дивись.info

Довше і дорожче. Що змінилося у ході робіт по вулиці Замарстинівській (фото)

Довше і дорожче. Що змінилося у ході робіт по вулиці Замарстинівській (фото)

Реконструкція вулиці Замарстинівської — одна з найдовших у Львові. Згідно з документацією, ремонт триватиме 22 місяці, однак вже сьогодні у мерії кажуть про затримку у роботах. Зміни сталися і у кошторисі. Сума у 84,5 млн грн точно зросте, однак поки невідомо на скільки.

Дивись.info розповідає, з чого почався ремонт та який стан робіт на об’єкті зараз.

Як давно експлуатується

Наприкінці жовтня 2017 року Державне підприємство «Київська державна регіональна інспекція міського електротранспорту» завершила обстеження та перевірку ділянки колії та дорожнього покриття по вулиці Замарстинівській (від вулиці Гайдамацької до розворотного кільця по вулиці Торф’яній). Дорога перебуває в експлуатації з 1949 року. На ній востаннє капітальний ремонт проводили ще у 1971 – 1973 роках. За результатами обстеження було встановлено, що колія має понаднормативне зношення головки рейки, її бокової частини та губи рейки. Крім того, зруйнована основа трамвайної колії і дорожнє покриття.

У липні 2017 активісти ГО «Авто Євро Сила», вимагаючи ремонту, обмалювали вибоїни на дорозі білою фарбою і посадили в них траву.

20-го липня учасниками громадської організації "Авто Євро Сила Львів" було проведено доброчинну акцію за приведення…

Gepostet von Авто Євро Сила Львів am Freitag, 21. Juli 2017

Чому не ремонтували раніше

Ремонт Замарстинівської спочатку планували провести у 2017 році. Однак з’ясувалося, що у міському бюджеті коштів на це немає.

Тоді начальник управління інженерного господарства Львівської міськради Олександр Одинець посилався на обмежену кількість грошей у бюджеті розвитку міста. «Ремонт вул. Замарстинівської коштує близько 100 млн грн. З початку року в бюджеті розвитку було передбачено 40 млн грн. Зараз через перерозподіли лишилося 7 млн грн. Ми сподіваємося, що в бюджеті на наступний рік вдасться віднайти кошти на ремонт вул. Замарстинівської», — сказав Одинець.

Відтак, у 2017 «Львівавтодор» мав лише провести тендер на визначення підрядника для ремонту вул. Замарстинівської і до кінця року розпочати ремонтні роботи на невеликій ділянці вулиці. Основні ж ремонтні роботи вирішили перенести на 2018 рік.

Що роблять зараз

У тендері щодо реконструкції вул. Замарстинівської перемогла турецька компанія «Онур конструкціон інтернешнл».

Пропозиція компанії не була найдешевшою на аукціоні, проте пропозиції інших двох учасників тендерний комітет відхилив. Так, пропозицію «Гарантспецбуду» не прийняли, бо у компанії не було досвіду з влаштування мереж водопостачання та каналізації, перекладення великих обсягів дорожнього покриття і перекладання трамвайних колій.

Крім того, тоді тендерний комітет звернув увагу на те, що директором «Гарантспецбуду» є Андрій Кухтицький. Він був директором ТОВ «Гарантспецбуд-Захід» — компанії, що займалася реконструкцією вул. Котляревського і Нечуя-Левицького у 2016 році. На момент проведення тендеру по Замарстинівській, у суді якраз розглядали справу про розкрадання 8 млн грн бюджетних коштів.

Також свою пропозицію подало «Укртунельбуд». Її відхилили через недостовірну інформацію щодо субпідрядника. Під час перевірки документів виявилося, що фірма має намір залучити в якості субпідрядника ТОВ «Гарантспецбуд лтд». Крім того, у цього учасника виявили податкову заборгованість.

Зрештою, «Львівавтодор» уклало договір з компанією «Онур» на проведення ремонтних робіт на ділянці від вул. Гайдамацької до вул. Торф’яної за 84,476 млн грн.

Тривалість будівництва згідно з проектом організації будівництва становить 22 місяці. Такий довгий термін пояснюють великим обсягом різнопланових робіт, які необхідно виконати. Зазначимо, що вул. Личаківську, наприклад, спочатку мали відремонтувати за 8 місяців. Однак роботи затягнулися майже на півтора роки. Наразі відомо, що ремонт Замарстинівської також затягнеться (про це детальніше нижче).

Проблеми при реконструкції

Ремонтувати Замарстинівську почали у березні 2018. Тоді на ділянці від вул. Липинського до вул. Східної провели демонтаж трамвайних рейок, роботи зі зняття верхньої частини дороги — асфальту і бруківки. Також демонтували контактну мережу і зовнішнє освітлення тощо.

Однак у травні роботи на Замарстинівській призупинили. Причиною стали нестійкі ґрунти — плавуни, які потрібно було укріплювати.

Розробкою проекту реконструкції вулиці займалося ДП «Містопроект» на замовлення департаменту житлового господарства та інфраструктури. Однак пізніше, за словами в.о. директора ЛКП «Львівавтодор» Романа Познанського, коли робітники розкопали вулицю, вони побачили, що є плавуни.

«Це доволі складна ділянка, тут є притоки Полтви, тож наявність плавунів — не дивина. Єдине що, чомусь фірма, яка розробляла проект, не врахувала цього і не вказала на їх наявність», — каже Роман Познанський.

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що у «Містопроекті» визнали свою вину і за свої ж кошти доопрацювали проект. Внаслідок цього ще на два місяці роботи саме з ремонту призупинили, аби провести укріплення ґрунту.

«Методом цементації унеможливили будь-які техногенні проблеми. Наступний крок — будемо прокладати колектор. Завдання максимум — це дійти до Центру Параскеви (вул. Заводська, – ред.)  і зробити цю ділянку проїзною, але це залежить від того, як себе покаже ситуація, бо плавун може бути ще на інших ділянках. Якщо все нормально піде і не буде плавунів, то ми до кінця року можемо завершити цю частину. Якщо ще будуть плавуни, це сповільнить процес», — додав Андрій Садовий.

Однак наразі немає ніяких гарантій, що плавуни не виявлять далі. Проте вже можна говорити, що у поставлений строк роботи виконані не будуть.

Кошторис ремонту

Проектом реконструкції Замарстинівської передбачає такі роботи як:

— реконструкція вулиці з трамвайними коліями — 0,899 км;

— перекладка каналізаційного колектора по вул. Замарстинівській в межах реконструкції вулиці, заміна ділянок колекторів з бокових вулиць, заміна усіх випусків з житлових будинків та випусків з дощових ринв, заміна усіх дощоприймачів та їх приєднань до вуличних колекторів з влаштуванням гідрозатворів, влаштування колодязів та камер на підключенні до каналізаційної мережі. Діаметр проектованих колекторів 200−2000 мм;

— заміна чавунного водопроводу діаметром 150−200 мм вздовж вул. Замарстинівської, заміна ділянок водопроводів з бокових вулиць, влаштування пожгідрантів та запірної арматури, влаштування колодязів на підключенні водопроводів з бокових вулиць;

— влаштування дренажу дорожнього полотна;

— влаштування зовнішнього освітлення;

— захист мереж електропостачання, систем зв’язку;

— заміна газопроводів середнього і низького тисків;

— влаштування контактної мережі трамваю.

Першопочаткова ціна робіт становить 84 476 020,00 грн. Однак, як каже міський голова, проект подорожчає. Наразі — тільки через проведення робіт з ліквідації проблеми з грунтами.

«Ми маємо сьогодні якісну технічну документацію. Будь-які роботи завжди мають певні форс-мажори. Коли ти скриваєш ґрунт, то бачиш реальну ситуацію. Це дає здорожчання проекту, бо цементація ґрунтів не була передбачена, тому ціна трошки може вирости. Але про кошти будемо говорити, коли зробимо весь об’єм робіт», — зазначив Андрій Садовий.

За його словами, цього року мають пустити транспорт на частині відремонтованої вулиці.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.