МАГАТЕ надало Україні суму 5 млн євро на обладнання для фізичної та ядерної безпеки

шр

Міжнародне агентство з атомної енергії надало Україні обладнання для фізичної та ядерної безпеки на суму 5 мільйонів євро.

Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі у своєму виступі перед Радою керуючих Агентства, яка у понеділок розпочала своє засідання у Відні.

Він зазначив, що групи експертів МАГАТЕ залишаються присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, здійснюючи моніторинг та щоденно повідомляючи про розвиток подій у сфері ядерної та фізичної захищеності. Загалом 81 експерт у складі 37 місій здійснив ротацію на п’яти об’єктах в Україні.

Очільник МАГАТЕ заявив, що протягом останніх місяців спостерігалося зростання військової активності, а тому три діючі атомні електростанції в Україні були вимушені знизити свою потужність безпосередньо через бойові дії. Крім того, усі станції зіткнулися з проблемами з постачанням запасних частин.

За словами Гроссі, відтепер експерти місії МАГАТЕ на ЗАЕС звітуватимуть йому, як генеральному директору, про дотримання цих принципів, а він публічно повідомлятиме про будь-які їхні порушення.

Коли окупанти захопили ЗАЕС

Окупанти захопили Запорізьку АЕС 4 березня 2022 року.

Серед ночі цього дня керівник пресслужби станції Андрій Туз повідомив, що росіяни обстріляли енергоблоки Запорізької АЕС у Енергодарі. Унаслідок цього виникла пожежа. Рятувальників спершу не допускали до ліквідації, погрожуючи обстрілом. Ворожий вогонь влучив у один із енергоблоків: у разі вибуху — ядерна небезпека загрожувала б усій Європі.

Президент Володимир Зеленський терміново звернувся до європейців із закликом звернути на проблему увагу, адже буде повторення трагедії на Чорнобилі 1986 року, однак у шість разів масштабніше.

12 березня керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін розповів, що на Запорізькій АЕС зібрали керівний персонал і повідомили, що тепер станція знаходиться у власності «Росатому». Зеленський заявив, що наразі російськими військовими окупована частина Запорізької АЕС, однак там присутні українські технічні спеціалісти.

У квітні міністр енергетики України Герман Галущенко говорив, що ситуація щодо технічної експлуатації ЗАЕС погіршується. Також повідомлялося, що вороги займаються мародерством. 

Ситуація на Запорізькій АЕС у травні: що відомо

10 транвня в «Енергоатомі» розповіли, що окупанти планують евакуювати тисячі працівників ЗАЕС. Зокрема, мовиться про тих робітників, що підписали договори з різними підприємствами «Росатому». Майже від самого початку окупації усім працівникам атомної електростанції заборонили виїзд з Енергодару. Крім того, сім'ї деяких працівників окупанти вивезли до Росії.

16 травня за словами «Енергоатому», працівникам ЗАЕС заборонили спілкуватися між собою під час роботи на станції. Причина такого нововведення проста – Росія так намагається приховати кількість техніки та замаскувати свої вогневі позиції.

Також цього дня в «Енергоатомі» наголосили, що на Запорізькій атомній електростанцій росія зосередила більш ніж 2 тисячі 500 озброєних солдатів. Їх там більше, ніж самого персоналу захопленої станції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: