Дев'ять ідей, як провести 9-10 жовтня у Львові

Є щонайменше дві причини вибратись у місто 9-10 жовтня.
Перша стосується погоди, яка, найімовірніше, тільки погіршуватиметься і може стати на заваді комфортним «вилазкам» просто неба, а друга — посилення каратинних обмежень у Львові вже p наступного четверга.
Тому ІА Дивись.info підготувала добірку локацій, куди можна сходити у Львові цими вихідними, які багатьом будуть до вподоби.
COFFEE, BOOKS & VINTAGE FESTIVAL
У Львові вже стартував триденний «Coffee, Books & Vintage Festival» у !FESTrepublic, що на вулиці Старознесенській.

Фото з архіву редакції.
Ідея заходу у тому, щоб відвідувачі посмакували смачною кавою та дізнались про нові цікаві книги та інші вінтажні речі. Сюди приїдуть п'ятеро професійних кавових чемпіонатів від SCA Ukraine, на фестивалі можна буде послухати лекції та поговорити з авторами книг, відвідати книжковий ярмарок та ринок вінтажних меблів і прикрас, подивитись на показ мод та dance – battle в стилі 1920-х. Також будуть розваги для дітей і літературні події.
Фестиваль триватиме до кінця вихідних, себто у суботу та в неділю, 9-10 жовтня до 21.00 години. Онлайн квиток вартує 75 гривень, якщо ж бажаєте придбати фірмове горнятко для кави, доведеться заплатити ще сто гривень.
«Дивогонка» для найменших львів'ян
У суботу, 9 жовтня, з 9:00 до 15:00 у Львові в Стрийському парку будуть відбуватись дитячі велоперегони «Дивогонка». Велоперегони організовані з метою розвитку та підтримки в дітей зацікавленості до їзди на велосипеді, популяризації здорового способу життя, сімейного відпочинку та дбайливого ставлення до навколишнього середовища.
В «Дивогонці» можуть взяти участь дітки від 2 до 8 років на будь-яких велосипедах, гуляйногах, біговелах та інших транспортних засобах. Також поруч із змаганнями, учасники зможуть долучитись до майстерок та інших розваг.
В часі «Дивогонки» також відбудеться благодійний розпродаж: усі охочі можуть принести та придбати книжечки та іграшки. Усі виручені кошти будуть спрямовані на допомогу у зборі коштів на ініціативу #врятуємоВікторіюразом для однорічної львів'янки зі СМА, якій збирають на найдорожчий укол у світі за 55 мільйонів гривень.
До речі, ідеї, куди помандрувати із дітками можна знайти тут.
Свято на Сихові
У суботу та в неділю, 9-10 жовтня у Львові, на Сихові, відбудеться сімейний фестиваль «Родинаfest». Тут планують приготувати найдовшу піцу в України.

ілюстративне фото
На захід запрошують усіх охочих на площу перед центром Довженка з 12.00 години. Триватиме фестиваль у суботу та в неділю до 20.00 години вечора. Вхід вільний. Організатори обіцяють багато розваг як для дорослих, так і для діток.
Виставка малюнків діток із інвалідністю
У Львові в інклюзивній бібліотеці «Сенсотека» з 8 по 17 жовтня відбудеться експозиція 54 робіт дітей з інвалідністю у межах виставки гуртка «Творча майстерня» на тему «Архітектурно-графічний Львів».

Фото: ЛМР
Виставка відбудеться за адресою вул. Уласа Самчука, 22 у приміщенні «Сенсотеки», що на території Стрийського парку у Львові.
«Виставка відкриє перед її відвідувачами те, як діти з інвалідністю бачать наше місто та красу його архітектури. Метою заходу, з одного боку, є за допомогою творчості та засобів мистецтва продемонструвати те, яким бачать Львів з його архітектурними комплексами та шедеврами діти з інвалідністю, а з іншого, привернути увагу громадськості до питання доступності та інклюзивності не лише мистецтва, але й мистецьких просторів у місті», - розповідають організатори.
Гаражний розпродаж
У Палаці Потоцьких 9 жовтня відбудеться GORGANY GARAGE, де охочі зможуть придбати туристичне спорядження, одяг та взуття за дружніми цінами.
«Ми віримо, що призначення туристичного спорядження - мандрувати, а не лежати вдома. Якщо на одязі чи наметі немає блискучої етикетки - це не означає, що річ має припадати пилом. Якщо куртка чи рюкзак мають свою історію — розкажи іншим про неї!», - кажуть організатори.
Вхід безкоштовний.
Для тих, хто любить театр
Жовтень в Театрі Лесі обіцяє бути насиченим та дуже несподіваним. Театрали планують прем'єрні покази вистав про фемінізм та страх іншості.
У неділю, 10 жовтня о 19.00 годині, покажуть «146 зірок, видимих неозброєним оком». Вистава про страх іншого і страх іншості. Це історія про самоцензуру, моральний тиск суспільства та іншування. А ще про єдинорогів і веселку.
Квитки можна знайти тут.
«Контрасти»
У Львові триває 27-мий музичний фестиваль «Контрасти», організований Львівською національною філармонією імені Мирослава Скорика.
9 жовтня, відбудеться унікальна мистецька подія в Україні «Ніч контрастів». Богдан Сегін, артистичний директор фестивалю наголошує: «Серед імпрез неодмінною та унікальною є «Ніч Контрастів»: це і чергування рафінованих камерних концертів у локаціях філармонії, прем’єрний показ інтернаціонального відеоконцерту та аудіовізуальний проєкт на площі Маланюка біля нововстановленої скульптурної композиції львівському Моцарту».

Фото: Contrasts International Contemporary Music Festival
У фойє Концертного залу Людкевича триватиме експозиція робіт львівської художниці Олександри Головатої, одна із яких сформувала основний візуал до цьогорічних «Контрастів».
Запрошений відомий польський диригент Вінсент Козловський цьогоріч диригує двома знаковими концертами: вже 10 жовтня він буде виступати на закритті 27 Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти».
Концерти в Органному залі
Цього місяця Львівський органний зал підготував близько тридцяти яскравих подій: нові прем’єри, оркестрові програми, виступи солістів Національного будинку органної та камерної музики та багато іншого.
Львів'ян запрошують 10 жовтня о 19.00 годині послухати музику у виконанні солістки Світлани Позднишевої: «Французька органна музика».
«Йоганн Себастьян Бах взяв найкраще від своїх попередників, створив шедеври і вплинув на музикантів подальших епох. Багато композиторів глибоко вивчали і спиралися на його творчість, багато писали музику на теми Баха чи просто продовжували його традиції через створення поліфонічних творів. Цього разу ми розберемо феномен Баха на молекули і спробуємо розпізнати його код у музиці попередників та наслідувачів», - описують подію організатори.
Квитки тут.
Подивитись на «Цвітіння повсякденності»
У Львівському муніципальному мистецькому центрі, що на вулиці Стефаника,11 відкрилася виставка класиків литовської фотографії «Цвітіння повсякденності». Вона представляє два покоління фотографів – литовських класиків фотографії та їх послідовників, які акумулювали стилістичні конструкції, естетику та психологізм своїх вчителів.
Литовські фотографи першими у Радянському Союзі створили професійне об’єднання фотографів 1969 року. Таким чином, вони були працевлаштовані й офіційно заробляли фотографією, хоча в інших республіках це було неможливо.
Фотографи зверталися до провінції, як до можливості зберегти основи литовської ідентичності в радянський період. За словами кураторів, це інтерпретувалося як спроба протистояння політичній та ідеологічній системі того часу, яка, однак, не вступала з нею у відкриту конфронтацію.
Нова команда Клайпедського осередку Спілки фотографів Литви протягом кількох років досліджувала та вивчала творчість своїх самобутніх авторів і займалася їхньою популяризацією в Литві та інших європейських країнах. І, нарешті, результат цих досліджень вперше побачимо у Львові. Виставка триватиме по 3 листопада 2021 року.
Якщо ж ви плануєте провести вихідні у ліжку за переглядом фільмів, радимо зазирнути сюди та обрати стрічку на будь-якій смак у підбірках ІА Дивись.info.
Не знаєте, куди вирушити у мандрівку, шукайте локації за цим посиланням.
Коментарі