У Львівській області хочуть оптимізувати мережу медичних закладів

лікарня
ілюстративне фото

Головним викликом для медицини Львівщини у 2022 році стане створення спроможної мережі медзакладів.

Про це під час звіту про роботу департаменту охорони здоров’я розповів його директор Орест Чемерис, передає кореспондент ІА Дивись.info.

За його словами, йдеться про реалізацію плану розвитку госпітального округу, розробленого департаментом охорони здоров’я спільно з «USAID», який погодили на початку грудня.

«Робота над спроможною мережею –це пріоритетний напрямок на наступний рік. Спроможна мережа – це перш за все розвиток опорних закладів, на базі яких є відділення екстреної допомоги і які можуть надавати багатопрофільну допомогу. Також нам потрібно працювати з територіальними громадами. Наприклад, якщо громада є власником кількох закладів охорони здоров’я, то потрібно визначати. які заклади потрібно розвивати, і в якому напрямку а які – реорганізовувати. Кожна громада бачить галузь охорони здоров’я лише у своїх  межах, а департамент має бачення по всій області. Тому потрібно мати мати таку мережу, щоб кожен пацієнт мав можливість якнайшвидше доїхати до закладу, який надасть йому допомогу. Потрібно відходити від того, що є лікарня, в якій немає вузьких спеціалістів, яких потрібно звідкись викликати. Пацієнт повинен отримати в лікарні всю необхідну і повноцінну допомогу», - розповів ІА Дивись.info Орест Чемерис.

Він додав, що робота з територіальними громадами є пріоритетом.

«Ми говоримо про те, що модель фінансування змінилася – заклади починають конкурувати між собою. І коли, умовно кажучи, в нас на відстані 10-15 км є два відділення хірургії, то вони не «виживуть» в цих умовах. Десь має бути обраний  інший напрямок. Від того, наскільки заклади зможуть правильно обрати спектр послуг, який вони надаватимуть – залежатиме їхнє фінансування. Це дуже складне завдання, бо департамент не є власником закладів. Наше бачення щодо мережі для громад мають рекомендаційний характер. Але в ньому є раціональне зерно.Цей документ напрацьовувався 4 роки – це величезний глибинний  аналіз усього ресурсу області», - розповів Орест Чемерис.

Щодо обласних закладів, то вони теж потребують оптимізації. При цьому, як запевнив директор департаменту, кадровий потенціал буде збережено.

«Якщо ми навіть говоримо про оптимізацію – це не означає звільнення. Будь-який розвиток потребує кадрового забезпечення. Департамент представив своє бачення розвитку обласних установ, але кінцеве рішення буде приймати власник», - пояснив Орест Чемерис.

Щодо роботи у 2021 році, то головними здобутками він назвав ремонт за кошти державного, обласного та місцевого бюджетів 8 приймальних відділень, встановлення 9 ультразвукових систем, 6 рентгенівських діагностичних систем, 6 комп’ютерних томографів.

Окрім того, у межах програми забезпечення доступності первинної медичної допомоги, яку реалізували департамент охорони здоров’я та управління капітального будівництва, за рахунок субвенції з державного бюджету цьогоріч ввели в експлуатацію 12 амбулаторій сімейної медицини. Також придбали 269 службових автомобілів для медпрацівників у сільській місцевості (з них 43 – для нових амбулаторій, 226 – для існуючих).

Також було оновлено автопарк і Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Так, упродовж 2020-2021 закупили 140 нових автомобілів швидкої медичної допомоги (90 авто – за кошти з державного бюджету у межах програми медичних гарантій, 50 авто – МОЗ України за кошти державного бюджету). Також стартувала аеромедична евакуація (АЕМ). Станом на сьогодні виконано 27 АЕМ, що дозволило оперативно доставити пацієнтів (в тому числі, дітей) з віддалених районів області до відповідних закладів охорони здоров’я для надання необхідної медичної допомоги. Запровадження АЕМ стало можливим завдяки співпраці з ДСНС та Нацполіцією.

Цього року активно розвивали службу материнства і дитинства. Зокрема, у 2021 році у Львівському клінічному перинатальному центрі відкрили: новий корпус зі спеціалізованою жіночою консультацією, розширеним відділенням патології вагітності  на 74 ліжка та гінекологічним стаціонаром на 80 ліжок; Школу грудного вигодовування; відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених.

Щодо заходів боротьби з коронавірусом, то на кінець 2021 року мережа закладів охорони здоров’я, які визначені госпітальними базами для госпіталізації пацієнтів з Covid-19, включає в себе 24 заклади, де розгорнуто 5166 ліжок. Для проведення вакцинації в області функціонують 189 пунктів щеплення, 32 центри вакцинації та 103 мобільних бригади.

Володимир ГАЛЕЧИК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: