У центрі Львова заборонили встановлювати кондиціонери, антени і табло

IMG_9347-630x420
Фото Микити Печеника

У Львові затвердили новий порядок утримання фасадів будинків в історичному ареалі та будівель і споруд, що є об’єктами культурної спадщини поза межами цього ареалу.

Відповідне рішення напередодні ухвалив виконавчий комітет міськради.

Кажуть, що питання розміщення цих елементів та оздоблення фасадів тепер регулюватиметься паспортом опорядження. Цей єдиний документ виготовлятимуть на замовлення мешканців чи підприємців. Робитимуть паспорт сертифіковані архітектори та архітектурні компанії.

Як пояснила керуюча справами виконкому Наталія Алєксєєва, документ регулюватиме не лише питання фарбування фасадів, а й встановлення технічних елементів, опорядження вікон, дверей, пандусів та навколишніх оздоблень.

«З часу набуття чинності цього рішення люди повинні мати можливість легально оформити фасад у теперішньому вигляді або як його хочуть змінити», - пояснила вона.

Паспорти опорядження фасадів, які погодить управління архітектури та урбаністики і управління охорони історичного середовища, якщо йдеться про пам’ятку архітектури, будуть доступні онлайн.

Також рішення виконкому зобов’язує власників та орендарів приміщень або будинків демонтувати з головних фасадів кондиціонери, супутникові антени та інші технічні елементи, які працюють на зовнішній простір. Йдеться, зокрема, про електронні табло, монітори, екрани, біжучі стрічки тощо.  Водночас технічні елементи дозволено розміщувати в частині горищ, якщо будинок не є пам’яткою архітектури – то на невидимій частині фасаду, в межах балкону чи лоджії, а також  виключно в межах вікон чи дверей. Тут йдеться в основному про магазини, які використовують площу вікна, аби розміщувати засоби кондиціонування.

Як додала керуюча справами виконкому, надалі таку практику щодо утримання фасадів будинків планують поширити на всю територію Львівської громади.

Водночас процедура стосовно попередження та демонтажу технічних елементів на фасадах будівель в історичному ареалі залишається незмінною.

«Контроль та моніторинг за цим продовжують здійснювати районні адміністрації та управління охорони історичного середовища, якщо будинок є пам’яткою архітектури», - додала Наталія Алєксєєва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: