У Львові проходить міжнародна конференція про злочини проти культурної спадщини

image - 2023-05-18T150151.872
Фото: організаторів конференції

Цього року 18-19 травня у Львові відбувається конференція «Злочин проти культурної спадщини – у воєнний і позавоєнний час».

Про це стало відомо від організаторів заходу.

Конференцію організувала Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС).

Деталі конференції щодо злочинів проти культурної спадщини

Захід зібрав відомих міжнародних експертів з питань охорони культурних цінностей та представників органів державної влади України та Європейського Союзу, правоохоронних відомств та органів верховенства права, а також музеїв і закладів культури.

Під час події учасники обговорили найкращі моделі співпраці в частині відшкодування збитків, завданих російською агресією об’єктам культурної спадщини України, та розслідування таких злочинів.

Фото: організаторів конференції

У цьому контексті вони розглянули правові норми й практичні підходи до реагування на злочини проти культурної спадщини, підкресливши важливість співпраці, скоординованих зусиль та обміну інформацією на національному та міжнародному рівнях.

Зокрема голова КМЄС в Україні Антті Хартікайнен зазначив:

«Захист культурної спадщини України та переслідування злочинів, вчинених проти неї є невід’ємною частиною стратегічної роботи сектору цивільної безпеки України і, таким чином, невід’ємною частиною мандату КМЄС в Україні. Цим заходом ми хочемо підвищити обізнаність про важливість ефективної боротьби зі злочинами проти культури спадщини України серед вищого керівництва наших українських партнерів у правоохоронних органах та інституціях верховенства права».

Фото: організаторів конференції

За словами організаторів, конференція є поштовхом для майбутніх спільних проектів КМЄС, спрямованих на посилення захисту української культурної спадщини через консультативну підтримку, сприяння міжвідомчій та міжнародній координації та обміну інформацією.

За результатами заходу Консультативна місія Європейського Союзу в Україні підготує рекомендації для сприяння плідній взаємодії між українськими та європейськими експертами та інституціями.

Читайте також У Львові 150 українських педагогів говорили про учительство в епоху змін

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: