Путін планував, що у війні проти України загинуть сто російських солдат

ilyustratyvne-foto_large (1)

Росія, вирішивши йти наступом на Україну, очікувала досягнути поставленої мети через три дні, при цьому із мінімальними для себе втратами. Водночас за вісім днів вже загинули понад дев'ять тисяч окупантів.

Про це повідомив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк на брифінгу у Львові в п'ятницю, четвертого березня.

«РФ, коли планувала операцію примусу до миру в Україні,  думала що ця операція буде дуже короткою, а ті наслідки, які країна отримає після цього, будуть максимально комфортними (мається на увазі втрати - ред.)», - розповів він, коментуючи питання щодо перемовин.

Натомість голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія уточнив, що ці втрати, зокрема серед військових, мали би становити приблизно сто людей, за підрахунками їхніх розвідок.

«Але сьогодні ми отримали затяжну битву навколо українських міст, ми вже бачимо, що це гуманітарна катастрофа у центрі Європи і безумовно, пакети санкцій, які наші західні партнери накладають на РФ, створюють для них дуже і дуже тяжкі наслідки, які працюватимуть щонайменше кілька років, навіть за умови скасування їх просто зараз», - прокоментував Подоляк.

І зазначив, що Росія хоче вийти на якісь рішення у перемовинах. Та вони мають бути й у інтересах України.

Нині, каже Подоляк, зважаючи на те, як воює Україна (неочікувано для окупантів та західних партнерів), це можливо.

Арахамія зокрема зазначив, що Захід не вірив в Україну одразу після нападу на неї РФ, тому й перші три дні не надавав жодної підтримки.

«Перші три дні вони думали, що нас (ймовірно, має на увазі українську армію - ред.) там не буде і підозрювали, що російський стяг замайорить над Офісом президента», - розповів голова фракції СН.

Та попри це, додав Подоляк, іноземні партнери України поки не до кінця зрозуміли, що вже існує терористична загроза.

«Будь-яка війна - це декілька етапів. Перемовини— один із них. Нині у нас є гостра потреба вирішувати гуманітарні питання. Вони (війська РФ - ред.) порушують правила війни, атакують цивільне населення, руйнують цивільну інфраструктуру, щоб створити панічні настрої, бо розуміють, що з армією вони нічого вже не вдіють, - коментує радник голови ОПУ питання журналістів. — А ці панічні настрої для того, щоб громадяни, піддавшись атакам, тиснули на Уряд та президента щодо якнайшвидших рішень, зокрема підпису бодай будь-якого документа на умовах РФ.

Це їхня Тактика. На жаль, Західні партнери ще не до кінця розуміють, що вже існує терористична загроза», - підкреслив Подоляк.

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну

Нагадаємо, під час офіційного звернення до росіян 21 лютого Володимир Путін повідомив, що визнав «незалежність» угруповань «Л/ДНР».

22 лютого російська Рада Федерації дозволила Путіну використати на Донбасі збройні сили РФ у якості «миротворчих сил».

У відповідь на це рішення Кремля США оголосили економічні санкції проти крупних російських банків та членів родин урядовців РФ. Санкції також запровадили Японія, Австралія та країни Європейського Союзу.

23 лютого народні депутати України під час засідання схвалили санкції проти депутатів Держдуми РФ, політиків та чиновників Росії, причетних до визнання ОРДЛО.

Верховна рада України підтримала рішення РНБО щодо впровадження надзвичайного стану.

24 лютого Путін виступив із зверненням в якому повідомив про рішення розпочати повномасштабну війну проти України. Були обстріляні військові об’єкти, аеродроми, склади у Києві, Харкові, Дніпрі.

У відповідь Україна оголосила воєнний стан і розірвала дипломатичні відносини із Російською федерацією.

Запеклі бої у великих українських містах тривають вже дев'ятий день.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: