Голова ради НБУ пояснив, чому падає гривня

326523

Голова ради НБУ Богдан Данилишин вважає, що знецінення гривні в липні відбувалося через посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку, зумовлене впливом короткострокових чинників.

Про це він написав у Facebook.

"Знецінення гривні в липні зумовлювало насамперед посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку. З однієї сторони, попит зумовлювали імпортери, купуючи іноземну валюту. З іншої - додатковий попит стимулювала гривня, яка надійшла на ринок через відшкодування ПДВ та виплати нерезидентам за гривневими ОВДП", - зазначив Данилишин.

Він зазначає, що в липні офіційний обмінний курс гривні щодо долара США знецінився майже на 50 копійок, що породило хвилю публікацій та репортажів на цю тему.

"При цьому рідко згадують про те, що ще в двадцятих числах січня поточного року курс гривні сягав майже 29 грн за долар США і в подальші декілька місяців курс укріпився більше, ніж на дві з половиною гривні, після чого стабілізувався. Такі розміри коливань фіксувалися і в минулому році. Хоча до таких коливань ми ще не звикли, однак це нові реалії функціонування валютного ринку", - пояснив Данилишин.

За його словами, аналіз курсової динаміки гривні свідчить, що певне знецінення національної валюти напередодні осені було характерним і в минулі роки, зокрема в 2014 та 2016 роках, хоча й відбувалося дещо пізніше, ніж зараз.

Фінансист додає, що посилення попиту на іноземну валюту певним чином стимулювалося активним розповсюдженням інформації про девальвацію гривні, у тому числі невтішних прогнозів.

"Такі прогнози розповсюджуються щороку і в більшості випадків не реалізовуються", - стверджує голова Ради НБУ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: