Поширення штаму «Омікрон» може спричинити ріст кількості госпіталізованих, — пульмонологиня

foto-shvydka

Поширення штаму «Омікрон» може спричинити значне навантаження на систему охорони здоров'я.

Про це під час брифінгу четвертого січня розповіла експертка департаменту охорони здоров’я з пульмонології Надія Рудницька.

«Третя хвиля спалаху коронавірусної інфекції затихає, але штам «Омікрон» потенційно може стати новим домінуючим штамом. Він характеризується високою заразністю у порівнянні з попередніми мутаціями коронавірусної хвороби. Незважаючи на те, що переважно перебіг хвороби після зараження «Омікроном» є легким, серед тієї кількості людей, які захворіють, кількість тих, хто потребуватиме госпіталізації, зросте. Це може спричинити значне навантаження на систему охорони здоров'я», – вважає вона.

І додає, що Львівський центр легеневого здоров'я зараз заповнений на 50%. У переважної кількості пацієнтів стаціонару перебіг хвороби є середньої важкості або важким. Такі пацієнти потребують інтенсивної медикаментозної терапії.

Відтак, нагадала Надія Рудницька, лише вакциновані люди мають кращий захист від захворювання на ковід.

«Штам «Омікрон» підлягає виявленню як швидкими експрес-тестами на антиген, так і ПЛР-тестами. За даними ВООЗ, новий штам може бути менш чутливим до вакцинованих людей, тому бустерна доза вакцини сприятиме кращому захисту від чергової мутації вірусу. Також ВООЗ вказує, що лише вакциновані люди мають значний захист від важкого перебігу хвороби чи навіть летальних наслідків», – розповіла експертка.

Вона додала, що вірус мутує та значно поширюється через недостатні темпи вакцинації, адже велика кількість невакцинованих людей хворіє, що призводить до чергових мутацій коронавірусної інфекції.

«ВООЗ нагадує, що вакцинація не заміняє носіння засобів індивідуального захисту, гігієну рук та соціальне дистанціювання. Лише виконуючи усі вказані вимоги можливо стримати збільшення кількості нових випадків захворювання», - наголосила Надія Рудницька.

Як розповів координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут, зараз на Львівщині близько 1500 осіб хворі на коронвірус. З них, станом на вчора, 935 перебували в стаціонарах.

«Це приблизно 19% від загальної кількості місць, які відведені для хворих на коронавірус. Але ці цифри є відносними, бо йдуть святкові дні і багато людей,  навіть маючи ознаки захворювання, не завжди звертаються за медичною допомогою. Це досить велика небезпека бо вони є переносниками інфекції.  У багатьох країнах Європи зараз фіксують зростання захворювань на коронавірус,  викликаних штамом «Омікрон». Як показує попередній досвід, до нас це може дійти за три-чотири тижні. Так, клінічна картина хвороби при «Омікроні» не така важка, як, наприклад, при штамі «Дельта», але «Омікрон» більш заразний, тому, відповідно, швидше поширюється. Якщо при штамі «Дельта» одна людина могла заразити 5-7 осіб, то при «Омікроні» — 10 і більше.

Крім цього, зменшується інкубаційний період, відтак кількість хворих буде зростати.  Вакцинація – це єдиний специфічний і найдієвіший метод захисту. І незважаючи на святковий період, не можна нехтувати своєю безпекою. Усіх вакцин в області є достатньо і будь-якою з них можна провакцинуватися», – розповів Олег Когут.

Тим часом, темпи вакцинації в області впали до мінімальних показників.

«Можливо це пов’язано із святами, але кількість вакцинацій в області досить суттєво зменшилася. Якщо в попередні місяці це було 15-18 тисяч вакцинацій за добу, то в останні тижні середня кількість вакцинованих трохи більше 2 тисяч», розповів Олег Когут.

 Він нагадав, що обмежувальні заходи, які діяли під час перебування Львівщини в «червоній зоні епіднебезпеки, діють і зараз під час «жовтої» зони. Тому люди без хоча би однієї дози вакцини не зможуть потрапити в заклади громадського харчування, відвідувати громадські заходи.

«Для роботи та відвідування закладів у «жовтій» зоні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасово довідку 063-О, видану лікарем, який проводив щеплення.

Також за рекомендацією МОЗ можуть бути негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена, чинний 72 години, чи сертифікат про одужання від COVID-19, він чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу», - нагадав Олег Когут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: