дивись.info

Профільний комітет Європарламенту підтримав безвіз з Україною

Комітет з цивільних свобод, юстиції та внутрішніх справ Європейського парламенту підтримав текст законодавчого акту щодо надання Україні безвізового режиму, який був погоджений в рамках міжінституційних переговорів. Тепер документ має бути проголосований на пленарному засіданні Європарламенту, передає УНІАН.

Відповідне голосування відбулося сьогодні у Брюсселі в рамках засідання Комітету.

«За» проголосували 39, «проти» – 4, «утрималися» – 1.

Текст законодавчого акту був погоджений за результатами триалогу і прописаний у листі генерального секретаріату Ради ЄС від 3 березня, який називається «Пропозиції для нормативного акту Європейського парламенту та поправки до акту Ради N539/2001 зі списком третіх країн, громадяни яких повинні мати візу для перетину зовнішніх кордонів, та тих, громадяни яких від цієї вимоги звільнені (Україна)».

Європейському парламенту і Раді ЄС пропонується ухвалити наступне рішення: «У додатку I (список країн, на які розповсюджується візовий режим) посилання на Україну видалити, у додатку II (список країн з безвізовим режимом) посилання на Україну вставити. Акт набуде чинності на двадцятий день після публікації в офіційному журналі».

Раніше доповідач ЄП з цього питання Марія Габріель висловила переконання, що голосування як в рамках Комітету, так і під час пленарного засідання буде позитивним, адже для цього є необхідна більшість голосів.

Відреагував на рішення профільного комітету президент Петро Порошенко

«Вітаю позитивне рішення Комітету Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ щодо запровадження безвізового режиму для України.

Щиро дякую доповідачці Марії Габріель та членам Комітету за підтримку України та об’єктивну оцінку реформаторських зусиль української влади із належної реалізації відповідних критеріїв.

Останній етап парламентської компетенції – розгляд рішення про безвізовий режим для українців на пленарній сесії Європейського Парламенту на початку квітня. Доручив МЗС активізувати відповідну роботу для якнайшвидшого ухвалення позитивного вердикту ЄП. Після цього останнє слово в процесі візової лібералізації – за державами-членами ЄС.

Сподіваюся на підтримку європейських столиць цього довгоочікуваного рішення», – йдеться у повідомленні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.