Куди піти у Львові з 4 по 11 травня: добірка культурних подій

ІА Дивись.іnfo кожної п'ятниці складає добірку цікавих подій, які можна відвідати у Львові. Цього разу пропонуємо культурні заходи, що відбудуться з 4 по 11 травня на різних локація міста.

Концерти у Львівському органному залі

У Львівському органному залі відбудеться низка святкових концертів:

 • 4 травня о 21:00 год органістка Олена Мацелюх виконає концерт «Бах при свічках». 7 травня о 19:00 год вона виконає нову програму «Бах. Брамс. Бізе».
 • 4 травня о 19:00 год буде концерт «Вівальді. Альбіноні» у виконанні скрипаля Адріана Боднара та органістки Світлани Позднишевої звучатимуть шедеври доби бароко.
 • 5 травня о 14:15 год звучатиме «Блискуча органна класика» у виконанні Олени Мацелюх, а о 17:00 год «Віртуозна фортепіанна музика» від Меланії Макаревич. Того ж дня о 19:00 і наступного о 14:00 органістка з Ужгорода Ольга Чундак подарує львівʼянам програму «Європейська органна класика».
 • 6 травня о 20:00 год німецький органіст-віртуоз Міхаель Феттер виступить з концертом у Львівському органному залі. На своєму концерті у Львові він зіграє програму з творів Йоганна Себастьяна Баха, Йоганна Кребса, Ніколя Лемменса та Макса Регера.
 • 8 травня о 19:00 год Органний зал запрошує послухати твір «Юда Маккавей» Георга Фрідріха Генделя. Мелодію виконають Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії, Львівський муніципальний хор «Гомін» та солісти: Вадим Коваль (тенор), Вадим Яценко (бас), Галина Гончарова (сопрано), Анастасія Кулініч (меццо-сопрано). Диригуватиме цього вечора Іван Остапович.

Квитки на всі концерти можна придбати на сайті тут або в касі Органного залу.

Коли та де: 4-8 травня у Львівському органному залі.

Афіша/ Львівський органний зал

Великдень у Шевченківському гаю

На Великдень у Шевченківському гаю відбудеться низка подій у святкові дні.

Великдень (5 травня)

 • 13:00-14:00, 15:00-16:00 Забави на дитячій галявинці

За словами організаторів, найменші відвідувачі навчаться водити гаївки, співати веснянок і зможуть пограти у традиційні дитячі ігри на дитячій галявинці (Хата зі с. Либохора 1812 р.).

Стодола зі с. Либохора, галявина біля озера

«Гаївки з ОУМ «Спадщина» – це жива традиція, що підтримують десятиліттями: будемо водити кривий танець, вербовую дощечку, струмок, подоляночку, хорти і вовки, царівну, мости, голубку. А також грати в шума, моргалки, ремня, а хлопці ще будуватимуть  вежу та слона» , - розповідають у Шевченківському гаю.

Головна Галявина, дзвіниця з с.Хоросно

Гаївковий концерт за участі:

 • 15:00 год - Етногурт «Сільська музика»;
 • 16:00 год - ЕТЕРІЯ;
 • 17:00 год - Соля Чубай & Джалапіта & Volo Bedzvin;
 • 18:30 год - the Doox;
 • 18:00 год - Великодня літургія у церкві зі села Кривка.

Вартість квитків на 5 травня: 200 грн – повний; 100 грн – пільговий (до пільгових категорій належать школярі, студенти, пенсіонери).

Обливаний понеділок у Гаю (6 травня)

 • 13:00 год Екскурсія «Великодні традиції»

Вартість екскурсії – 250 грн (вартість вхідного квитка до музею включено). Лише за попередньою реєстрацією. Форма для реєстрації тут.

Головна Галявина, дзвіниця з с. Хоросно

 • 13:30 год Гаївки з Дриґом. Будемо вивчати рухи українських традиційних танців – так, як це ще пам’ятають старші люди в селах, під супровід народних інструментів: скрипки, басолі і бубна!
 • 14:30 год гаївки з танцювальним колективом «Калиновий цвіт» Народного дому с. Малехів.

Квитки можна придбати за посиланням.

Відкриття виставки Оксани Андрущенко малярство на склі «Триєдине»

У Львівському скансені відбудеться відкриття виставки Оксани Андрущенко «Триєдине». На ній можна переглянути малярство на склі, а також авторські писанки Оксани Андрущенко та свічники-трійці з приватних колекцій.

«Твори Оксани Андрущенко неможливо сплутати з чиїмись іншими роботами. Вони вирізняються рафінованою композиційною структурою, площинністю та геометричністю, характерною для народних візерунків, зокрема в декоративній тканині чи на різьбі. Також міцно опирається на традицію й тематика, з якою працює художниця. Гуцульські свічники-трійці стали однією з наскрізних тем її творів та композицій. Виставкою «Триєдине» ми об’єднали ті роботи на склі Оксани Андрущенко, де вона дослівно чи підсвідомо звертається до образу гуцульського свічника. Таким чином, запрошуємо глядача разом із нами простежити пошуки й розвиток однієї теми в творчості художниці впродовж останніх тридцяти років», - розповідають організатори.

Виставка «Триєдине» триватиме до 7 липня. Відкриття відбудеться у рамках свята «На Великдень до Гаю».

Коли та де: 5 травня 15:00 год у малій виставковій залі музею «В укритті» (вул. Чернеча Гора, 1).

Інтуїтивне малювання «Водоспад бажань»

У ProFashion бібліотеці відбудуться заняття з інтуїтивного малювання «Водоспад бажань». Усі охочі можуть спробувати такий тип творчості. Для кого: дорослі та діти від 15 років.

Такі заняття проводить Мальтійська служба допомоги. Так, взяти участь можна безкоштовно.

Коли та де: 7 травня о 17:00 год за адресою вул. Хуторівка, 24.

Перегляд фільму «Покинута Кав'ярня»

У межах циклу подій до 60-річчя Назара Гончара відбудеться перегляд фільму «Покинута Кав'ярня» (Віктор Неборак, 1994 р.). Цей фільм передали нещодавно Міському медіаархіву Центру міської історії. У стрічці Назар Гончар як провідник супроводжує по точках здибанок митців у місті і також знайомить глядача з його персонажами та просторами.

 «Взаємодія між містом та митцями може приймати різноманітні форми і мати варіативний характер. Місто як живий організм стає джерелом натхнення для творчості митців, надає контекст та ресурси. З іншого боку, митці впливають на місто через свої творіння, які можуть перетворювати публічний простір, впливати на візуальний образ міста та сприяти розмаїттю культурного життя», - зазначають організатори події.

 Організатори додають, що після перегляду фільму буде можливість поговорити про те, чому і як місто впливає (чи впливало) на львівських поетів і художників, і як вони у свою чергу  «перетворюють» місто на образ, видиво чи виображення, де збирались мистецькі спільноти і чому ці місця з часом спустошувались.

 До розмови приєднаються: Володимир Кауфман, художник, графік, живописець, перформер, куратор; Олена Турянська, мисткиня, авторка витинанок, інсталяцій, об'єктів та артбуків, дизайнерка інтер'єру; Олександр Маханець, історик, головний архівіст Міського медіаархіву Центру міської історії; Богдан Шумилович, історик мистецтва, дослідник Центру міської історії.

Вхід на подію вільний.

Коли та де: 8 травня о 18:30 год у конференц-залі Центру міської історії.

Лекція Тетяни Захарченко «Чи може штучний інтелект бути справедливим?»

У межах спільного проєкту комунального підприємства «Львівське радіо» та Факультету прикладник наук УКУ «Питання Прометея: ШІ та виклики поза межами технології» відбудеться лекція Тетяни Захарченко про те, чи може штучний інтелект бути справедливим. Тетяна Захарченко є науковою співробітницею Центру для відповідального ШІ при Нью-Йоркському університеті.

Так, на лекцію розглянуть такі питання, як-от:

 • чому ШІ містить упередження;
 • як це впливає на наше світосприйняття;
 • чи можемо ми позбутися упереджень в ШІ.

За словами організаторів, така лекція підійде для широкої аудиторії, особливо для тих, хто не має технічної освіти, але цікавиться впливом технологій на суспільство.

Для того, щоб відвідати лекцію потрібно зареєструватися за посиланням тут.

Коли та де: 11 травня о 18:00 год в Домі звуку.

Благодійна виставка робіт 35 митців

У просторі Маріуполь Реборн відбудеться відкриття благодійної мистецької виставки-продажу, де представлять 45 розмальованих атрибутів від 35 митців. За словами організаторів, протягом виставки охочі зможуть задонатити на дрони для 25 батальйону 47 бригади, що перебувають на Авдіївському напрямку.

На виставці покажуть роботи від професійних митців, студентів коледжу Труша та приватної дитячої школи мистецтв Гнатіва.

Коли та де: 10 травня о 17:00 год за адресою вул. Ференца Ліста, 6.

Фото-зразки робі, які представлять на виставці

Перегляд фільму «20 днів у Маріуполі»

У Львові в Палаці імені Гната Хоткевича покажуть фільм «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова.

Стрічка «20 днів у Маріуполі» розповідає про перші тижні бойових дій у місті Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Саме вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення окупантами Маріуполя.

За цей фільм команда отримала Пулітцерівську премію. У 2024 році їм присвоїли Шевченківську премію. Крім того, кінострічка перемогла у номінації «Найкращий документальний фільм» британської кінопремії BAFTA та отримала премію «Оскар».

Крім того, перед переглядом фільму о 15:00 год відбудеться екскурсія виставкою «Мій Маріуполь та світ довкола» військового ЗСУ Мирослава Кобилянського. Екскурсію проведе маріуполець, волонтер і громадський діяч Євген Тузов.

Вхід на події вільний за попередньою реєстрацією тут.

Коли та де: 11 травня о 16: 00 год у Палаці Гната Хоткевича (вул. Кушевича, 1).

До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах, їх можна переглянути на нашому сайті в розділі «культура».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: