У Львові протезували 28-річного поліцейського та здійснили його мрію

347243272_1617983225379023_3707468418675431771_n
Фото: Перше ТМО Львова

У Львові фахівці встановили протез ноги 28-річному Євгенові Швабі. Він поліцейський із Житомирської області. Поранення отримав у Луганській області, де служив метником десантно-штурмової бригади.

Про це розповіли у Першому медичному об'єднанні Львова 16 травня.

У грудні торік під час масованого обстрілу українських позицій окоп Євгенія атакував ворожий танк. Поцілив з третього пострілу. Кулеметник отримав важкі поранення ноги та спини. Годину він з побратимами чекав на евакуацію. Жені здавалося, що це тривало цілу вічність. Він погано пам’ятає перший місяць після поранення. Бо приходив до тями лише зрідка - всього на кілька хвилин після чергової операції.

«Захищати Україну визвався сам. Заради сина, якому нині 6 рочків. Аби не передавати йому цю війну у спадок. Перед тим, як відправитися на фронт, він пройшов навчання у Великій Британії», — розповіли медики.

До Національного реабілітаційного Центру НЕЗЛАМНІ Євгенія привезли у важкому стані і дуже слабким. Тут його 40 днів виходжували спеціалісти реанімації. М'язи атрофувались настільки, що Захисник нічого не міг робити навіть руками. Та завдяки тривалій фізичній реабілітації, його стан значно покращився й він почав готуватися до протезування.

«Ще з дитинства Женя вболіває за донецький «Шахтар». Він навіть мріяти не міг, що колись вийде на поле з улюбленою командою та ще й зробить перший удар по м’ячу. А після матчу поспілкується з гравцями в роздягальні. І ось мрія здійснилася. На одній нозі та милицях Євгеній виходить на головну спортивну арену Львова і символічно розігрує м’яч у матчі «Шахтар-Львів». Потому зізнається, що насправді хвилювався, але тепер дуже щасливий», — додають у лікарні.

Фото: Перше ТМО Львова

Наступного дня після матчу захисник отримав штучну кінцівку. У таких випадках, як у Євгенія, це один з найскладніших видів протезування. Бо дуже висока ампутація і фактично немає кінцівки, на яку має кріпитися протез. А, отже, контролювати елементи штучної ноги можна лише рухами тазу. Це означає, що потрібно задіювати значно більшу кількість м’язів, ніж в інших випадках. Євгеній тренується і старанно вчиться управляти протезом.

Про Центр НЕЗЛАМНІ

Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) — місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Окрім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Проєкт реалізується Першим медичним об’єднанням Львова та Львівською міською радою за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

Напрямок протезування центр НЕЗЛАМНІ запустив торік, відкривши мобільну майстерню. Разом з майстернею центр НЕЗЛАМНІ отримав 200 протезів. Так, нещодавно протез руки отримала перша дитина. Це 13-річний Дмитро, син воїна ЗСУ. Він втратив руку, коли допомагав мамі по господарству. У підлітка міоелектричний протез. Керувати ним він зможе за допомогою міодатчиків, які кріпляться до м’язів руки. Його виготовила німецька компанія.

Протезування у Львові

У березні теперішнього року у Львові відкрили майстерню, що дасть змогу встановлювати сотню протезів кожного місяця.

До команди протезистів уже приєдналися пацієнти, які втратили кінцівки через війну, зокрема, військові. Загалом у команді працюють вісім фахівців. Це як протезисти із багаторічним досвідом роботи, так і молоді спеціалісти. Серед них Ілля Пилипенко – танкіст, що втратив ногу в бою. Захисник лікується у центрі НЕЗЛАМНІ. Невдовзі він отримає протез, а потім, пройшовши навчання, допомагатиме таким, як сам.

Від вересня 2022 року встановлено більше сотні протезів, десять з яких – біонічні протези рук.

Клініка протезування

Окрім цього, на базі одного із медзакладів у Львівській області відкривають Superhumans Center, де для українських воїнів та цивільних буде доступною лабораторія з виготовлення та збирання протезів, департамент фізичної реабілітації, відділення психологічної підтримки, а також басейн для реабілітації. Тут працюватимуть висококваліфіковані українські фахівці, вони також переймають досвід медиків провідних клінік зі всього світу.

Для людей, які постраждали через воєнні дії, усі послуги тут будуть безкоштовними. Двом українським воїнам, які втратили на війні руки, ще до відкриття центру встановили біонічні протези від британської компанії. Щоб стати у чергу на протезування, необхідно заповнити анкету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: