росіяни обстрілюють Енергодар, щоби створити «потрібну картинку» для інспекції МАГАТЕ

66a0b51-m-e1628506855223

Вранці 31 серпня росіяни почали масовано обстрілювати Енергодар на Запоріжжі перед візитом місії Міжнародного агенства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Про це повідомив очільник Нікопольської районної військової адміністрації Євген Євтушенко.

«На протилежному березі армія рф обстрілює Енернодар. Мета цього дійства - створити відповідну картину для комісії МАГАТЕ та сформувати пул місцевих жителів, які під камери ЗМІ повідомлять комісії про обстріли міста з нашого боку водосховища. Распятого мальчика в трусіках пам'ятаєте? Те саме, тільки тепер «трусіки» намагаються одягти на мешканців Енергодару», - написав він.

Євтушенко попередив, що провокації небезпечні, адже ворог може направити свої гаубиці в бік Нікополя.

Візит МАГАТЕ на ЗАЕС

Місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яку очолює його глава Рафаель Гроссі, прибула до української столиці напередодні запланованого візиту на Запорізьку атомну електростанцію у вівторок, 30 серпня.

До складу делегації увійшли 14 міжнародних експертів. Очолює місію гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. 

Речник МЗС України Олег Ніколенко повідомив, що під час візиту на ЗАЕС місія МАГАТЕ сфокусується на трьох завданнях: фізичний захист, ядерна безпека та гарантії нерозповсюдження ядерних матеріалів.

У Офісі президента України заявили, що окупанти обстрілюють коридори руху МАГАТЕ, щоби місія проїжджала непідконтрольною Україні територією.

Увечері 30 серпня президент Володимир Зеленський зустрівся із гендиректором МАГАТЕ, наголосивши, що Україна очікує від візиту місії МАГАТЕ не лише аналізу ситуації на Запорізькій АЕС, але й вимог щодо демілітаризації зони навколо та в середині станції.

Вранці 31 серпня стало відомо, що делегація вирушила із Києва до Запорізької АЕС.

Захоплення ЗАЕС

Серед ночі четвертого березня окупанти обстріляли енергоблоки Запорізької АЕС у Енергодарі. Унаслідок цього виникла пожежа. Рятувальників спершу не допускали до ліквідації, погрожуючи обстрілом. Ворожий вогонь влучив у один із енергоблоків: у разі вибуху — ядерна небезпека загрожувала б усій Європі. Президент Володимир Зеленський терміново звернувся до європейців із закликом звернути на проблему увагу, адже буде повторення трагедії на Чорнобилі 1986 року, однак у шість разів масштабніше.

Пожежу ліквідували вдосвіта. Вранці в Енергоатомі повідомили про загибель трьох людей під час боротьби за АЕС, та двох поранених.

Удень четвертого березня голова фракції Слуга Народу Давид Арахамія заявив, що ЗАЕС захопили «кадировці» та повбивали працівників.

російські окупанти тримають у заручниках працівників Запорізької атомної станції. Люди зазнали катувань і є фізично та емоційно виснаженими. Також у Енергоатомі десятого березня повідомили, що окупанти замінували узбережжя Каховського водосховища, яке межує із ЗАЕС.

З'ясувалось, що війська країни-окупантки використовують об'єкт як військову базу.

12 березня керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін розповів, що на Запорізькій АЕС зібрали керівний персонал і повідомили, що тепер станція знаходиться у власності «Росатому». Зеленський заявив, що наразі російськими військовими окупована частина Запорізької АЕС, однак там присутні українські технічні спеціалісти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: