Які вулиці у Львові стануть доступними

ремонт вулиці у Львові
Ілюстративне фото/архів ІА Дивись.info

Торік у Львові розпочали переоблаштовувати площу Ринок згідно із вимогами доступності. Залишилось перемостити 170 м2 бруківки.

Про це у відповідь на запит ІА Дивись.info відповіли у міському департаменті господарства та інфраструктури.

Доріжки доступності у Львові

Роботи на площі Ринок розпочались торік у жовтні з перехрестя вулиці Сербської, а втім їх призупинили через настання холодів.

Проєкт передбачає облаштування доріжок доступності на площі Ринок. Після проведення усіх робіт доріжки будуть розташовані без розривів по усій площі включно з переходами через трамвайні колії та безбар'єрним входом у міську Ратушу. Бруківку демонтовують, шліфують і встановлюють назад.

Площа Ринок у Львові/Микита Печеник

На їх облаштування залучають цільові кошти українських та міжнародних партнерів. Вони передбачені виключно на програму забезпечення інклюзивності. Відшліфованою бруківкою зможуть комфортно пересуватися люди на кріслах колісних, батьки з дитячими візочками та туристи з валізами.

Інші вулиці у Львові роблять доступнішими

«Вимоги з доступності для маломобільних груп населення враховуються та впроваджуються при виконанні робіт з капітального ремонту, або реконструкції вулично-дорожньої мережі населених пунктів», — йдеться у відповіді на запит.

У департаменті уточнили, що ці вимови виконали під час проведення капітального ремонту вулиць Степана Бандери та Тараса Шевченка (від вул. Ярослава Мудрого до вул. Левандівська).

Вулиця Степана Бандери у Львові під час ремонту/архів ІА Дивись.info

Окрім цього, нам повідомили, що з вересня 2023 року у Львові працює моніторингова група під керівництвом уповноваженої Львівської міської ради з питань доступності Ірини Маруняк, яка обстежує комунальні установи міста щодо наявності у них елементів доступності.

«Під час обстеження формуються відповідні рекомендації, яким має бути пандус, поручні, ширина дверей, яким чином має бути зроблена інклюзивна вбиральня», — додають у документі.

У департаменті відповідають, що зараз видатки з бюджету Львівської міської територіальної громади в умовах воєнного стану акумулюються, здебільшого, на потреби Збройних Сил України та проводяться лише першочергові невідкладні аварійно-відновлювальні роботи об’єктів інфраструктури та/або роботи з ліквідації наслідків, отриманих внаслідок протиправних дій країни агресора (ракетних ударів тощо).

Інклюзивність у Львові

Напередодні у міській раді вирішили, що у Львові зроблять доступнішими площу Двірцеву та будівлю головного залізничного вокзалу. Тут буде пандус, а також встановлять інформаційні стенди/вказівники.

За даними управління соцзахисту Львівської міської ради, 5,6% жителів Львівської громади (47500 осіб) офіційно є особами з інвалідністю. Окрім цього, у місті лікується багато військових, які потребують безбар’єрного середовища і які не входять в цю офіційну статистику. Через війну, розпочату Росією, кількість людей, для яких важливо мати доступне середовище, щодня збільшується.


ІА Дивись.info в межах проєкту «Тест на (НЕ)доступність» перевіряли, наскільки деякі території Львова та околиць є пристосованими для людей маломобільних груп населення. Так, нам вдалося перевірити на доступність простір біля Залізничного вокзалувулицю Медової Печери, 1, у Сихівському районі та Наварії.

Крім того, чи стали львівські вулиці доступнішими у 2023 році - читайте у нашому матеріалі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: