зрозумівши, що годування грудьми і здоровий спосіб життя — доволі слабенькі уявлення про безпеку. Схожі історії має багато жінок, яким діагностували рак молочної залози. Тому ми вирішили створити соціальний проект «Чи впевнена ти у своїх знаннях?».

Читайте також: Майже щодня на Львівщині від раку молочної залози помирає одна жінка

Про це розповідає Дарина Брикайло — співзасновниця фонду підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration Family.

Команда цього проєкту провела опитування в соціальних мережах серед 200 жінок віком від 19 до 60 років та дізналася, що більшість з них нічого не знає про причини виникнення раку грудей. Серед опитаних 92 жінки вважають, що приводом для раку молочної залози може бути травма грудей. 106 жінок відповіли, що сильний і довготривалий стрес може також на це вплинути. Інші 66 жінок стверджують, що жіноча стать — головний фактор розвитку цього діагнозу у майбутньому, і 12 жінок вказали, що грудне вигодовування є гарантією того, що раку не буде.

Читайте також: В Україні кожна 15 жінка хворіє на рак грудей, у Німеччині – кожна 8

«Українські жінки мають знати, що більшість форм раку можна вилікувати на початкових стадіях. Наприклад, рак молочної залози на I стадії виліковний у 95% жінок. Але кожній четвертій жінці в Україні рак грудей діагностують вже на ІІІ-ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Тому так важливо жінкам до 39 років робити раз на рік УЗД грудей, а після 40 років — мамографію. Це усвідомлюють не всі, тому якщо ми маємо змогу не бути осторонь — нею варто скористатися», — коментує Дарина Брикайло.

Без перебільшень, українське суспільство «пронизане» міфами про рак грудей. Більшість з нас переконані, що використання антиперспірантів, носіння бюстгальтерів з кісточкою, розмір грудей та імпланти можуть призвести до розвитку злоякісного утворення. Але це неправда.

Читайте також: Найважливіше — якомога раніше виявити патологію: лікарі про рак молочної залози

Для того, аби змінити думку жінок про рак грудей, команда Inspiration Family вирішила діяти радикально. Для цього дизайнерка Катерина Стоцька розробила  плакати із картинами відомих художників, які будуть розміщені в публічних місцях, щоб привернути увагу суспільства до упереджень про рак та спростувати їх або підтвердити. Як розповіли засновниці проекту, один із київських закладів таки відмовився від пропозиції розмістити плакат, пояснивши, що «в нас їдять люди».

«Для мене залишається загадкою що саме може зіпсувати апетит відвідувачам цього закладу — картина Леонардо да Вінчі чи слово «рак». На мою думку, це ще одне підтвердження того, що у нашому суспільстві процвітає канцерофобія і людям не зручно про неї говорити. Це надихнуло нас рухатися далі», — каже Дарина.

Загалом акцію Inspiration Family підтримали 20 кав’ярень у Києві, Львові, Ужгороді, Чернівцях та Івано-Франківську. Серед них такі заклади як «Каштан Coffee», Malevich, Like a local’s wine bar, The Journalist, Urban 500 та Urban 100, «Хармс», Druzi Cafe, Art Eclair, My Muffin, The Garden, RIGHT Coffee Bar, «Світ кави», First Point Espresso Bar і «Ласка». Також розклеїти інформативні плакати погодилися діагностичні клініки, лабораторії, «Кураж» та мережа кінотеатрів «Планета кіно».

Це говорить про те, що власники більшості закладів є соціально відповідальними і розуміють важливість такого проєкту.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.