Науковці хочуть створити цифровий архів Звенигородської долини: як долучитись

Науковці хочуть створити цифровий архів Звенигородської долини: як долучитись
default.

Дослідники просять долучитись мешканців прилеглих сіл до створення цифрового архіву Звенигородської долини. Йдеться про заповідник, створений торік.

Про це повідомили у департаменті архітектури та містобудування Львівської ОДА.

«Ми хочемо створити великий медіаархів з фотографій, відеоматеріалів та аудіозаписів, що пов’язані з історією Звенигорода. Окремою частиною архіву також будуть оцифровані документи, давні карти, видання тощо», – пояснює керівниця заповідника Наталя Войцещук.

Адміністрація заповідника звертається до всіх, хто має у своїх архівах фотографії, відео чи аудіозаписи, а також документи з історії сіл Звенигородської долини чи книги, надати можливість їх відсканувати чи скопіювати до архіву заповідника.
Передусім для архіву є цікавими матеріали до 2000 року. Однак розглядатимуть і документи та фото/відео/аудіоматеріали тощо, яким менше, ніж 20 років.

«Але цікава науковцям і давніша історія цієї території – ще до княжих часів, та - нова й новітня. У ХХ ст. Звенигород та довколишні села оминули масові переселення, які торкнулись багатьох інших населених пунктів. Для науковців це дуже цінно і дає шанс зібрати цікаві матеріали, які сьогодні, ймовірно, зберігаються у приватних архівах родин», - додають у повідомленні.

У середньовіччі до міської урбаністичної структури літописного міста, окрім території нинішнього села Звенигород, також входили села Шоломинь, Відники, Гринів, Коцурів, Підгородище та інші.

Долучитись до створення архіву можна написавши листа на e-mail [email protected] або повідомлення на сторінку у мережі Facebook за посиланням.

Заповідник «Древній Звенигород» створили торік у селі Звенигород, що в 20 км від Львова. Інституція опікується пам’яткою археології – територією княжого міста XI – XIII ст. Детальніше про проєкт можна прочитати тут, а також тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: