Уряд доручив контроль над приведенням укриттів в належний стан міністру Камишіну

рпо

Контролювати приведення укриттів в належний стан в країні за дорученням Уряду буде міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

Про це йдеться у телеграм-каналі посадовця.

«Сьогодні на Кабміні прийняв задачу координувати та контролювати приведення укриттів в належний стан», - написав він.

За функціонування та доступність укриттів як і раніше, відповідає місцева влада. РНБО визнала укриття об’єктами стратегічного значення для цивільного захисту населення.

«Тож моя задача - організувати роботу відповідальних керівників для приведення наших укриттів в порядок», - пояснив Камишін.

Нагадаємо, Володимир Зеленський доручив посилити кримінальну відповідальність за неналежне утримання укриттів та ненадання до них доступу.

Що передувало

РНБО визнала незадовільною роботу із забезпечення готовності укриттів до їх використання за призначенням у містах Київ, Запоріжжя, Херсон, Чернігів, Харків, Миколаїв, Одеса, Суми, Дніпро, Конотоп, Біла Церква, а також у Запорізькій та Сумській областях, Житомирському районі Житомирської області, Білоцерківському районі Київської області та Конотопському районі Сумської області.

З огляду на це Кабміну, обласним та Київській міській військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування слід вжити невідкладних заходів для притягнення до дисциплінарної відповідальності керівних працівників та інших посадових осіб, що відповідають за утримання та експлуатацію укриттів у населених пунктах, де ситуація визнана незадовільною.

У рішенні РОБО повідомляється, що за результатами вжитих заходів Апарат Ради національної безпеки і оборони України необхідно поінформувати до 30 червня.

Кабмін повинен:

  • визначити статус укриттів як таких, що мають стратегічне значення для забезпечення захисту населення;
  • визначити посадову особу зі складу Кабміну, що координуватиме та контролюватиме процес приведення обʼєктів до належного стану;
  • забезпечити проведення системних заходів щодо перевірки стану укриттів;
  • створити комісію на чолі з віцепрем'єр-міністр з відновлення - міністром розвитку громад, територій та інфраструктури для перевірки стану мостових споруд.

Крім того, уряд має внести до 31 липня до Верховної ради пропозиції щодо змін до:

  • Кримінального кодексу - щодо посилення кримінальної відповідальності посадових осіб за неналежне утримання, експлуатацію укриттів та за незабезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до них;
  • Кодексу України про адміністративні правопорушення - щодо встановлення (посилення) відповідальності посадових осіб, балансоутримувачів (власників) за неналежне утримання, експлуатацію та незабезпечення цілодобового доступу населення до укриттів;
  • Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" - щодо встановлення відповідальності субʼєктів містобудування за неналежне проектування та будівництво захисних споруд цивільного захисту.

Обласні та Київська міська військова адміністрація мають:

  • забезпечити до 30 червня вилучення з електронних мап укриттів тих обʼєктів, які не можуть використовуватися населенням для укриття;
  • привести до 25 липня в належний стан наявні укриття, забезпечити цілодобовий та безперешкодний доступ до них;
  • вжити заходів щодо нарощування фонду укриттів, щоб забезпечення доступу до них для 100 % населення.

Читайте також: Укриття в районі парку Франка у Львові: використані шприци, залишене взуття і пластиковий манекен.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: