Що відомо про перший випадок коронавірусу в Україні: всі подробиці

IMG_8018

В Україні зафіксували перший випадок зараження смертельним коронавірусом з Китаю - його підхопив чоловік, який перетнув український кордон разом з дружиною на автомобілі. Відомо, що на той момент ніяких симптомів хвороби і температури у нього не було. Зараз чоловік і його дружина ізольовані. 

Заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко на брифінгу заявив, що зараз йде робота з особами, з якими контактував заражений коронавірусом чоловік.

Читайте також: На Львівщині 7 осіб мали підозру на коронавірус

«Чоловік і жінка подорожували по Європі. Після появи симптомів вони були ізольовані. Їм було проведено тестування. Як я вам раніше говорив, вчора у нас було чотири випадки підозри. Сьогодні був підтверджений один. Ми працюємо в звичайному штатному режимі. У нас відпрацьований чіткий алгоритм роботи», - запевнив він.

За словами Ляшка, у подружжя зараженого немає ніяких симптомів, але з нею в постійному контакті лікарі. У пари не було ніяких контактів з близькими, вони були самоізольовані в своїй квартирі.

Читайте також: Що ви знаєте про коронавірус: тест

Відомо, що сімейна пара подорожувала по Європі з 21 лютого. Симптоми у чоловіка з'явилися 28 лютого. Госпіталізація була здійснена 29 числа. Лабораторні дослідження провели 1 березня, вони завершилися вчора пізно ввечері, 2 березня.

«Хворий знаходиться в госпітальній базі. У нього лихоманка і кашель. Можна було надавати йому допомогу і на дому. Але оскільки у нас на меті не допустити поширення всередині країни, ми його госпіталізували», - підкреслив Ляшко.

Як повідомляє «Обозреватель», з посиланням на свої джерела, разом з першим пацієнтом-українцем, у якого діагностували китайський коронавірус, ізолювали ще 35 осіб. Вони поміщені в обсервацію на два тижні. За словами співрозмовника, чоловік контактував з усіма цими людьми.

Відзначається, що всіх пацієнтів закрили в різних місцях, «щоб не було паніки"»Вони будуть знаходиться під постійним контролем медиків.

Поява і поширення уханського вірусу стало топ-темою останніх тижнів. Інформація постійно оновлюється в ЗМІ, месенджерах та соціальних мережах. Разом з достовірними даними ширяться безліч чуток і фейків. Ми зібрали найпопулярніші питання про новий коронавірус і підготували відповіді.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Новий коронавірус – це передусім зоонозна інфекція. Тобто вона може передаватися від тварини до людини. Зазвичай, такі віруси не несуть загрози для людей. Проте коронавіруси можуть швидко мутувати та ставати небезпечними. Так, наприклад, вірус SARS-CoV у 2002-2003 роках викликав спалахи гострого распітораторного сидрому, а вірус MERS-CoV у 2012 році спричиняв близькосхідний респіраторний синдром.

Вірус COVID-19 вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року.

Тоді більшість людей, уражених новим вірусом, були пов’язані з ринком в м. Ухань. На цьому ринку продають продукти, тварин тощо.  Проте на сьогодні вірус передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.

Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

Найпоширеніши симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання?

Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку із хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

Як довго вірус живе на поверхнях?

За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Як захиститись від нового коронавірусу?

Паніка у медіа та соціальних мережах створили підґрунтя для маніпуляцій та поширення фейків. Багато компаній пропонують товари, медичні препарати, БАДи чи навіть вакцини, що мають вас захистити від нового вірусу. Проте наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

Не захищають від коронавірусу COVID-19:

  • Захисні маски. Маски варто одягати людям, що вже захворіли, для зниження ризику зараження інших в закритих приміщеннях. На вулиці маски неефективні. Також маски вдягають лікарі під час операцій.
  • БАДи та гомеопатія. Ефективність цих препаратів не доведена, тому вони не здатні захистити від нового коронавірусу.
  • Імуномодулятори. Такі лікарські засоби може призначити лише лікар.
  • Цибуля, часник, алкоголь та інші засоби «народної медицини». Не має жодного наукового обґрунтування ефективності цих засобів. Алкоголь навпаки пригнічує імунну систему і послаблює організм, ускладнюючи процес боротьби з вірусом.

Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів завжди дотримуйтесь рекомендацій:

  • мийте руки;
  • уникайте близьких контактів з хворими;
  • збалансовано харчуйтеся;
  • пийте достатньо рідини;
  • провітрюйте та зволожуйте приміщення;
  • ведіть здоровий спосіб життя;
  • подбайте про достатню кількість сну;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: