У Львові обговорили можливість відновлення закинутого залізничного шляху до Польщі

240620260_6178963062144474_6447985706838243500_n

У Львові презентували дорожню карту з відновлення сполучення Хирів-Загуж та продовження колії до Нижанкович і через прикордонне селище Мальховіце до Перемишля.Заґуж–Хирів.

Про це повідомляє кореспондент ІА Дивись.info.

Нагадаємо, на початку липня у Львівській облдержадміністрації відбулася нарада під час якої обговорили питання перспектив відновлення колії. Тоді був представлений розрахунок вартості відновлення залізничної інфраструктури та оцінку пасажиропотоку на ділянці Держкордон-Старява-Хирів-Нижанковичі-Держкордон, а також попередній розрахунок фінансового та економічного ефекту відновлення цього залізничного сполучення та його вплив на розвиток регіону в цілому. Як тоді зазначили у відомстві, проєкт є соціальним і  спрямований на інвестиційну привабливість території та створить достатні вигоди для суспільства, а саме скорочення часу у дорозі, зокрема  на перетин кордону, та скорочення кількості ДТП.

Сьогодні ж під час під час українсько-польської конференції «Перспективи відродження лінії 102/108» презентували дорожню карту, розроблену науковцями Дніпропетровського університету залізничного транспорту та експертами громадської організації «Лінія102.Юа».

Вона містить попередній розрахунок економічного та фінансового ефекту від відновлення української частини міждержавного транскордонного залізничного сполучення за методикою СВА (Cost-Benefit Analysis), яка враховує не лише економічні показники доходів та витрат, а й вигоди та можливості, які відкриває реалізація проєкту для звичайних громадян та територіальних громад. У документі також досліджено проблеми залучення зовнішніх інвестицій в АТ «Укрзалізниця», збитковості пасажирських перевезень та компенсацій за них, допуску приватних перевізників до української залізничної інфраструктури, а також здійснення ефективного прикордонного та митного контролю на маршруті.

Проєкт з відновлення залізничного сполучення на кордоні України та Польщі отримав ґрант від Міжнародного фонду «Відродження» на розробку дорожньої карти у сумі 300 тисяч гривень.

Як розповів сьогодні заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, попередньо робоча група провела розрахунок вартості проекту та  визначила , що для проведення робіт з відновлення  залізничного сполучення необхідне фінансування у сумі 367 млн гривень.

«Зі свого боку ми скерували звернення до Офісу Президента та Міністерства інфраструктури із обґрунтуванням важливості проекту та потребою фінансування.  Відновлення залізничного міжнародного руху саме цією лінією дозволить замкнути так зване Бещадське кільце,  сприятиме розвитку туризму у даних регіонах. Крім того, це збільшить транспортну транзитну спроможність з боку України, де з'явиться можливість європейською колією зустрічати польських туристів тут, у Хирові, Добромилі, Нижанковичах, а також продовжити маршрут далі до Самбора і Дрогобича та подальшого сполучення з українськими курортами у Трускавці, Моршині тощо. Маю надію, що ця конференція приверне увагу усіх зацікавлених сторін для подальшого розвитку проекту та залучення фінансування», - розповів Юрій Бучко.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: