Які свята відзначають 23 квітня (іменини, народні прикмети) 

h_ua_den_psihologa

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 23 квітня в Україні і світі.

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 23 квітня в Україні і світі.

Свята та події 23 квітня

Всеукраїнський день психолога представники цієї професії можуть відзначати 23 квітня. У наше століття психологія стала надзвичайно популярною. Нею цікавляться не тільки на науковому, а й на побутовому рівні. Це унікальне значення психології передбачив ще Жан Піаже, який став найвідомішим психологом свого часу.

За останнє сторіччя психологія пройшла дуже стрімкий шлях розвитку. Вона була офіційно визнана як наука тільки в 1879 році. Але за минулий час психологи всього світу змогли накопичити величезний багаж знань про суть людини, про її стани та почуттях, про самопізнання та соціальні ролі.

Поява Всеукраїнського дня психолога теж цілком виправдана, оскільки в Україні психологія є однією з ключових наук. Сьогодні психологи працюють не тільки в медустановах, а й у навчальних закладах, оскільки рішення психологічних проблем людини вважається базовим у процесі її особистісного становлення.

Дане свято — це привід сказати «спасибі» людям, які розділяють чужі проблеми, горе і радості, а також допомагають іншим знаходити себе в цьому житті.

День англійської мови — це одне зі свят, які відзначаються в рамках проведення тижня офіційних мов. Його святкують 23 квітня.

Це дуже молоде свято, тому що вперше його відзначали тільки в 2010 році. Встановлення події стало ініціативою департаменту із зв'язків з громадськістю Організації Об'єднаних Націй, який вказав на необхідність розробити програми заходів для зміцнення традиції багатомовності. Свята на честь офіційних мов відзначають протягом тижня мов.

Для цього свята була обрана дата смерті видатного драматурга Вільяма Шекспіра, твори якого входять в число найбільш цінних зразків літературної спадщини світу. Також Шекспір вважається одним із засновників літературної англійської мови, яка зараз вважається «світовою» мовою. За статистикою, по-англійськи розмовляють близько мільярда жителів нашої планети. У багатьох країнах англійська є державною мовою.

День англійської мови зазвичай відзначається не тільки в тих державах, де вона є мовою побутового спілкування, але і в інших країнах, які признають її значущість на міжнародному рівні.

Всесвітній день книг і авторського права відзначається 23 квітня. Цей день вибрали для свята не випадково. Саме 23 квітня 1616 року померли три генія світової літератури: Вільям Шекспір, Мігель де Сервантес Сааведра, а також Інка Гарсіласо де ла Вега.

У 1995 році на паризькій конференції ЮНЕСКО було прийнято рішення про встановлення даного свята. Його головна мета — викликати у молодого покоління повагу до літератури, закликати людей до читання книг, які є невід'ємною частиною духовної спадщини кожної епохи.

Книга — це не тільки джерело знань. Це простий доступ до головних людських цінностей, духовних принципів та творчих досягнень всього людства. Книга є носієм найрізноманітнішої інформації. На основі її використання організований весь освітній процес в цивілізованому світі. Також книга вважається фундаментом самоосвіти та пошуку внутрішньої гармонії. Цінність цього свята як раз і полягає в пропаганді цих ідей. Тільки любов до книги допоможе людям передати свій життєвий та історичний досвід наступним поколінням. День книг і авторського права можна назвати одним з інструментів культурного збагачення людства.

Іменини 23 квітня

Цього дня іменини святкують: Григорій, Дмитро, Максим, Олександр, Терентій, Сергій, Федір, Яків

Народні прикмети

До 23 квіиня сніг починав танути скрізь і перетворювався на брудне місиво, яке не висихало навіть під сонячними променями. Але були в народі спеціальні підбадьорливі прикмети. Наприклад, 23 квітня говорили, що, якщо права нога загрузне раніше, ніж ліва, то це до добра. Також люди говорили: «На Терентія дорога руйнується»; «Кругом бруд — ні проїхати, ні пройти».

Також була поширена ще одна традиція: люди виходили на вулицю в цей день і уважно дивилися на схід. Якщо сонце оточене маревом, то ця прикмета обіцяє, що рік буде урожайним, і навпаки. Сонце від сходу і до заходу оточене маревом (туманністю), то літо буде хлібородним. Якщо ж 23 квітня димки немає, то люди розуміли, що, швидше за все, доведеться засівати поле заново, переоравши його.

Слов'яни вважали, що схід - це місце, де народжується Сонце, що вважається могутнім світилом, яке дарує життя всьому живому навколо. У язичництві день і ніч наділялися людськими рисами, були вічно ворогуючими братом і сестрою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: