Автор першої стрілецької пісні — що відомо про Григорія Труха з Львівщини

Гімном січових стрільців була пісня «Ой у лузі червона калина». Її вважають символом визвольної боротьби українців. До неї повертається і переспівує сучасне покоління українських військових. А автором пісні був Григорій Трух — комендант сотні УСС з Львівщини.
Цього дня, 19 лютого, минає 130 років із дня його народження. ІА Дивись.info розповідає про його життєвий шлях.
Він народився у селі на Стрийщині, Гірному. Вихідцями звідси є також архітектор Василь Нагірний, котрий спроєктував близько двох сотень храмів на Львівщині. Едвард Козак — український карикатурист, гуморист, художник, письменник та іконописець. Також Марта Чорна — розвідниця УПА.
У 20 років він закінчує гімназію і коли почалась Перша світова війна вступає до Українських січових стрільців. Григорій Трух був комендантом чоти у сотні Дмитра Вітовського, провідником розвідувальних стеж у Карпатах.
Більш ніж за рік він отримав поранення під Болеховим на Прикарпатті. Це сталось наприкінці травня 1915 року. Григорієві був 21 рік.
Пізніше, у вересні 1916 року, під Потуторами, що на Бережанщині, він врятувався з одним взводом з оточення. Восени 1917 року Трух отримав звання поручника коменданта сотні Легіону УСС.
Через рік брав участь у листопадовому чині — встановленні української влади у Львові, коли виникла Західноукраїнська Народна Республіка.
Читайте також: Як у Львові 6 серпня 1914 року створили легіон Українських січових стрільців
Григорій Трух як ветеран Легіону УСС командував взяттям під контроль української комендатури.
Після окупації краю поляками прийняв монаший чин. Як священник діяв у Галичині, на Холмщині. Після 1932 року виїхав до США, а згодом — до Канади.
Він був автором низки книг і брошур, зокрема: «Життя Святих», «Марія. Життя Пресвятої Богородиці», «Світила Християнського Сходу», «Українська мова. Граматика української літературної мови» (1947).
Він помер на 66-му році життя у Ґрімбсі. Його поховали у Вінніпезі.