У Львові підліткові пересадили нерв із кисті у лікоть, щоб врятувати руку (фото)

272087019_2481940765274714_8157522864576738993_n
Фото: Перше ТМО Львова

12-річний Юрчик з Львівщини майже пів року жив із хибним діагнозом, що ледь не призвело до ампутації руки. Львівські хірурги зробили підліткові складну мікрохірургічну операцію, щоб дитина зміг ворушити кінцівкою.

Про це розповіли у Першому тетиторіальному медоб'єднанні Львова.

Медики кажуть, що все почалося ще влітку. Тоді Юрчик граючись із братом, впав на руку. Перелом передпліччя (променевої та ліктьової кісток) з одночасним зміщенням - такий діагноз ставлять йому лікарі і розпочинають терапію.

Однак місяць за місяцем стає лише гірше: рука втрачає чутливість, два пальці затерпають, один взагалі холоне. Юрчик не може зігнути кінцівку чи взяти до руки олівець.

«Наші спеціалісти, до яких дитина потрапляє після п’яти місяців намарного лікування, знаходять причину погіршення стану - хибний діагноз. У хлопця не просто перелом, пошкоджено ліктьовий нерв. Саме він відповідає за рухи та відчуття температури, болю і тиску. При падінні нерв зачепили гострі краї кісточки у середній третині передпліччя глибоко між м’язами. Потрібна реконструкція ліктьового нерву», - сказано в повідомленні.

Хірурги Лікарні швидкої медичної допомоги вирішують не зволікати і негайно беруть дитину на операцію. Однак під час втручання виявляють: краї нерву настільки пошкоджені, що відстань між ними не дозволяє його сполучити.

Єдиний, хоча й дещо ризикований, вихід: аутотрансплантація – пересадка нерва із іншої ділянки кисті, де немає моторних волокон, а тільки чутливі.

«Це складна мікрохірургічна операція. Частинку нерва хірурги беруть з тильної поверхні кисті. З'єднати його з пошкодженими кінчиками - як зшити розірвану волосину. Втручання доводиться виконувати із застосуванням високоточного мікроскопу», - згадують лікарі.

Попри ризики, воно минає успішно. Про це свідчить хоча б те, що на четверту добу після операції Юрчик почав відчувати нервові імпульси в кінчиках пальчиків, які раніше були нечутливими. І хоча попереду ще тривала реабілітація, великі шанси, що рухливість руки буде відновлено.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: