В Україні планують зменшити граничний вік перебування призовників на військовому обліку

331816613_741338417453006_4419702945213505733_n
Фото: Генштаб ЗСУ

Відтак, на військовому обліку українці перебуватимуть до 25 років.

Про це повідомляє Military Media Center.

Зміни пов'язані з тим, що під час дії воєнного стану немає потреби в перебуванні на військовому обліку призовників до 27 років.

По-перше, необхідність їхнього щорічного прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, у тому числі для проходження медичних оглядів, призводить до додаткових фінансових витрат та навантаження на медичних працівників. Тим більше, призов на строкову військову службу під час воєнного стану не здійснюється.

По-друге, тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.

Умови призову на строкову військову службу під час дії воєнного стану

Верховна Рада України на засіданні 18 жовтня 2022 року прийняла в цілому Закон про внесення зміни до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо особливостей призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій під час дії воєнного стану. За закон проголосували 318 народних депутатів.

Законом вносяться зміни до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». А саме, новою статтею визначається, що під час дії воєнного стану:

    — призов на строкову військову службу не проводиться;

    — призовні комісії створюються для розгляду питань щодо: організації медичного огляду осіб, які перебувають на обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на облік військовозобов'язаних або виключення з обліку; направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: