Мандри восени, або Куди поїхати і що побачити на Львівщині

Після декількаденного холоду, дощів і сильних вітрів, на Львівщину повертається сонячна погода, а значить — є нагода вилізти з-під ковдр і вирушити у мандрівку.
Після декількаденного холоду, дощів і сильних вітрів, на Львівщину повертається сонячна погода, а значить — є нагода вилізти з-під ковдр і вирушити у мандрівку.
ІА Дивись.info ділиться із цікавими локаціями для осінніх подорожей Львівщиною, які ви можете відвідати вже цими вихідними.
Палац Гредлів
У містечку Сколе на Львівщині можна побачити палац Гредлів, обабіч якого розлігся парк. Їх XIX століття заклав барон Еугеніушем Кінскі, після того як він придбав сколівські землі у графа Потоцького. Наприкінці XIX століття палац перебудували у стилі необароко єврейська родина братів баронів Гредлів, які контролювали місцеву промисловість.

Фото: "Край"
У вересні 1937 року у маєтку гостював і полював онук цісаря Франца Йосифа І князь Віндіш-Грац. Після полювання аристократ гордо позував перед палацем з оленячим черепом з розкішними рогами.
Після окупації Сколе радянськими військами наприкінці вересня 1939 року в палаці розташовувався відділ НКВС, який повернувся сюди у серпні 1944 року і діяв до 1948 року. Перед будівлею палацу розташований гарний фонтан. Гарно збереглися ковані хвіртки та огорожі.
Сюди можна дістатись електричками із приміського вокзалу чи потягами ужгородського напрямку з головного вокзалу. Крім цього, сюди можна доїхати автобусом Львв-Сколе, що курсує з головного вокзалу.
П'ятничанська вежа
Неподалік Жидачева, у селі П'ятничани, розташована оборонна споруда XIV-XV століття. Вежу вважають рідкісною пам'яткою оборонного будівництва галицької школи. Існує легенда, що П'ятничанська вежа могла бути залишками замку Сенявських чи Василіанського монастиря. Довгий час вона стояла руїною, але відреставрована в 1990—1991 роках.

Фото: Львівська національна галерея мистецтв
Вежа була не тільки оборонною спорудою, а і спостережною із далекосяжним і прекрасним виглядом: звідси продивлялася вся долина річки Боберки, що простягалася від городища на північний захід, аж до Бібрки, як і шлях, що звивався нею здовж річки.
Верецький перевал
На межі Закарпатської і Львівської областей, на вододілі річок Стрий та Латориця можна помилуватися гірськими пейзажами на висоті 841 метр над рівнем моря.

Фото: Varga Attila
Веревецький перевал був одним із найважливіших Українських Карпат. Нині ним користуються лише мешканці ближніх сіл — Жупани, Климець (Львівська область) і Верб'яж, Завадка, що на Закарпатті.
За переказами, 895 року угорські племена наа чолі з вождем угорців Арпадом перейшли Карпати і завоювали Паннонську низовину — прикордонну провінцію Римської імперії.

Краєвид із Верецького перевалу. Фото: Varga Attila
Існує також інша версія, згідно з якою, угри (предки сучасних урорців), яких гнали половці вздовж Чорного моря зайшли лівим берегом Дунаю аж до слов'янського озера Балатон і вибили звідти слов'ян. Далі вони перейшли Дунай і пішли нищити русів в Дунайсько-Тисовій низовині. Перед 900 роком навалу угрів зупинили в передгір'ях Карпат русами.
Найбільший тюбінг-парк України
«Їжак Парк» – новий, найбільший тюбінг-парк України, довжина траси для спуску сягає 500 м. у селі Красів.
Такий відпочинок стане цікавою забавою для усієї родини. Під час спуску з гори на шаленій швидкості, кожен неодмінно відчує хвилю чистого повітря, драйвових емоцій та захоче спуститися і ще, і ще. А після пережитих емоцій неодмінно потрібно скуштувати бограч та зігрітись гарячим чаєм, які запропонують в кафе на території тюбінг-парку.
Парк відчинений для відвідувавчів з 10.00 до 19.00.
На фестиваль бойківської кухні у Карпати
Цієї неділі, 26 вересня, охочих запрошують скуштувати автентичну бойківську кухню та спробувати свої сили у приготуванні страв. На дні «Карпатського моря» – на хуторі Ровінь села Довге – відбудеться вже вдруге фестиваль «Майстерка бойківської кухні».
Серед страв, які учасники фестивалю матимуть змогу приготувати та скуштувати, будуть традиційні книші, ощипки, грибна юшка, колочений горох, мачанка та чорні пироги. А ще на гостей чекають лекція дослідниці бойківської кухні Любов Кузик, презентація книжки «Бойківська кухня», ігри та розваги.

фото зі сторінки фестивалю
Бойки — одна з найчисельніших та найбільш самобутніх етнографічних груп. Коріння бойків загубилося в сивій давнині, а умови їх життя у високогір’ї Карпат витворили неповторну культуру, яка нині є загальнонаціональним надбанням.
Початок фестивалю о 12.00. Участь у майстер-класах – безкоштовна.
Як ще можна провести вихідні
- Якщо ви хочете провести вихідні наодинці, переглядаючи цікаві фільми, радимо зазирнути сюди та обрати цікаву стрічку серед щотижневих підбірок ІА Дивись.info.
- Як провести вікенд і куди сходити у Львові 25-26 вересня можна дізнатись ось за цим посиланням.
- Ви також встигаєте спакувати наплічники, аби поїхати на популярний український фестиваль «Республіка», що відлунає 27-29 вересня у Хмельницькому.
Із іншими цікавими місцями для сімейних мандрівок, подорожей із друзями, відпочинку «для душі» та локаціями для розваг або гастротуризму, можна ознайомитись тут.
Коментарі