Путін розказав, що робитиме, якщо США та НАТО не виконають вимог РФ

1640503497-3783

Президент Росії Владімір Путін попередив Захід, що реакція Москви на розширення НАТО "може бути різною".

Росія вимагає від Сполучених Штатів й НАТО гарантій, що до Альянсу не вступить Україна та низка інших країн – 17 грудня МЗС РФ оприлюднило "проєкти договорів" про фактично розподіл сфер впливу в Європі, які Москва хоче підписати з НАТО та Вашингтоном, повідомляє УП.

У Білому домі на це відповіли, що США не розпочнуть консультації з Кремлем без європейських союзників та партнерів. При цьому в НАТО заявили, що розглядають можливість діалогу з РФ щодо цього питання, але з урахуванням позиції України.

26 грудня російські медіа опублікували позицію Путіна. Він заявив, що у разі відмови США та НАТО надати так звані "гарантії безпеки", відповідь РФ "може бути різною".

Президент РФ додав, що реакція Москви залежатиме "від рекомендацій військових експертів".

При цьому Путін досі розраховує, що Росія і США "зможуть досягти юридично закріпленого переговорного результату".

"Росія запропонувала гарантії безпеки не для того, щоб щось припинити, а щоб досягти дипломатичного результату, будемо прагнути цього", - сказав Путін.

Як повідомляє УНІАН, президент РФ нагнітає ситуацію відносно України, щоб країни Заходу, в першу чергу США, на найвищому рівні вирішили не поповнювати НАТО українською територією.

На українську державу чекає дуже напружений період, і він може тривати навіть не рік, розповів колишній очільник Міноборони, голова правління Центру оборонних стратегій Андрій Загороднюк.

За його словами, Україні з двох причин загрожує непростий час.

"…Перше: Путін не відмовляється від своєї мети – не допустити розвитку України як успішної європейської демократії, яка є членом ЄС та НАТО, тобто західною країною. По-друге, він зараз готовий йти фактично на будь-які кроки, окрім тих, які, власне кажучи, розвалять саму Росію", – заявив екс-чиновник.

Українська берегова лінія Азову представляє для агресивної Росії більший інтерес, ніж Донбас.

На це звертає увагу газета The Washington Post, передає Еспресо.TV.

"Є підстави вважати, що берегова лінія Азова має для Росії більш серйозну стратегічну та економічну цінність, ніж східні прикордонні райони України, що постраждали від війни", - зазначає видання.

WP пише про це в контексті загрози "широкомасштабного військового нападу на Україну" на нових напрямках.

До того ж, як наголошує газета, якщо вторгнення розпочнеться з моря, українські сили виявляться значною мірою безсилими".

Це, зокрема, визнав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, йдеться у матеріалі.

"З точки зору безпеки в Азовському морі домінує Росія, і у разі війни вона активно використовуватиме це для тиску на наші південні міста на Азовському узбережжі", - заявив він під час спідкування із The Washington Post.

"За нинішніх обставин Росія диктує ситуацію в Азові", - додав міністр.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: