дивись.info

Стало відомо, коли уряд почне виплачувати заборговані зарплати шахтарям

Стало відомо, коли уряд почне виплачувати заборговані зарплати шахтарям
Фото ілюстративне

1,4 мільярда гривень почнуть надходити на рахунки підприємств вугільної промисловості з 20 грудня 2020 року.

Про це йшлося на засідання Кабміну в середу, 9 грудня.

«За нашими розрахунками на 18 грудня ми виходимо на отримання коштів  в спеціальний фонд державного бюджету і з 18 грудня ми почнемо вже роботу по випуску цих коштів, відповідно, на шахти, для виплати зарплат шахтарів. Тобто це десь відбудеться орієнтовно з 20 грудня», – розповів заступник міністра енергетики Максим Немчінов.

Нагадаємо, у листопаді в держбюджеті передбачили 1,4 млрд грн на виплату зарплати гірникам до кінця року та погашення заборгованості, що виникла станом на зараз. Кошти візьму з обов’язкових виплат до держбюджету від НАК «Нафтогаз» та АТ «Укрнафта».

Окрім цього, Кабімн перерозподілив 1,4 млрд грн для забезпечення виплати заробітної плати працівникам державних вуглевидобувних підприємств. Відповідну постанову схвалено в середу, 28 жовтня.

Наприкінці серпня 2020 року гірники соснівської шахти «Надія», що на Львівщині, оголосили протест, поки не отримають виплат. 47 осіб вирішили залишитись під землею.

Згодом їхні родини перекривали міжнародну трасу Львів-Рава-Руська.

Через шість днів Міненерго виплатило 5 млн гривень на погашення заборгованості. 5 вересня шахтарі закінчили страйк і вийшли на поверхню.

І вже 17 вересня Верховна Рада підтримала зміни до держбюджету-2020, що дозволять погасити заборгованість із заробітної плати перед гірниками шахти «Надії», що на Львівщині.

Шахтарі Львівщини знову протестують через невиплату заробітної плати. У вівторок, 8 грудня,  75 гірників шахти «Лісова» третьої зміни відмовилися як працювати, так і підніматися на поверхню. Станом на 9-ту годину ранку 9 грудня під землею залишається 35 гірників.

Відомо, що стихійні страйки відбуваються по всій країні. Акції протесту також проходили і під Офісом Президента. Про перебіг подій можна прочитати в матеріалі ІА Дивись.info за покликанням.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.