Інвестування у криптовалюту: поради

6666
фото: з відкритих джерел

Криптовалютна екосистема є революційним підходом до фінансів і технологій. Тож таке інвестування у має не тільки можливості, але й ризики.

Із темою «Інвестиції у криптовалюту: ризики та можливості» на Lviv Invest Forum виступив Антон Дзюба — співзасновник та CEO DOUBLETOP, керуючий інвестиційним криптофондом.

фото: Дивись.info

Як інвестувати у криптовалюту

Інвестування в криптовалюту, як і в інші фінансові активи, може бути ризикованим та призвести до фінансових втрат. Ось важливі поради, які зроблять купівлю та продаж криптовалюти безпечнішою:

  1. Побудуйте стратегію.

Антон Дзюба радить обрати стратегію Hodl. Це коли криптоінвестори-холдери купують крипту та зберігають тривалий час, незалежно від того, як змінюється ринок. Щоб заробити, деякі холдери забувають про свої вклади на кілька років.

Для новачків також підійте стратегія DCA — Усереднення Доларової Вартості — стратегія інвесторів, ціль якої — зменшення впливу волатильності під час купівлі криптовалютних активів. Вона передбачає виділення певної частини коштів на куплю обраного активу з систематичною частотою.

2. Диверсифікуйтеся.

Крипторинок може бути волатильним і непередбачуваним, особливо коли йдеться про менш популярні монети. Тому розумно починати з невеликих інвестицій, які не вдарять по кишені. Такий підхід дозволяє отримати досвід і краще зрозуміти ринкові тренди, не ризикуючи значними фінансовими втратами.

Диверсифікація також може бути корисною при інвестуванні в криптовалюти. Замість того, щоб зосереджуватись на одній криптовалюті, інвестування в різні криптовалюти може знизити загальний ризик і збільшити шанси ваших активів на довгострокове зростання.

3. Слідкуйте за новинами.

Оскільки ландшафт криптовалют постійно змінюється, потрібно бути в курсі новин, технологічних досягнень та нормативних оновлень, щоб мати можливість ухвалювати своєчасні рішення. Приєднання до криптоспільноти є відмінним способом для цього.

4. Виберіть надійну криптобіржу.

Вибір відомої та безпечної криптобіржі для ваших криптоінвестицій має бути вашим головним пріоритетом з погляду заходів безпеки. Знайти потрібну криптобіржу можна шляхом дослідження різних варіантів і порівняння їхніх комісій, підтримки клієнтів, інтерфейсу та доступних криптовалют.

5. Зважайте на ризики.

Перш ніж інвестувати в якусь криптовалюту, важливо додати певні методи управління ризиками. Наприклад, інвестори повинні інвестувати лише ту суму, яку вони можуть дозволити собі втратити. Крім того, велике значення може мати встановлення стоп-лос ордерів для обмеження потенційних збитків і фіксації прибутків на заздалегідь визначених рівнях.

фото: з відкритих джерел

Читайте також: Як обрати еталон інвестицій.

Ризики інвестування у криптовалюту

Згідно з недавнім опитуванням криптобіржі Gemini, вже 14% американців інвестували в криптовалюту і до кінця року їх кількість може подвоїтися. Але покупка криптоактивів відрізняється від інвестування в традиційні фінансові інструменти. Вона супроводжується багатьма ризиками, ось основні з них:

Висока волатильність

Висока волатильність – ключова риса криптовалютного ринку. Перша рекомендація – не панікувати, оскільки з великою ймовірністю за сильним падінням піде не менше сильне зростання. Перед покупкою монети потрібно оцінити історичну поведінку її ціни, а також середню зміну за день / місяць. Це допоможе зрозуміти рівень волатильності та оцінити свою готовність до таких ризиків.

Неправильне зберігання

Ненадійно зберігати цифрові активи на криптобіржах. Поки криптовалюта знаходиться на сторонньому майданчику, фактично вона не належить інвестору.

Якщо йдеться про трейдинг, то йти на ризик необхідно і монети доведеться зберігати на криптобіржах, але якщо плани довгострокові, краще вибрати більш надійне сховище.

Помилки при пересиланні коштів

Якщо інвестор випадково відправив криптовалюту на адресу, в якій була допущена помилка, то повернути монети буде вже неможливо, вони згорять. У блокчейні немає керівних організацій і третіх осіб, яких можна попросити скасувати транзакцію.

Блокчейн – це децентралізована мережа, яка не має ні керівників, ні адміністраторів, ні служби підтримки.

фото: з відкритих джерел

Що таке криптовалюта

Криптовалюта – це сучасний тип цифрових грошей, який використовується для електронних платежів. Інструмент засновано на технології блокчейн. Валюта не має центрального органу управління, який займався би процесами контролю всіх операцій.

Серед безлічі криптовалют, чотири примітні приклади це bitcoin (BTC) і популярні альткоїни, такі як ether (ETH), Binance Coin (BNB) і Tether (USDT).

Bitcoin (BTC)

BTC є найпопулярнішою криптовалютою. Він використовує механізм консенсусу, що називається proof-of-work (PoW), де майнери конкурують за перевірку транзакцій та підтримку роботи мережі. Крім того, обмежена пропозиція BTC у 21 мільйон монет робить його відносно дефіцитним і допомагає підтримувати його вартість.

Ether (ETH)

ETH – це друга за популярністю криптовалюта, запущена у 2015 році Віталіком Бутеріним та його командою. Крім передачі вартості, проєкт забезпечує можливість програмування через смартконтракти. 

Як і BTC, ETH спочатку використовував механізм консенсусу PoW, але перейшов на більш екологічну й енергоефективну модель Proof-of-Stake (PoS). Це дозволило користувачам перевіряти транзакції та захищати мережу, здійснюючи стейкінг своїх ETH, замість використання нод, що використовують обчислювальну потужність.

BNB

Раніше відомий як Binance Coin, BNB (що означає Build and Build) був представлений у 2017 році криптовалютною біржею Binance як токен ERC-20 на блокчейні Ethereum. У 2019 році він перейшов на власний блокчейн BNB Chain як токен BEP-2.

Пізніше було створено блокчейн Binance Smart Chain (BSC; тепер називається BNB Smart Chain). Сьогодні криптовалюта BNB існує як на BNB Chain як токен BEP-2, так і на BSC як токен BEP-20. Також варто відзначити, що BNB Chain складається з двох блокчейнів: BSC, сумісний з EVM, а також BNB Beacon Chain (стара назва Binance Chain), який охоплює управління, стейкінг і голосування.

BNB Chain надає середовище для створення смартконтрактів і dApp, а також має нижчу комісію за транзакції та швидший час обробки, ніж багато інших блокчейнів.

BNB має різні варіанти використання, деякі з яких це оплата комісій за транзакції на BNB Chain і комісій за торгівлю на Binance, участь у розпродажах токенів і стейкінг для перевірки мережі BNB Chain. Binance також використовує механізм періодичного спалювання токенів, що обмежує загальну пропозицію BNB.

Tether (USDT)

USDT – це стейблкоїн з прив'язкою до USD, запущений у 2014 році компанією Tether Limited Inc. Стейблкоїни – це криптовалюти, які призначені для підтримки постійної вартості привʼязаної до резервного активу, такого як фіатна валюта. У випадку USDT, кожен токен забезпечений еквівалентною сумою активів, що зберігаються у резервах компанії. У результаті USDT пропонує переваги криптовалюти, зводячи до мінімуму коливання цін.

фото: з відкритих джерел

Матеріали у рубриці Погляди - Колонки,є відображенням виключно точки зору автора, яка може бути як об'єктивною, так і суб'єктивною. Редакція може не поділяти думок і поглядів,викладених у Колонках. Редакція не несе відповідальності за достовірність та тлумачення викладеної інформації та виступає виключно платформою для розміщення матеріалу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: