дивись.info

Як цифрові технології змінюють ринок нерухомості в Україні

Як цифрові технології змінюють ринок нерухомості в Україні

PropTech — наслідок цифрової революції і новий тренд на ринку нерухомості. Що він несе за собою і як його варто оцінювати.

*Матеріал підготовлено за сприяння будівельної компанії «Львівська Мрія». 

Цифрові технології неухильно проникають в усі сфери нашого життя, не обійшли стороною і ринок нерухомості, де дедалі частіше згадується термін PropTech.

PropTech (від англ. Property Technologies — технології в нерухомості) — явище багатогранне. Воно об’єднує всі сучасні інноваційні технології та прикладні рішення в галузі створення нерухомості та управління нею (угоди, пов’язані з нерухомістю, інвестиційний аналіз, будівництво та дизайн, девелопмент, утримання нерухомості і т.д.).

Стартапи в області PropTech розвиваються в двох основних напрямках: пропонують інструменти, здатні допомогти професіоналам у сфері нерухомості поліпшити свої сервіси або підвищити продуктивність, або прагнуть професіоналів замінити.

Читайте також: Хто і як купує нерухомість на первинному ринку, – дослідження 

Тож що ж несе з собою PropTech і який вплив він здатний надати на один з найбільш, здавалося б, стабільних ринків, розповіла співзасновниця «Українського клубу нерухомості» (URE Club) Ольга Соловей.

За даними експерта, до 2025 року загальна кількість українських новобудов, що зводитимуться з використанням новітніх інноваційних технологій, може зрости до 30%. На початок 2019 року в Україні кількість таких споруд становить не більше 5–7%. Проте, за її словами, забудовники Києва, Одеси та Харкова активно долучаються до впровадження в своїх проектах, зокрема цифрових технологій PropTech.

«Насамперед йдеться про технології „розумних будинків“, VR-технологій, управління процесами будівництва, девелопменту та управління проектами (сплата рахунків, відслідковування терміну дії угод оренди, ведення обліку майна тощо)», — сказала Соловей.

За її твердженням, найбільш поширенішою в Україні є саме технологія «розумних будинків».

«Приміром, київські, одеські та харківські забудовники цю технологію використовують уже в понад 30% елітних новобудов та близько 20% будинків бізнес-класу», — повідомила вона.

Читайте також: Тенденції будівництва: яка ситуація на ринку нерухомості у Львові  

Світовий ринок нерухомості, на її погляд, всіляко перелаштовується на цифрові технології, капіталовкладення в які вже становить понад 8,5 мільярда доларів. Зараз ідеться не лише про «цифрове», повністю автоматизоване будівництво, а також про використання штучного інтелекту в пошуку необхідної квартири чи будинку, іпотечних програм, отримання аналізу попиту і цінових прогнозів тощо.

Ольга Соловей також звернула увагу на те, що нові технології в будівництві на 1/3 збільшують собівартість проекту. Проте деякі українські девелопери свідомо йдуть на такий крок, розуміючи важливість світових тенденцій для подальшого розвитку українського ринку нерухомості.

Експерт вважає, інновації в будівництві міцно пов’язані із зростанням конкуренції і дуже часто розглядаються забудовником як маркетингова перевага.

«Впровадження нових технологій також стимулює більш вимогливий покупець/споживач, який уже звик до цифрових технологій у рітейлі, банкінгу та інших сферах. У найближчі 5 років успішність українських компаній-забудовників буде залежати від того, наскільки швидко вони здатні перелаштувати свої бізнес-процеси відповідно до вимог часу», — підсумувала Ольга Соловей.

Нагадаємо, у Львові триває будівництво нового ЖК «Львівська Мрія» на вул. Під Голоском. Здати нове житло в експлуатацію планують 2020 року. За планом тут буде 16-поверховий будинок на дві секції. У будинку буде 165 квартир, переважно – однокімнатних. Обрати свою можна на сайті проекту.

Читайте також: Все для комфорту мешканців: яким буде новий житловий комплекс на вулиці Під Голоском 

Будинок матиме бетонний каркас, а заповнення та міжкімнатні стіни будуть цегляними. Тут використовують червону повнотілу цеглу. Цей матеріал вважається найбільш екологічним, крім того, він добре утримує тепло та забезпечує хорошу шумоізоляцію. За даними будівельної компанії, будинок здаватимуть мешканцям з поштукатуреними стінами, цементною стяжкою під «чисту» підлогу, двоконтурним котлом (димохідна система Schiedel QUADRO) та розведенням труб по квартирі під стяжкою (здається в робочому стані), лічильниками газу, води, електроенергії, мідною електропроводкою до розвідної коробки у квартирі, виводами під сантехніку та каналізацією. У помешканнях встановлять металопластикові вікна та сталеві двері. За проектом, мешканці отримають вже засклені балкони, сучасні домофони та два безшумних ліфти (один із них – вантажний, розрахований на 1000 кг). А поряд із будинком розташується підземний паркінг.

Усі деталі проекту та фото з будівельного майданчика дивіться тут.

*Матеріал підготовлено за сприяння будівельної компанії «Львівська Мрія». 

Львівська Мрія — на ринку Львова вже понад 5 років. За цей час збудовано та здано в експлуатацію 5 будинків. Унікальність ЖК «Львівська Мрія» в тому, що будинки збудовані із цегли. Компанія вирізняється акуратністю, що стосується дозвільних документів, підбором геолокацій, інженерного проектування будинків та дотриманням усіх будівельних та технологічних норм при будівництві житла.

ЖК «Львівська Мрія» неодноразово були відзначені у міжнародному конкурсі «Кришталева цегла».

ЖК «Львівська Мрія» – помешкання створені для вашого щасливого життя!

Контакти відділів продажу: м. Львів, вул. Рубчака, 11 вул. Кн. Ольги, 1 тел.: (032) 241-08-08; (097) 811-80-80

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.