Польща може розмістити у себе ядерну зброю НАТО, - ЗМІ

ПР

У відповідь на склади з тактичною ядерною зброєю росії в Білорусії, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Варшава хоче розмістити у себе американську ядерну зброю.

Про це повідомляє Polsat News.

За словами Моравецького, Польща не готова сидіти, склавши руки, поки путін погрожує ядерною зброєю.

«Через те, що росія має намір розмістити тактичну ядерну зброю в білорусії, ми звертаємося до всього НАТО, щоб взяти участь у програмі Nuclear Sharing», - сказав він на пресконференції за підсумками саміту ЄС у Брюсселі.

Моравецький також зазначив, що остаточне рішення залежатиме від американських партнерів.

«Ми не хочемо сидіти, склавши руки. Остаточне рішення залежатиме від наших партнерів у США та НАТО. Ми декларуємо наше бажання швидких дій у цій галузі», - додав Моравецький.

Нагадаємо, у межах зустрічі із білоруським диктатором олександром лукашенком міністр оборони країни Віктор Хренін приніс на доповідь копію ядерної бомби.

Ядерна зброя у білорусі: що відомо?

москва і мінськ домовилися розмістити тактичну ядерну зброю на території білорусі, заявив напередодні російський диктатор володимир путін. І додав, що 1 липня закінчиться будівництво сховища. Він запевняє, що розміщувати зброю будуть без порушення зобов'язань ДСНО.

А в Інституті вивчення війни (ISW) ввважають, що, ймовіріно, путін намагався розмістити російську ядерну зброю в білорусі ще до вторгнення в Україну в лютому 2022 року і, ймовірно, обрав цей момент для цього, щоб забезпечити негайну інформаційну операцію, яку він зараз проводить.

Натомість у воєнній розвідці України заявили, що рф ще не перемістила тактичну ядерну зброю до білорусі. За даними очільника відомства Кирила Буданова, у білорусі готуються сховища. «На сьогодні жодної боєголовки не перемістили», — підкреслив Буданов.

Ядерний шантаж рф

У грудні 2022 року російський диктатор володимир путін зробив заяву про те, що загроза ядерної війни «наростає».

Російський диктатор не хоче ризикувати своїм статусом, тому ймовірність того, що він піде на ядерну ескалацію чи війну із НАТО, є дуже низькою, повідомили в американському Інституті вивчення війни (ISW) 5 лютого.

Читайте також: Ядерний шантаж та хімічна зброя: як РФ маневрує поміж міжнародними нормами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: