США вважають, що Китай "підходить до межі" летальної військової допомоги росії, – CNN

Russia's President Putin and China's President Xi attend an agreement signing ceremony during a bilateral meeting at Xijiao State Guesthouse ahead of the fourth CICA summit, in Shanghai
Фото: відкриті джерела

Сполучені Штати останнім часом помічають "тривожні" тенденції стосовно підтримки Китаєм російських сил і бачать ознаки того, що Пекін хоче "підкрастися до межі" надання летальної військової допомоги росії, але так, щоб це не було викрито

Про це, як повідомляє "Європейська правда", передає CNN із посиланням на неназваних посадовців США, знайомих із розвідувальними даними.

Співрозмовники телеканалу не стали детально описувати, які саме розвідувальні дані свідчать про нещодавні зміни в позиції Китаю, але додали: у Вашингтоні були настільки стурбовані, що поділилися розвідданими з союзниками і партнерами на Мюнхенській безпековій конференції.

За словами високопосадовця Державного департаменту США, питання підтримки Китаєм росії порушив і Ентоні Блінкен під час зустрічі з керівником Офісу закордонних справ Центрального комітету Компартії Китаю Ваном Ї.

"Держсекретар був досить відвертим, попереджаючи про наслідки надання Китаєм матеріальної підтримки росії або допомоги росії в систематичному ухиленні від санкцій", – зазначив він.

За словами співрозмовників CNN, у США бачать, як Китай публічно намагається представити себе прихильником миру і підтримувати відносини з Європою, в той же час тихо допомагаючи росії в її військових діях і розглядаючи можливість надання летальної допомоги.

Раніше повідомлялось, що адміністрація Байдена висловила занепокоєння Пекіну через наявні в неї докази того, що китайські компанії продавали нелетальне обладнання росії для використання в Україні – зокрема бронежилети й каски.

Але зараз, додали вони, є ознаки того, що Пекін може розглядати й надання летальної зброї, й США публічно і приватно попереджають, що уважно стежать за будь-якими порушеннями західних санкцій, що забороняють військову підтримку росії.

Як відомо, співробітництво між москвою та Пекіном зміцнилося після того, як 24 лютого росія вирішила розпочати повномасштабне вторгнення в Україну.

Китай відмовився критикувати дії москви, натомість звинувативши США і НАТО в провокуванні кремля, і розкритикував санкції проти росії. росія своєю чергою рішуче підтримала Китай на тлі напруженості у відносинах зі США щодо Тайваню.

Як нагадує сайт Гордон, Китай від початку нападу рф на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.

30 грудня 2022 року під час переговорів за допомогою відеозв'язку із Сі Цзіньпіном президент рф володимир путін заявив, що росія і Китай розвиватимуть "військове і військово-технічне співробітництво". Він підкреслив, що це сприятиме "гарантуванню безпеки двох країн і підтримці стабільності у важливих регіонах". Зі свого боку голова КНР зазначив, що в Китаї готові нарощувати "стратегічну координацію" з рф, щоб "внести більше стабільності у світ", повідомило китайське агентство "Сіньхуа".

Китай надає росії технології, які їй необхідні для ведення війни проти України, заявила 4 лютого 2023 року The Wall Street Journal за підсумками аналізу даних російської митниці.

Сі Цзіньпін планує виступити з промовою про мир у річницю початку війни росії проти України, повідомив 17 лютого глава МЗС Італії Антоніо Таджані з посиланням на Ван І.

На Мюнхенській конференції з безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс також застерегла Китай від надання допомоги росії.

Читайте також: кремль хоче використати ВПК білорусі для посилення російської армії, – ISW

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: