дивись.info

На опитуванні Зеленського працювала 11-річна дівчинка: Нацполіція розпочала розслідування

На опитуванні Зеленського працювала 11-річна дівчинка: Нацполіція розпочала розслідування
Фото ілюстративне. Місцеві вибори-2020 Львів.

Наймолодшій волонтерці, яка проводила опитування від президента України в день місцевих виборів 25 жовтня, було лише 11 років.

Про це повідомив очільник Нацполіції Ігор Клименко під час брифінгу 25 жовтня.

У відомстві розпочали розслідування щодо роботи неповнолітніх волонтерів під час «всенародного опитування», ініційованого президентом Зеленським.

Зокрема правоохоронці будуть перевіряти, чи давали батьки всіх неповнолітніх волонтерів свою згоду на роботу під час «президентського опитування». За словами Клименка, далеко не у всіх були відповідні документи.

Фото: Iryna Gerashchenko// Facebook

Також на батьків наймолодшої 11-річної волонтерки поліція склала протокол, адже займатися волонтерською діяльністю за згоди батьків можна лише з 14 років.

Нагадаємо, 25 жовтня, під час проведення місцевих виборів та паралельного «всенародного опитування» Володимира Зеленського, у мережі почали з’являтися свідчення участі у ньому неповнолітніх. У різних областях України діти працювали волонтерами або й навіть отримували бланк для відповідей на запитання.

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова пояснила що, оскільки опитування є добровільним, участь у ньому дітей регламентується законом «Про волонтерську діяльність».

Нагадаємо, опитування у день місцевих виборів в Україні ініціював президент Володимир Зеленський напередодні, 13 жовтня. Тоді він зазначив, що поставить українцям п’ять важливих питань, однак не назвав, які саме це будуть запитання. Пізніше, у Офісі президента поступово їх оприлюднювали. Натомість в громадян хотіли запитати про ставлення до довічного ув’язнення для корупціонерів, вільну економічну зону на Донбасі, легалізацію медичного канабісу, скорочення кількості нардепів у ВРУ та гарантіїї безпеки для України за Будапештським меморандумом.

Спершу така ініціатива викликала шквал обурення серед українців і політологів чи юристів. Тому в офісі глави держави зробили заяву, що майбутнє опитування не мативе жодних юридичних наслідків, проводитиметься як референдум і буде добровільним.

Під час місцевого голосування працювали волонтери, які пропонували пройти виборцям таке опитування, втім це було необов’язковим. Наприклад, у громадянській мережі «ОПОРА» зазначали: деякі волонтери дозволяють проходити опитування одному респонденту по кілька разів або ж віддають анкети «на пам’ять». Також відповідали, що укладали договір із соціологічною компанією або ж працюють безкоштовно.

Сьогодні стало відомо, коли оприлюднять результати всенародного опитування.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.