На станції «Вернадського» знайшли загадковий скелет кита (фото)

190934766_1659615974248273_5244180817574824006_n
Фото з ФБ.

На одному з островів району станції «Академік Вернадський», знайшли рештки кита. Скільки він там знаходиться – точно невідомо, але його пам'ятають ще зимівники першої української експедиції.

Про це пишуть на сторінці Національного антарктичного наукового центру у ФБ.

Під час сезону-2021 біологи відібрали зразки тканин, які найближчим часом будуть відправлені на дослідження. Радіовуглецевий аналіз дозволяє встановити вік тварини, а аналіз білків – її вид.

Це може бути викопний зразок кита – так званий субфосильний. Це значить, що кит помер дуже давно і, можливо, був похований під льодовиком. У такому разі цей зразок дозволить більше дізнатися про китів минулого, їхню генетику, зовнішній вигляд тощо. Якщо ж рештки відносно нові, то цей велетень може бути однією з жертв китобоїв, які активно орудували тут в першій половині ХХ ст.

За розмірами кісток можна припустити, що це рештки синього кита.

Цей вид дуже сильно постраждав від масштабного китобійного промислу в минулому столітті, й зараз зустріти його – велика рідкість. Сьогодні сині кити «розпилені» на просторах Світового океану, а от в районі «Вернадського» наші науковці їх ще жодного разу не зустрічали. Якщо ж з’ясується, що скелет належить саме синьому киту, це дозволить вченим зробити висновки про його поширення в минулому вздовж берегів Антарктиди та уточнити шляхи міграції.

Підтвердити якусь з цих гіпотез мають результати аналізів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: