Вартість житла в Україні може зрости до 25% до кінця року

житло

У нинішньому році в Україні триває здорожчання квартир на первинному ринку нерухомості, до кінця 2021-го ціни можуть зрости на 25%.

Про це ІА Дивись.info повідомили в Асоціації фахівців з нерухомості.

Так, за пів року житло на первинному і вторинному ринках залежно від регіону вже зросло в ціні відповідно на 15-18% і 7-10%.

За оцінками АФНУ, до кінця 2021 року вартість квартир може збільшитися ще на 5-7% на первинному та на 3-5% на вторинному ринках житла. Впродовж липня - середини серпня цінова динаміка буде відносно стабільною. Але вже з другої половини  серпня і до середини грудня варто очікувати суттєвих цінових змін.

Таким чиномцілком вірогідно, що за підсумками 2021 року вартість квартир на «первинці» може зрости до 25%, а на вторинному ринку - до 12%.

За словами президента Асоціації Юрія Піти, за шість місяців рівень попиту зріс більш як на 20% і наявні всі передумови для його подальшого зростання.

«Ринок житла є фактично безальтернативним для того, щоб зберегти та примножити наявні кошти. Саме тому впродовж 6 місяців, попри 2 локдауни, попит на житло зростає на 3-5% щомісяця», - сказав він.

На думку експерта, є 2 об’єктивні фактора, що впливають на зростання попиту, і, відповідно, на цінову динаміку. Це розвиток іпотеки та більш лояльні програми забудовників із розтермінування.

«З одного боку у громадян з’явилося більше можливостей стати власниками житла навіть за відсутності повної вартості квартири. А з іншого - досі ринок нерухомості є безальтернативним для збереження та примноження коштів», - розповів експерт.

За його даними, порівняно з 2020 роком, кількість інвестиційних угод з метою збереження коштів на первинному ринку зросла щонайменше на 15%. А в загальній структурі продажів кількість інвестиційних придбань житла вже становить понад 60%. Юрій Піта зауважив, що на вторинному ринку ситуація дещо інша —  житло, особливо в будинках радянської доби, зростає в ціні більш повільно. І такі цінові зміни стосуються в основному 1, 2-кімнатних квартир у належному стані та у вдалих локаціях.

Експерт також зауважив, що однією з важливих причин, що спонукає збільшення вартості житла, є інфляційний стрибок і разом з тим економічна непрогнозованість в країні.

На думку пана Піти, подальший перебіг на ринку житла багато в чому залежатиме від епідемічної ситуації, від стану економіки, курсу гривні по відношенню до долара. Важливим також стануть питання оподаткування первинної нерухомості, розвитку іпотеки під купівлю «первинних» квартир, а також прийняття законодавчих актів, спрямованих на захист покупців-інвесторів і вирішення питань довгобудів.

«В разі запровадження на первинному ринку ПДВ та 18% податку з продажу 3-го об'єкта, ціни на первинці можуть суттєво зрости. Це автоматично зачепить і вторинний ринок в додаткових кілька %», - підсумував він.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: