дивись.info

У Львові чотири особи отруїлись чадним газом

6 березня о 12:15 год. на вул. Варшавській (Шевченківський район) отруїлися чадним газом 2 особи, з них 1 дитина, жителі м. Львова, яких у стані різного ступеня важкості було доставлено до медичних закладів м. Львова.  А 7 березня о 19:13 год. на вул. Пекарській в квартирі на четвертому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку отруїлись чадним газом 2 особи: 1957 і 1994 років народження. Про це повідомила прес-служба ЛМР.

Мешканка 1962 року народження (15% карбоксигемоглобіну) була доставлена до Львівської обласної клінічної лікарні. Після проходження барокамери потерпілу у задовільному стані відпустили додому.

Дитину 2007 року (35% карбоксигемоглобіну) госпіталізували до реанімаційного відділення Львівської комунальної міської дитячої клінічної лікарні. Стан потерпілого на 06:00 год. 7 березня – середньої важкості.

Працівники ПАТ «Львівгаз» тимчасово припинили подачу газу до будинку. Причини події – з’ясовуються.

А 7 березня о 19:13 год. на вул. Пекарській в квартирі на четвертому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку отруїлись чадним газом 2 особи: 1957 і 1994 років народження. Потерпілих у середньому ступені важкості доставили до реанімаційного відділення Львівської обласної клінічної лікарні.

Працівники ПАТ «Львівгаз» тимчасово припинили подачу газу до квартири. Причина події – з’ясовується.

Як свідчать аналізи, більшість нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням людей чадним газом, відбувається через порушення абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів та пічного опалення, несанкціоноване втручання власників газового обладнання в роботу системи газопостачання та конструкцію газових приладів, несправну систему димовідведення та вентиляції.

Пам’ятайте, що кожна людина повинна відповідально ставитися до безпечного поводження з газом у побуті, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі та рідні, сусіди. То ж радимо вам – уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном «104».

Закликаємо мешканців неухильно дотримуватися правил експлуатації побутових газових приладів з відводом продуктів згоряння у димохід.

Користуючись газовими приладами, мешканці повинні:

– відкривати кватирку на час роботи газових приладів;

– перевіряти наявність тяги в димоходах та вентиляційних каналах;

– слідкувати, щоб димові та вентиляційні канали були завжди справні;

– не закривати решітку вентиляційного каналу;

– не залишати працюючі газові прилади без нагляду;

– вчасно виявляти відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах і повідомляти про це будинкоутримувачів;

– після закінчення користування газовими приладами перекрити крани на газових приладах і перед ними;

– не використовувати газову плиту для обігріву приміщення;

– у разі несправності газового обладнання, викликати працівників ПАТ «Львівгаз»;

– негайно перекрити контрольні крани на газових приладах, у разі витоку газу або раптового припинення подачі газу, і повідомити аварійну службу за телефоном «104».

Щоб уникнути отруєння токсичними компонентами вихлопних газів або продуктів горіння:

– не залишайтесь у непровітрюваному гаражі, де знаходиться автомобіль з включеним двигуном;

–  заводячи машину в гаражі, завжди відкривайте двері;

–  не залишайте дітей без нагляду, не дозволяйте їм пустощів з вогнем;

– контролюйте процес приготування їжі, аби приготування вечері чи сніданку не стали лихом.

У разі появи перших ознак отруєння чадним газом або токсичними компонентами вихлопних газів чи продуктів горіння (головний біль, запаморочення, загальна слабкість, нудота, блювота), необхідно не займатись самолікуванням, а негайно викликати лікаря за телефоном «103» або сповістити сусідів про потребу медичної допомоги.

Бережіть своє життя та життя близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Хочеш повідомити новину? Дій!

Реклама

Реклама