дивись.info

Які свята відзначають 1 березня (іменини, народні прикмети) 

Які свята відзначають 1 березня (іменини, народні прикмети) 

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 1 березня в Україні і світі. 

Свята та події 1 березня

Всесвітній день котів традиційно відзначається в перший день весни — 1 березня. Початок весни — особливий період для кішок. Саме тому люди вшановують своїх улюбленців у перший день березня.

Кішка — це найближча до людини тварина. Наука, яка займається вивченням цього виду тварин, твердить, що кішки є надзвичайно розумними створіннями, багато в чому перевершують собак. Вважається, що кішки не приносять кинуту їм палицю, як це роблять собаки, лише тому, що вони не вважають цю роботу своїм обов’язком.

Святкування дня котів влаштовують для 36 видів цих тварин, які знаходяться поруч з людиною у всіх куточках землі. Кожна кішка має свій особливий характер. Ці тварини вимагають поваги до себе, оскільки відчувають себе рівними з людиною.

Всесвітній день котів — це ще один привід попестити свого улюбленого домашнього вихованця, адже всі коти без винятку дуже люблять ласку і тепло. Якщо забезпечити їм комфортне життя, повну турботи і ніжності, тоді кішки обов’язково подарують своїм господарям своє приємне муркотанням.

1-го березня відзначається надзвичайно світла та радісна подія — свято приходу весни. Довгоочікувану весну прийнято було зустрічати ще за часів язичників. Традиція вшанування весни, яку уособлює прекрасна дівчина, збереглася і до наших часів.

Легенда свідчить, що колись Сонце зійшло на землю в образі прекрасної діви. Але злий Змій закрив красуню в своєму палаці. І в цю мить все навколо змінилося: замовкли птахи, перестали веселитися діти, світ став похмурим і сумним. Врятувати Сонце зважився тільки один молодець. Він шукав палац, в якому захована дівиця, цілий рік. В нерівній боротьбі юнак переміг Змія та визволив Сонце. Після цього ожила вся природа, але цього вже не зміг побачити молодець, оскільки був сильно поранений і помер. Його кров капала на білий сніг, який поступово починав танути. І на цьому місці виросли прекрасні проліски. Зараз під час свята приходу весни прийнято розповідати цю легенду. Незмінними атрибутами цього дня є квіти, зокрема проліски, які стали вісниками приходу весни.

У наш час свято приходу весни широко відзначають в Молдавії, Румунії та Болгарії.

1 березня щорічно відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Це свято присвячується заснуванню в 1931 році «Асоціації Женевських зон» – «зон безпеки». Був встановлений в 1990 році.

День професійного сержанта в Україні. Це професійне свято було введено з метою підтримки і підвищення престижу військової служби за контрактом на посаді сержантського і старшинського складу, а також подальшого патріотичного виховання військових кадрів України.

Іменини 1 березня

Цього дня іменини святкують: Данило, Єремія, Ілля, Михайло, Павло, Юліан

Народні прикмети

Слов’яни приписували їй негативну роль і навіть доводили справедливість своїх слів тим, що на Марем’яну практично завжди били морози. Не можна було 1 березня працювати і робити домашні справи – належало радіти і молитися богам.

Це був своєрідний перелом зими, і з ним пов’язана велика кількість народних переказів та оповідань про духів.

Так, 1 березня відзначається день Марем’яни-потвори. Марем’яна рівнозначна язичницьким назвам Мармор, Марена, Марем’яна Праведна, Мааре. Етнографи досі сперечаються про те, в якому календарі можливо було проведено зміни праведниці і святий Мариамни, яка була сестрою апостола Пилипа, на Марем’яну-страховину. У народі останню описували по-різному, говорив про те, що це чи потворна стара, чи то дівчина з довгим чорним волоссям, чорноока та білолиця.

Вважали, що Марем’яна – дружина будинкового і господиня будинку, яку можна було побачити, наприклад, в курнику чи бані. Слов’яни приписували їй негативну роль і навіть доводили справедливість своїх слів тим, що на Марем’яну практично завжди били морози. Казали: «Теплий березневий день оманливий», «Марток – одягай сім порток»/

У будь-якому випадку, навіть незважаючи на таку, аж ніяк не радісну дату свята, люди вірили, що тепер, 1 березня, природа поступово починає оговтуватися від холодів.

Для всіх зустріч весни була по-справжньому радісною подією. Тому, 1 березня проводились усілякі гуляння.

Предки вважали 1 березня початком року, а тому, старалися в цей день прославити бога родючості – Ярилу. Навіть після прийняття християнства ця традиція частково збереглася. Не можна було 1 березня працювати і робити домашні справи – належало радіти і молитися богам. Так що, люди намагалися провести час весело, не обтяжуючи себе турботами. Тим більше, що попереду був сезон польових робіт – встигли б ще нахлопотаться.

Згідно з переказами, в цей день, 1 березня, повісився Юда, який зрадив Ісуса Христа. Тому, було покладено молитися за близьких людей, щоб у роду не було самогубців.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.