Четвертий в Україні центр з питань поводження з військовополоненими з'явиться у Львові

прапор
ілюстративне фото. Автор: Микита Печеник

У Львові відкриють Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Станеться це наступного тижня.

Про це розповів очільник військової адміністрації регіону Максим Козицький у п'ятницю, 10 березня.

Він сказав, що у такому центрі надаватимуть усі необхідні послуги, щоб допомогти родинам захисників та захисниць, які потрапили в полон чи зникли безвісти.

У громадській приймальні консультуватимуть щодо юридичних та процедурних питань, державних соціальних зобов'язань, які гарантують, коли воїн потрапляє у полон. Щодня контактуватимуть із людьми, чиї рідні перебувають в полоні чи зникли безвісти, додав глава ОВА.

До слова, центр у Львові стане четвертим в Україні.

Козицький каже, що торік у червні запрацював Офіс підтримки військовослужбовців та членів їхніх сімей у співпраці з ОВА.

«Тепер зможемо покращити роботу у цьому напрямі, адже Координаційний штаб – це єдиний уповноважений орган в Україні, який займається питаннями військовополонених», — зазначив він.

Регіональний центр у Львові очолить Анна Кузюта – керівниця Офісу підтримки військовослужбовців та членів їхніх сімей.

Більше про обмін полоненими

Крайній обмін полоненими відбувся 7 березня. Тоді додому повернули 130 українських захисників, у тому числі четверо жінок. Це воїни ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, ДССТ. Серед них - 87 захисників Маріуполя, 71 з яких - із «Азовсталі». Також повернули взятих у полон в районі Бахмута та Соледара - загалом 35 людей з Донецького напрямку.

Під час чергового обміну полоненими 16 лютого Україна повернула додому 100 військових та одного цивільного. Серед звільнених бійців - нацгвардійці, прикордонники та військові ЗСУ. 94 з них - оборонці Маріуполя, включно з 63 воїнами з «Азовсталі».

Обмін полоненими

Нагадаємо, 23 листопада із російського полону звільнили 35 українських захисників та одного цивільний, у якого ампутована нога. Вони провели у полоні вісім місяців.

А наступного дня звільнили пів сотні захисників, серед яких - бійці зі Зміїного.

Першого грудня із ворожого полону Україна повернула ще 50 захисників, серед яких - воїни, які були в Оленівці.

Натомість 29 червня між Україною та рф відбувся найбільший за час повномашстабного російського вторгнення обмін військовополоненими. Додому повернулися 144 українських захиснкии, серед яких 95 оборонців «Азовсталі».

Від початку повномашстабного вторгнення рф в Україну вдалось звільнили з полону майже 2 тисячі людей. Ідеться як про військових, так і про цивільних, повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими 7 березня. Там кажуть, що з ворожого полону додому повернули 1993 людини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: