Байден заявив про перекидання військ США у Східну Європу

1642639109-1880
Фото: REUTERS

Президент США Джо Байден заявив, що направить війська США у країни НАТО Східної Європи, таким чином посиливши безпеку країн цього регіону.

На тлі невпинного накопичення Росією своїх військ на кордонах з Україною президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден прийняв рішення відносно передислокації додаткового американського збройного контингенту до країн Східної Європи, що є членами Північноатлантичного альянсу.

Про це глава Сполучених Штатів офіційно зааявив під час спілкування із журналістами, передає Еспресо.TV із посиланням на CNN.

"Найближчим часом я переміщу американські війська до країн НАТО у Східній Європі", - зазначив Байден.

Про які саме країни йдеться, наразі точно не відомо.

Як наголошує зі свого боку CNN, такий крок буде "новим етапом у відповіді США на ескалацію з боку Росії на кордоні з Україною".

Перед цим йшлося про приведення у бойову готовність 8 500 американських військових. Саме така кількість бійців та офіцерів армії США вже готові вирушити на східний фланг НАТО.

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі учора, 28 січня, у зв'язку з цим казав про Польщу, Словаччину, Угорщину та Румунію. Всі вони є членами Альянсу.

"Україна має спільний кордон із чотирма членами НАТО - Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією. Президент (Джо Байден, - ред.) та міністр оборони (Ллойд Остін, - ред.) дали дозвіл на підвищення нашої готовності на випадок, якщо нам доведеться підтримувати наших союзників або надавати їм допомогу", - пояснив Міллі.

Як повідомляє Радіо Свобода, Міністр оборони США Ллойд Остін раніше заявив, що президент Росії Володимир Путін має всі військові можливості, щоб діяти проти України, і тепер все зводиться до політичного рішення про те, якими будуть дії Москви.

«Хоча ми не віримо, що президент Путін ухвалив остаточне рішення використати ці сили проти України, тепер у нього є така можливість», – сказав Остін журналістам.

Він сказав, що є кілька варіантів, «включаючи захоплення міст та значних територій, а також примусові та провокаційні політичні дії, такі як визнання сепаратистських територій».

Кремль заявив, що Росія вивчить надані Сполученими Штатами та НАТО письмові відповіді на вимоги Москви щодо гарантій безпеки, а потім «ухвалить рішення про подальші дії».

Росія вимагає серйозної реструктуризації системи безпеки Європи в обмін на деескалацію кризи довкола України. Сполучені Штати та НАТО значною мірою відкинули вимоги, зокрема заклик назавжди закрити двері для членства для України та інших колишніх радянських республік.

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ, виступаючи 28 січня на форумі Атлантичної ради, заявив, що альянс готовий посилити свою присутність у Східній Європі, щоб заспокоїти союзників та довести свою рішучість. Проте Столтенберґ зазначив, що наразі «немає впевненості» в тому, що Росія планує вторгнутися до України.

Раніше 28 січня посол США в Москві Джон Салліван заявив, що Вашингтон тепер чекає відповіді Росії на її письмові пропозиції щодо дипломатичного шляху виходу з української кризи, висловивши сподівання, що потім може відбутися зустріч між американськими та російськими дипломатами. Салліван сказав, що єдиним шляхом уперед є дипломатія, але попередив, що це може статися лише у тому випадку, якщо Росія почне виводити свої військові на кордоні з Україною. Він також попередив, що економічні санкції будуть лише частиною відповіді Заходу, якщо Росія вторгнеться в Україну.

Напередодні в інтерв’ю радіо Sputnik міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія не зацікавлена у війні з Україною: «Ми воєн не хочемо, але й наступати брутально на наші інтереси, ігнорувати їх ми теж не дозволимо».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: