Що у деклараціях львівських посадовців (частина п'ята)

декларації
ілюстративне фото/ depositphotos.com

Ще в грудні минулого року Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Щоправда через війну у реєстрі можуть бути не всі декларації.

«Якщо ви не знайшли у Реєстрі декларацію певної особи, то це означає, що щодо неї до НАЗК надійшло подання про вилучення з публічного доступу», – зазначено у повідомленні від НАЗК.

Там також пообіцяли, що повний публічний доступ до Реєстру буде забезпечено після завершення чи скасування воєнного стану в Україні.

А поки що ІА Дивись.info зібрала ті декларації про доходи львівських управлінців та виконавців, до яких є доступ.

фото: nazk.gov.ua

Павло Яцина

Начальник Регіонального сервісного центру МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях Павло Яцина оприлюднив декларацію про доходи за 2023 рік, а також повідомлення про суттєві зміни в майновому стані в цьому році.

Сукупний дохід Павла Яцини за 2023 рік склав трохи більше 430 тис. грн. Зокрема, він отримав 9,8 тис. грн зарплати в Ужгородському національному університеті, а також 332 тис. грн за час роботи в Регіональному сервісному центрі МВС Донецької області та близько 190 тис. грн зарплати у Регіональному сервісному центрі МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях.

Відповідно до декларації Павло Яцина зберігає 15 тис. доларів та 3 млн грн готівкою.

Очільник Регіонального сервісного центру МВС має у власності земельну ділянку площею 9 соток та з осені 2022 року володіє недобудованим житловим будинком площею майже 300 м2 в Ужгороді. Окрім того, в Ужгороді він користується житловим будинком площею 196 м2, який записаний на родичку, та квартирою площею 39 м2 у Львові.

Павло Яцина є власником мотоцикла Harley-Davidson FLTRXS 2019 року випуску (вказана вартість на момент придбання – 200 тис. грн). У 2023 році мав право безоплатного користування легковиком Škoda Kodiaq 2022 року випуску, який зареєстрований на фірму «Агрофруктсервіс».

На початку травня цього року Павло Яцина подав до НАЗК повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, задекларувавши дохід 900 тис. грн від відчуження рухомого майна. З декларації незрозуміло, яке саме рухоме майно продав посадовець. Вже за тиждень очільник Регіонального сервісного центру МВС придбав автомобіль Tesla Model Y 2022 року випуску за 700 тис. грн. Варто зауважити, що середня ринкова ціна такого авто майже вдвічі більша.

Павло Яцина/фейсбук Сервісні центри МВС в Івано-Франківській області

Світлана Мартьянова

Як вказано у декларації, у 2023 році голова Франківського районного суду Львова Світлана Мартьянова отримала 2,1 млн грн зарплати та 69 тис. грн пенсії. Чоловік судді Сергій отримав 1,1 млн грн зарплати у ПАТ «Концерн-Електрон», акціонером якого він є, окрім цього він декларує понад 250 тис. грн інших доходів, левову частику яких становить пенсія.

У 2023 році подружжя не купувало нового майна. Світлані Мартьяновій належить квартира (93 м2), дачний будинок (71 м2), три земельні ділянки та комора у Львові, а також незавершене будівництво садового будинку (272,9 м2). Сергій Мартьянов декларує авто Toyota Camry 2020 року випуску.

З цінного майна Світлана Мартьянова вказала набір меблів, а її чоловік німецьку комбіновану рушницю Sauer.

Світлана Мартьянова/varianty.lviv.ua

Володимир Загорський

68-річний Володимир Загорський став ректором Національного лісотехнічного університету у 2021 році. Він був ректором Національного університету Державної податкової служби, із 2007 року працював директором Львівського регіонального інституту державного управління академії державного управління при президентові України.

Як вказано у декларації, у 2023 році Володимир Загорський отримав 803 тис. грн зарплати в університеті, 240 тис. грн пенсії, 235 тис. грн процентів від банку, де він зберігає 2,3 млн грн, а також 40 тис. грн стипендії НАН України. Його дружина Мирослава задекларувала 96 тис. грн пенсії.

Володимир Загорський із дружиною є співвласниками квартири у Львові (91 м2). Мирославі Загорській також належить будинок у Луцьку (98,5 м2). Вказане майно подружжя набуло у 1995 та 2009 роках. Власних автомобілів у Загорських немає.

Володимир Загорський/із соціальних мереж

Руслан Ляшко

Руслан Ляшко очолив теруправління ДБР у Львові у 2020 році. До цього працював слідчим ДБР, раніше – слідчим в особливо важливих справах Генпрокуратури.

Як вказано у декларації на сайті НАЗК, у 2023 році Руслан Ляшко отримав 1,9 млн грн зарплати, як керівник теруправління ДБР у Львові. Його дружина Ольга Ляшко декларує 25 тис. грн зарплати у Дніпропетровській обласній прокуратурі та 517 тис. грн соцвиплат в Австрії (від Магістрату Санкт-Пельтена). У 2022 році Ольга Ляшко також отримала 472 тис. грн соцвиплат у Австрії, тобто за два роки повномасштабної війни сума виплат склала 989 тис. грн.

За два роки (2022-2023 роки) Ольга Ляшко збільшила свої заощадження на 12,8 тис. євро, окрім цього вона також має 10 тис. доларів готівкою – ці кошти дружина посадовця декларувала й у попередні роки. Грошові активи Руслана Ляшка становлять 53 тис. доларів та 200 тис. грн.

У подружжя немає власних автомобілів. Ольга Ляшко у 2022 році почала орендувати авто Lexus RX 450h (2021 року випуску).

У 2023 році подружжя не купувало нової нерухомості. Руслан Ляшко є власником житлового будинку (43,7 м2) та двох земельних ділянок у селі Обухівка на Дніпропетровщині, квартири у Вишгороді (53,5 м2), також вони з дружиною є співвласниками квартири у селищі Слобожанське на Дніпропетровщині (100,9 м2). Ольга Ляшко також є співвласницею квартири у Житомирі (63,7 м2). У Львові Руслан Ляшко має право користуватись квартирою площею 66,6 м2, а його дружина із 2023 року орендує іншу квартиру, площею 71,8 м2.

Руслан Ляшко/із соціальних мереж

Роман Благута

46-річний полковник поліції Роман Благута очолив ЛДУВС (Львівський державний університет внутрішніх справ) у грудні 2016 року. Він кілька років працював слідчим, а із 2001 року повернувся на роботу в університет, де працював на різних посадах. Роман Благута є кандидатом юридичних наук.

Як вказано у декларації, у 2023 році Роман Благута отримав 1,1 млн грн зарплати у ЛДУВС (на 100 тис. грн менше, ніж у 2022 році), 650 тис. грн від продажу рухомого майна (Audi A6 2012 року випуску), також донька зробила йому подарунок у негрошовій формі – ймовірно, що йдеться про дарування частки квартири. У 2022 році посадовець та його донька були співвласниками квартири у Львові площею 74 м2, а у декларації за 2023 рік вказано, що одноосібним власником майна є Роман Благута.

Із нерухомості у Романа Благути є також гараж у Львові. У 2023 році ректор став власником земельної ділянки (686 м2) у селі Пасіки-Зубрицькі під Львовом, на цій ділянці у Романа Благути є незавершене будівництво житлового будинку (196 м2). У декларації за 2023 рік Роман Благута не декларував майна членів сім’ї.

Роман Благута/lvduvs.edu.ua

До слова, ІА Дивись.info збирає декларації усіх львівських посадовців та депутатів за 2022-2023 роки:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: