Мозаїку у Львові, яку знищили під час ремонту, відновлюють шестеро художників

Реставратори відновлюють мозаїку "Інформаційний простір" на вулиці Володимирп Великого,2
Реставратори почали відновлювати мозаїку понад місяць тому/Роман Балук

У Львові шестеро художників відновлюють мозаїку «Інформаційний простір» у будівлі видавництва «Вільна Україна» на вул. Володимира Великого, 2. Її власник приміщення демонтував торік восени. Роботи тривають вже півтора місяця.

Про це повідомила керуюча справами виконавчого комітету міської ради, а також керівниця робочої групи з питань збереження мозаїчних творів на території Львова Наталія Алєксєєва.

Мозаїка буде наближеною до оригіналу

Над мозаїкою працює команда з 6 художників. В облаштованій у цьому ж приміщенні майстерні кожен з них створює окремий елемент панно, який вже потім переносять на стіну. Керівник робіт, художник, викладач Львівської національної академії мистецтв Василь Сивак, розповідає, що такий спосіб відтворення мозаїки застосовують для того, щоб пришвидшити процес та зробити його якіснішим.

Мозаїчне панно на Володимира Великого відновлюють/Роман Балук

Мозаїку відтворюють максимально наближеною до оригіналу. Смальту періоду, коли творив Богдан Сойка, шукають по всій Україні. Оригінальне панно було виконане з досить дрібного матеріалу, тож у майстерні плитки смальти за допомогою спеціальних інструментів розрізають на смужки та розділяють на необхідного розміру кубики.

Автентична мозаїка була розташована у вестибюлі на першому поверсі будівлі. Тепер панно відтворюють на іншій стіні на другому поверсі.

Мозаїка «Інформаційний простір» у Львові

На панно зображено фігури п’яти жінок, що символізують 5 материків та обмін інформацією в світі. Мазаїку створив український живописець і монументаліст із Львівщини Богдан Сойка. Творив у період 1950-1980-их років.

Мозаїка у будинку видавництва «Вільна Україна», що на вул. Володимир Великого, 2 у Львові. Фото: Jurko Voloshchak/Facebook

 Ще у 2019 році панно було внесено в перелік цінних та підлягало захисту.

Мозаїка "Інформаційний простір" у приміщенні видавництва "Вільна Україна", яку створив художник Богдан Сойка в 1981 році. Фото: після знищення. Джерело: Jurko Voloshchak/ Facebook

Цінні мозаїки у Львові

Їх затвердила міська рада Львова 2019 року. Нині у перелікові є твори за 81 адресою. Поміж цим, власників будівель, де є такі панно, закликали посприяти збереженню цих творів.

Раніше ІА Дивись.info дослідила, чому у Львові нищать мозаїки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: