Суд зобов'язав підприємство Львівщини облаштувати протирадіаційне укриття

чспмрирото

Прокурори Золочівщини через суд зобов’язали підприємство в одному з міст району привести у готовність протирадіаційне укриття для 250 осіб. Сховище має стати доступним для цивільного населення.

Про це повідомила Львівська обласна прокуратура.

«Прокурори встановили, що в одному із міст Золочівського району у приміщення суб’єкта господарювання знаходиться протирадіаційне укриття. Мова йде про приміщення загальною площею понад 130 м кв. За технічним паспортом воно здатне розмістити 250 осіб», — йдеться у повідомленні.

Відомо, що суд визнав протиправною бездіяльність балансоутримувача та зобов’язав його привести захисну споруду цивільного захисту в належний технічний стан і готовність до використання за призначенням.

Читайте також: Зі Запорізької АЕС поїхали троє співробітників «росатому», які керували діями окупантів. Крім того, росіяни рекомендували евакуюватися українським співробітникам, які підписали контракт з ними.

План підриву Запорізькій АЕС окупантами: що відомо

Кирило Буданов в інтерв'ю британському виданню The New Statement, яке оприлюднили 23 червня, сказав: «(План теракту на ЗАЕС - ред.) повністю розроблений та затверджений. Аби прискорити катастрофу вони (російські окупанти - ред.) можуть використати технічні засоби».

З його слів, водойму-охолоджувач станції замінували російські війська, а ядерні реактори без охолодження можуть розплавитися за період від 10 годин до 14 днів.

До аварії на ЗАЕС також може призвести підвищення росіянами напруги на лініях електропостачання до станції.

«Ніколи ситуація не була такою серйозною, як зараз», — акцентував Буданов.

Так, за даними воєнної розвідки України, окупанти розмістили заряджену вибухівкою техніку біля чотирьох із шести енергоблоків.

Чи буде наказ про підрив, залежить від того, як росія бачить потенційні вигоди від ядерної катастрофи на півдні України. Буданов вважає, що таких є дві.

  • Перша — підірвати електростанцію, якщо сили рф виб'ють з лівого берега Дніпра. Тоді рф створить зону відчуження, щоб запобігти просуванню України.
  • Друга — росія використає ядерну катастрофу як «превентивний захід», аби зупинити наступальну операцію України та заморозити лінію фронту в нинішньому вигляді.

Раніше, 22 червня, у своєму відеозверненні Зеленський сказав, що розвідка та Служба безпеки України отримали інформацію про можливий терористичний акт з боку росії на Запорізькій атомній станції з викидом радіації.

«Ми передаємо всю наявну інформацію нашим партнерам — кожному у світі. Всі докази. Європа, Америка, Китай, Бразилія, Індія, арабський світ, Африка — усі країни, абсолютно всі мають це знати. Міжнародні організації. Абсолютно всі», — наголосив він.

Напередодні, 24 червня, в «Енергоатомі» прокоментували ситуацію на ЗАЕС. За даними відомства, рівень води у ставку охолоджувачі станції є стабільним, незважачи на підрив росіянами греблі Каховської ГЕС вдосвіта 6 червня.

Так, станом на ранок суботи, 24 червня, рівень води у ставку-охолоджувачі АЕС залишається на попередньому рівні, себто 16,60 метрів. Там пояснили, що цього достатньо, аби забезпечувати потреби станції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: