Сейм Польщі ухвалив резолюцію про підтримку вступу України в НАТО

іац

Сейм Республіки Польща ухвалив резолюцію на підтримку вступу України до Північноатлантичного альянсу.

Про це повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

«Сейм Республіки Польща повністю підтримує європейські та євроатлантичні прагнення України. Дякую за прийняття резолюції на підтримку вступу України в НАТО», — написав він.

За інформацією Стефанчука, у документі наголошується, зокрема, що сьогодні Україна захищає не лише свою державність, а й спільні цінності, такі як демократія і порядок, заснований на міжнародному праві.

Також зазначається, що вступ України буде вигідним Альянсу з військової точки зору.

Згідно з резолюцією, майбутній саміт у Вільнюсі має вирішальне значення для відносин НАТО й України та повинен стати місцем дебатів про їхнє майбутнє. Процедура запрошення до Альянсу Фінляндії та Швеції може бути застосована також до України.

У документі вказано, що Сейм підтримуватиме зусилля для посилення політичної і практичної співпраці між Альянсом й Україною та для побудови консенсусу щодо вступу України до НАТО.

Нагадаємо, у четвер, 15 червня, Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій просить НАТО запросити Україну приєднатися до організації. Однак процес приєднання може розпочатися після закінчення війни.

Що відомо про вступ України до НАТО

30 вересня 2022 року Україна підписала заявку на вступ до Північноатлантичного альянсу за пришвидшеною процедурою.

Президенти дев’яти країн Північноатлантичного Альянсу з Центральної та Східної Європи опублікували спільну заяву, в якій засудили анексію Росією українських територій і закликали НАТО суттєво збільшити військову допомогу Україні.

Водноча заява України про прискорений вступ до Північноатлантичного альянсу стала несподіванкою для адміністрації президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена.

12 травня 2023 року Сенат Польщі ухвалив резолюцію щодо членства України в Північноатлантичного альянсу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: